Muovin palan perässä luistelu EI OLE TYÖTÄ!
Vain idiootti maksaa sen katselusta kun lusmut jäällä muovin palan perässä tekevät piriutteja
Kaikki tuo on todella turhaa ja typerää!
https://urly.fi/3A7o
Hymy: Teemu Selänne jyrähtää suomalaisten asenteista: En ole ikinä ymmärtänyt laiskoja ihmisiä
22
237
Vastaukset
- Anonyymi
Teemu ei ole koskaan tehnyt oikeaa työtä ja katsoo olevansa oikeutettu arvostelemaan muita laiskuudesta. Siinä on jo röyhkeyden huippu.
- Anonyymi
No miten haluaa ajatella. Onhan sillä varmaan kulunut yli 40 h/vk treenatessa ja pelatessa. Mutta mikä onkaan työn ja harrastuksen rajapinta.
- Anonyymi
Ilmetty porvari, ei nekään koskaan ole oikeita töitä tehneet.
Purrakin CV on tyhmä, työpaikoista. - Anonyymi
Kyllä on tehnyt, Teemu Selänteellä on ravintola Amerikassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No miten haluaa ajatella. Onhan sillä varmaan kulunut yli 40 h/vk treenatessa ja pelatessa. Mutta mikä onkaan työn ja harrastuksen rajapinta.
Rajapinta? Ero.
- Anonyymi
Rikkaat on öykkäreille. Panis vaan sitä julkisuuden kipeetä huoravaimoonsa.
- Anonyymi
Tavallaan hän on oikeassa mutta ei se kiekkoilu ole oikeaa työtä.
- Anonyymi
Ei sekään laiskana harjoittelijana olis pärjännyt noinkaan hyvin.
- Anonyymi
Taasko Selänteet aukoo päätään. Luulin jo että ovat menneet trumppilandiin rebublikoimaan.
- Anonyymi
Sirpan pitää saada näkyvyyttä lisää Suomessa. Kas kun ei käyny Stubbin mukaan kiinni lenkkipolulla, se halikuva. Temukalla ei seiso ja ymmärrän jos on tommonen muija.
- Anonyymi
Jenkeissä oppii noita röyhkeitä tapoja.
- Anonyymi
Hartwall on aina vuokrakamaa. Krapulassa sen lopulta tietää
- Anonyymi
Ei käy työstä kiekkoilu.
- Anonyymi
Olisko kuitenkin kumia se kiekko
- Anonyymi
Sen verran kumipalan perässä raahustelu kuitenkiin vaikuttaa, ettei tarvi sossusta ja kelasta rahaa anoa, eikä leipäjonoissa seisoskella.
Noin yksinkertainen puuhastelu tekisi hyvää rahattomille vetelyksille, siinä kun lompakko täyttyisi hyvin. Mutta kun se ei ole työtä, niin ei sitä voi köyhäkään tehdä. - Anonyymi
Ai kuten se Teemun luuseri poika joka kaman käytön takia sai kenkää joukkueesta.
- Anonyymi
Mistä tiedät, että hän käytti kamaa, lähde?
- Anonyymi
Teemun pojat tulivat Suomeen pelaamaan kiekkoa, koska Jenkeissä eivät päässeet kunnolla joukkueisiin pelaamaan eli Teemua ei jenkkilässä tunneta, mutt Suomessa pojat hyötyivät isipapan urasta. Eikö se kerro paljonkin, miks pojat eivät eivät yrittäneet omilla ansioilla pärjätä kiekkoilussa jenkkilässä vaan menivät sieltä missä aita on matalin.
- Anonyymi
Teemu nyt ei ole luuseri vassri jotka elää muiden rahoilla.
- Anonyymi
Teemu on jäävi sanomaan suomalaisten asenteesta yhtään mitään, hänhän on asunut jo pitkään Jenkeissä ja on USAn kansalainen eli miksei siellä metelöi mediassa jenkkien laiskuudesta ja työttömyydestä....Ai, niin, eihän kukaan tiedä siellä kuka Selänne on. By the way, miksei Suomessa asuessaan haukkunut suomalaisia laiskoiksi, nyt kun asuu toisella mantereella, niin tekee itsestään vaan nolon, kun hänen väitteensä perustuu vaan siihen mitä hallituksen porukka puhuu eli kuinka laiskoja kaikki työttömät on jne, pitäisi vähän enemmän olla perillä tosiasioista eikä uskoa kaikkea paskaa mitä hallituksen idiootit toistelee jatkuvasti. Persu Selänne kuitenkin on eli samalla myös rasisti jne..., siksihän hän kannattaa Trumpia pressan vaaleissakin.
- Anonyymi
Teme on Yhdysvaltojen kansalainen nykyään, ihmetyttää miksi hän viihtyy Suomessa jos tämä on niin paska valtio. Luulis hänen ja perheensä viihtyvän siellä paratiisissa eikä tuputtavan itseään Suomessa jokaiseen tiedotuvälineisiin.
- Anonyymi
Huolehtikoon Selänne vain omista asioistaan ja elämästään. Ja tosiaan pysyköön siellä ihmemaassa koko porukka.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37612433Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635447Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153957Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2062718Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172015Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273885No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756