Kun ihminen säästää tavoitteellisesti voivat lihapiiärakkakioski ja ihminen kohdata, mutta tässä on vaaranpaikka. Sillä laadukkaat kioskit, jossa naiset tekevät huolellista työtä lihapiirakan makukomponenttien kanssa ovat harvinaistuneet.
Standardiketjutkin voivat myydä lihapiirakkaa, jossa on hyvät peruskomponentit, mutta valmistusvaihe tuo vikaa esille. Ennen oli aina nakit ja lihikset kypsiä. Miksi tilanne on muuttunut heikommaksi tämän suhteen?
Lihiksen valmistus, transaktio ja lopputuote
6
152
Vastaukset
- Anonyymi
Kilpailu tai sen puute. Ei edes helsingissä ole enää montaa snagaria ja niistäkään kaikki eivät myy hyvää grillikioskiruokaa. Mäkkärit, heset, burgerkingit,subit pystyvät myymään pikaruokaa niin isoilla volyymeillä ettei jäljellä olevien nakkikioskien kannata toisiaan vastaan tapella vaan ruoan laatu on melko yhtenäinen ja hinnay.
- Anonyymi
Köyhän ei kannata noita epäterveellisiä ruokia syödä. Ovat keinotekoista ruokaa.
Syökää oikeaa ruokaa, leipää, perunaa, lihaa, kalaa. Porkkanaa, omenaa. - Anonyymi
Jos ne lihikset on raakoja niin sehän ei ole kioskin vika vaan niiden lihisten valmistajan. Siellä kioskillahan niitä ei valmisteta, ainoastaan lämmitetään ja täytetään oheistuotteilla (nakit yms ) mitä sinne väliin laitetaan.
- Anonyymi
Kyllä, osa tuotteista on epäkelpoja jo lihapiirakkatehtaasta tullessaan. Mutta myös niille tuotteille joiden kohdalta asiat eivät ole näin voidaan tehdä vääryyttä edellä mainituin keinoin. Grillikioski on tärkeä osa lihapiirakan syötäväksi valmistamisen kokonaisprosessia ja toimittamista sitä varten pitkään säästäneelle asiakkaalle. Ja siksi grillikioskityöllä on merkitystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, osa tuotteista on epäkelpoja jo lihapiirakkatehtaasta tullessaan. Mutta myös niille tuotteille joiden kohdalta asiat eivät ole näin voidaan tehdä vääryyttä edellä mainituin keinoin. Grillikioski on tärkeä osa lihapiirakan syötäväksi valmistamisen kokonaisprosessia ja toimittamista sitä varten pitkään säästäneelle asiakkaalle. Ja siksi grillikioskityöllä on merkitystä.
Minä en edes syö enää grillikioskien sapuskoita, lopetin jo vuosikymmenet sitten. Parempaa saan ihan kotona itse tehden.
- Anonyymi
Energiavirrat on suunnattu aivan väärin tässä asiassa.
Lihikset ovat siis raakoja mutta aloittaja on aivan kypsä tapaus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1603566Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.512030Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281088
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381024- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872