Onko ensi vuoden Pride-tapahtumasta vielä mitään ennakkotietoa? Olisin kerrankin ensimmäisenä varaamassa kesälomaa. 😅
Lapua Pride 2025
55
1018
Vastaukset
- Anonyymi
Se on sinulla nyt. Prideä perkeleesti kun vielä ehdit.
- Anonyymi
Uutta on hinurinkannon piirinmestaruus-kilvoittelu.
- Anonyymi
Ihanaa!!💖
- Anonyymi
Mitään pridea ei enää tule.
- Anonyymi
Ei pridea, ei kesälomaa.
- Anonyymi
Peruttu kaupunginvaltuuston päätöksellä apinarokon vuoksi kaupunkilaisten suojelemiseksi.
- Anonyymi
Totta kai Pride tulee perinteisesti heinäkuussa! 🏳️🌈
- Anonyymi
Viimeksi oli parikymmentä marssijaa .
- Anonyymi
Tilaisuuksissa kävi yhteensä 2766 kävijää.
- Anonyymi
Äitiä otin kerran kiinni sieltä..
- Anonyymi
Tarvitsen Sinua nyt Nössö ja missä olet ja paljonko maksaa pano?
- Anonyymi
No lapualaaset on muutenki aiva Pride porukkaa…
- Anonyymi
Tottakai! Kannetaan seksualisuutemme suurella ylpeydellä.
- Anonyymi
Hurmioituneena nostin raskaan peniksen pään huulilleni. Se haisi vahvasti miehelle, kiiman hajuun sekoittui aavistus virtsan hajua. Sormeni kulkivat pitkää vartta pitkin, sivelivät ihon alla kulkevia sinertäviä suonia. Juomukkaan varren päästä sormet löysivät muhkean terskan. Se kiilsi kiihottavan punaisena ja nähdäkseni sen koko komeudessaan vedin esinahkan taakse terskan harjanteiden yli. Haukoin henkeäni. Kuinka kaunis se olikaan! Säännöllisen muotoinen, kaareva ja selkeästi varresta nouseva lihaisan runsas uloke.
Vein terskan huulilleni ja lopulta maistoin sitä. Se maistui suolaisen suloiselle, juuri niin hyvälle kuin aromikas terska voi vai maistua. Suljin silmäni ja keskityin makunautintoon. Terska täytti suuni: se tuntui kiihottavalta poskessani ja kieleni päällä. Jo toisen kerran yhden yön aina sain herkutella kyrvällä!
Laskeuduin penkiltä maahan Tuukan haarojen väliin pystyäkseni ottamaan paremmin suihin. Tiesin entuudestaan, että juuri alaspäin käyrä kyrpä työntyisi kuin itsestään syvälle suuni pohjalle ja jopa pidemmälle – aina nielun kautta kurkkuun asti. Katsoin tiiviisti Tuukan silmiin painaessani penistä sentti sentiltä syvemmälle suuaukkooni. Tuukan katseesta näin ihmetyksen ja kiihotuksen. Varsi vaipui hitaasti mutta varmasti koko 22 sentin komeudella suuhuni. Nielun kohdalla jouduin tosin käyttämään tahdonvoimaa saadakseni paksun, mutta joustavan terskan painumaan ahtaasta aukosta läpi. Vedet nousivat silmiini, mutta Tuukan silmistä heijastuva ihme sai minut viemään tehtävän loppuun asti. Vihdoin tunsin häpykarvoituksen huulillani. Hitaasti ja hankalasti hengitin nenän kautta. Tunsin olevani täydempänä kyrpää kuin koskaan aikaisemmin. Tunne oli lamauttava, koska en juurikaan pystynyt liikuttamaan päätäni tai suutani kyrvän paikalleen naulitsemana, mutta samalla kiihottava. Tämä oli jotain suurta!
