Minja Koskela: Kepu pettää aina

Anonyymi-ap

Vasurien tuleva pj aloitti jo siltojen polttamisen, ilmeisesti vasliitto haluaa eristäytyä.

Koskela myös sanoi, että vasliitto on protestipuolue(siis populistipuolue).

11

147

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin polttaa siltoja?

      Kaikista puolueista on todettu, että kepu pettää aina.

      Kyseessä on ns. lentävä lause, joka on todettu jo 50-60-luvulla.

      Ja siinä on totuuden siemen.

      • Anonyymi

        Mitä se punikki osaa?


    • Anonyymi

      Onhan Minjalla kokemusta Marinin hallituksen ajoilta, jolloin kepu Saarikon-Kurvisen johdolla muuta tehnytkään kuin haastoi riitaa monessa asiassa hallituksen sisällä ja kuttuillakseen äänesteli eduskunnassa silloisen porvariopposition mukana. Vaalien jälkeen Saarikko teki eräänlaisen poliittisen kuperkeikkaheiton maailmanennätyksen olemalla menemättä Orpon oikeistoihallitukseen ja samalla lupasi tukea hallitusta oppositiosta käsin. Ensimmäisiä kertoja kepu petti siis nyt itsensäkin, hui hai tätä elämän iloista maailmanpyörää.

      Minja Koskela on muuten eduskunnan pätevimpiä politikkoja, joten mikäli hän vasemmistoliiton puheenjohtajaksi nousee, niin puolue ei nyt ihan Li Anderssonin tasoista älykköä saa kippariksi, mutta kelpo politikon silti.

    • Anonyymi

      Kepuhan se on eristäytynyt. Kepu on jopa nyt oppisitiossa omassa oppositiossaan irti muusta oppositiosta.

      Ja kepu todellakin pettää aina. Ennen puhuttiin kepun iltalypsystä,kun kepu jälkikäteen vaati vielä pikkuisen lisää, yleensä landelle.

      Kepun ongelma on se, että sen peruskannattajakunta eli maaseudun väestö supistuu ja kepu on niin vahvasti maaseudun puolue, ettei se kelpaa kaupunkeihin. Vaikka kovasti kepu yrittää brändäytyä kaupunkilaisten, työläisten ja ties kenen asiaa kannattavaksi. Jota se ei kuitenkaan ole.

    • Anonyymi

      Minja pettää aina ja ikuisesti.

      • Anonyymi

        Pahkasiassa oli aikoinaan Minja-Ryyni. Onkohan sukua?


      • Anonyymi

        Ei nosta vasurien suosiota.


    • Anonyymi

      Tottahan tuo puhui, ei mitään uutta Kepusta.

      • Anonyymi

        Se on jankaamista, ikivanhan asian jankaamista.


    • Anonyymi

      Sika-Kurvinen on petoksen ja kusetuksen ammattilainen.

      • Anonyymi

        Niin onki, ja Kaikoi samalainen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe