Kun ihminen säästää tavoitteellisesti voivat lihapiiärakkakioski ja ihminen kohdata, mutta tässä on vaaranpaikka. Sillä laadukkaat kioskit, jossa naiset tekevät huolellista työtä lihapiirakan makukomponenttien kanssa ovat harvinaistuneet.
Standardiketjutkin voivat myydä lihapiirakkaa, jossa on hyvät peruskomponentit, mutta valmistusvaihe tuo vikaa esille. Ennen oli aina nakit ja lihikset kypsiä. Miksi tilanne on muuttunut heikommaksi tämän suhteen?
Lihiksen valmistus, transaktio ja lopputuote
6
144
Vastaukset
- Anonyymi
Kilpailu tai sen puute. Ei edes helsingissä ole enää montaa snagaria ja niistäkään kaikki eivät myy hyvää grillikioskiruokaa. Mäkkärit, heset, burgerkingit,subit pystyvät myymään pikaruokaa niin isoilla volyymeillä ettei jäljellä olevien nakkikioskien kannata toisiaan vastaan tapella vaan ruoan laatu on melko yhtenäinen ja hinnay.
- Anonyymi
Köyhän ei kannata noita epäterveellisiä ruokia syödä. Ovat keinotekoista ruokaa.
Syökää oikeaa ruokaa, leipää, perunaa, lihaa, kalaa. Porkkanaa, omenaa. - Anonyymi
Jos ne lihikset on raakoja niin sehän ei ole kioskin vika vaan niiden lihisten valmistajan. Siellä kioskillahan niitä ei valmisteta, ainoastaan lämmitetään ja täytetään oheistuotteilla (nakit yms ) mitä sinne väliin laitetaan.
- Anonyymi
Kyllä, osa tuotteista on epäkelpoja jo lihapiirakkatehtaasta tullessaan. Mutta myös niille tuotteille joiden kohdalta asiat eivät ole näin voidaan tehdä vääryyttä edellä mainituin keinoin. Grillikioski on tärkeä osa lihapiirakan syötäväksi valmistamisen kokonaisprosessia ja toimittamista sitä varten pitkään säästäneelle asiakkaalle. Ja siksi grillikioskityöllä on merkitystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, osa tuotteista on epäkelpoja jo lihapiirakkatehtaasta tullessaan. Mutta myös niille tuotteille joiden kohdalta asiat eivät ole näin voidaan tehdä vääryyttä edellä mainituin keinoin. Grillikioski on tärkeä osa lihapiirakan syötäväksi valmistamisen kokonaisprosessia ja toimittamista sitä varten pitkään säästäneelle asiakkaalle. Ja siksi grillikioskityöllä on merkitystä.
Minä en edes syö enää grillikioskien sapuskoita, lopetin jo vuosikymmenet sitten. Parempaa saan ihan kotona itse tehden.
- Anonyymi
Energiavirrat on suunnattu aivan väärin tässä asiassa.
Lihikset ovat siis raakoja mutta aloittaja on aivan kypsä tapaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1946610Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1065503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2743487Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1273473Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat872455Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32155Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi531903Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191896Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val631782- 1011447