Pikkuhiljaa vedin kyrvän nielustani ja suustani ulos. ”Vau”, henkäisi Tuukka. Vedin henkeä kiihkeästi. Kurkussa jomotti. ”Enkö mä sanonut, että mulla on syväkurkku”, huohotin. Enempää en antanut Tuukan hengähtää, vaan aloin saman tien imeä kyrpää. Se liukui vaivattomasti huulieni ja nielun välillä ja välillä aina nielaisin sen takaisin kurkkuuni. Jo muutaman vedon jälkeen kyrpä oli kivettynyt kovimmilleen. Kauhoin raskaat kivekset kämmeniini ja aloin imuttelun rytmin tahdissa hieroa niitä. Roikkuvat pussit kutistuivat ja kivekset nousivat varren juuren. Tiesin Tuukan olevan lähellä laukeamista ja kuin viimeiseksi muistoksi aukaisin suuni ja nieluni äärimmilleen ja liu’utin kyrvän jo tuttua reittiä pohjiaan myöten nieluuni. Vedin terskan kurkustani ja juuri sillä hetkellä sain suuhuni ensimmäisen suihkauksen spermaa. Sitä seurasi toinen ja kolmas rajumpi suihku. Sekosin laskuissani. Lämmintä paksua spermaa ryöppysi sellaisella vauhdilla ja voimalla suuhuni. Imin edelleen kyrpää ja nielin samassa spermaa sen minkä ehdin. Kyrpä syöksi spermaa loputtomalta tuntuvan ajanjakson ajan. Kaikkea en kerta kaikkiaan ehtinyt niellä, vaan osa spermasta alkoi pursuta kyrvän varren ohi suupielistä. Tunsin kuinka paksut norot spermaa luikertelivat poskillani ja kaulallani.
Kyrpä oli veltostunut ja hellästi imin viimeiset pisarat. ”Ihanaa spermaa!” huokaisin lopulta raaskittuani päästää irti Tuukan kalusta. Tarkoitin todella mitä sanoi. Tuukan sperma oli ollut makeaa ja paksua, kauan kiveksissä muhinutta ja jalostunutta. Kundi ei ollut tainnut saada vähään aikaan. Minun onneni. ”Sä sitten taidat pitää suihinotosta”, Tuukka sanoi ihmetellen. ”Et arvaa kuinka paljon”, sanoin tyytyväisenä. ”Mä en ole kyllä koskaan tavannut ketään sunlaistas poikaa”, Tuukka jatkoi ihmetellen. Hymyilin. Etkä varmaan tule koskaan enää tapaamaankaan, ajattelin hilpeänä. - Anonyymi
Sain eilen leaa koko rahan edestä ja melkoista piiskamista se teki gutaa.
- Anonyymi
Lea ja Tuula olivat Lapuan sateenkaari pioneereja.
- Anonyymi
PREDE TAPAHTUMAT OVAT PERUTTU APINAROKON JA MUSTASURMAN VUOKSI.
ODOTTAA EU...N PYSYVÄÄ KIELTÄVÄÄ PÄÄTÖSTÄ. - Anonyymi
Olisit menossa Pride tapahtumaan, ....älä mene häpäisemään itsees´ , mene siksi aika ulkomaille lomailee, vaikka Kanarian saarille, Mekcikoon taI Guatemalaan.
- Anonyymi
Lapuasta voisi kehittää Yumbon kaltaisen tapaamispaikan, parikymmentä homoravintolaa erilaisin teemoin. 🏳️🌈
- Anonyymi
🤢🤮
- Anonyymi
Toivottavasti ei ole.
- Anonyymi
Taitaa tulla pienimuotoinen pride ensi kesänä? Kannattaako levittää tapahtumia niin laajalle, eikö kannattaisi kerätä mahdollisimman tiiviisti Paukkuun ja vaikka urheilutalolle? Täytetään ulkoallas ja nautitaan auringosta, ei se voi joka vuosi sataa.
- Anonyymi
Ulkoallas täytetään, mutta ei lihalla. Priden katsotaan muuten alkaneen 1969, tässä ensimmäisiä kuvia aiheesta. https://freeastrologers.com/wp-content/uploads/2024/07/Prides-Gentle-Moments.jpg
- Anonyymi
Voipi olla että ruotsalaisia tulee pilvin pimein ja kaupungintalo on vaarassa. Tää sateenkaarijengi kulkee käsi kädessä elokapinan kanssa.
- Anonyymi
Hitler oli luonnonsuojelija...
- Anonyymi
Onhan meillä keskustan tuntumassa jo se homosaunakin.
- Anonyymi
Homoja on,Lapualla,homoja on,Lapualla huusivat kylän läpi pääkatua marssiessaan kohti paukun suurta juhlaa,,,,naurettava mölykööri...
- Anonyymi
Jäsenmaksulasku tuli, mutta kesän pride ei taida olla vielä edes alkutekijöissä, vai onko? Kyllä Lapualle on saatava Pride, vaikka edes pienimuotoinen, että voidaan sanoa että on järjestetty joka vuosi.
Osallistuisin itse järjestelyihin, mutta olen (vielä) kaapissa. Hävettää mutta en vaan uskalla! 🏳️🌈
Suomessa sentään pitäisi olla turvallista kuulua sukupuolivähemmistöön ja erityisesti Lapualla.
https://aijaa.com/m1BBsQ- Anonyymi
Onko Lapuan tuomiokirkkoseurakunta tilaisuuden suojelia ja järjestetäänkö sateenkarimessu.
Lapua on kuin Sodoma ha Gomora.
- Anonyymi
Pride on niin lapualaisten juttu!🌈
- Anonyymi
On se!💖💋
- Anonyymi
Pari viikkoa sitten oli Lakeuden Sateenkaari Ry:n hallituksen kokous. Mitähän siellä on puhuttu kesän tapahtumista?
- Anonyymi
Pride on nyt kovasti vastatuulessa. Unkarin hallitus hyväksyi lain, jonka avulla yritetään estää Pride-marssi.
Hyväksytyn lain perusteella Pride-marssiin osallistujia uhkaa jopa 500 euron sakko.
https://www.hs.fi/maailma/art-2000011107644.html
"SUKUPUOLIA ON KAKSI: YKSI KÄY GYNEKOLOGILLA JA TOINEN KÄY UROLOGILLA. KAIKKI MUUT SUKUPUOLET KÄYVÄT PSYKOLOGILLA."- Anonyymi
Unkarin päätökset ne just paljon merkkaa Lapualla🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unkarin päätökset ne just paljon merkkaa Lapualla🤣🤣
Käyppä kattomas Tuomiokirkon seinäs olevaa laattaa.
- Anonyymi
Äkkiää nyt ne päivämäärät tiedoksi! Osaa olla taas pois koko pitäjästä kun resupekat irstailee ja älämöi pitkin ja poikin keskustaa.
- Anonyymi
Piree lähtee karhunkylästä, sitä johtaa kuuluisa sotetietojen laulaja
- Anonyymi
Sateenkaarihössötys on jo vanahaa lajia, uutta on tämä Revantuli-ilmiö. Siinä tiettyä aluetta kihelmöi oko aijjan.
- Anonyymi
Toivotaan tänä vuonna sitä huippulämmintä keliä, sillä minä rakastan tällaista Pridea jota tuo trans-lepakko suvaitsemattomuudessaan inhoaa. Saunassakin ollaan alasti, joten sen pitäisi olla jokaiselle suomalaiselle ihan normaali asia. 🏳️🌈
https://www.tiktok.com/@samettiklipit/video/7382942623583046945 - Anonyymi
Keskusta goes Pride🌈
- Anonyymi
Kertokaa nyt ne tapahtumapäivät, että tiedän minäkin tulla oikeana päivänä lippuani kantamaan! 🏴☠️
- Anonyymi
Järjestääkö Lapuan kaupunki tämän vuoden Priden, kun löysin tällaisen tekstin kaupungin logolla varustettuna?
Lapua Pride
Lapuan kaupunki
https://lapua.fi › Tapahtumia
Lapua Pride 2025 sivustosta lapua.fi
Lämpimästi tervetuloa Lapua Pride -viikon tapahtumiin! Katso myös. Näyttelyt ja museot. 4.4.2025-29.4.2025. - Anonyymi
Nyt näyttää pahalta! 😱 Seinäjoki Pride järjestetään heinäkuun ensimmäisellä viikolla, eli Lapua Priden perinteisellä viikolla! 😳
Lapua Pridesta ei Lakeuden Sateenkaari Ry:n sivuilla puhuta mitään! 🤯 Lempeämpää lakeutta rakennetaan tänä vuonna Seinäjoella 2.-8.6.2025! Seinäjoki Pride on viikon mittainen ihmisoikeus- ja kulttuuritapahtuma, jonka aikana on luvassa monenlaista mukavaa kaiken ikäisille ympäri Seinäjokea. Ohjelmassa on mm. työpajaa, koulutusta, keskustelua, bingoa, dragia ja sateenkaarimessua!
Tervetuloa juhlistamaan yhdenvertaisuutta, rakkautta ja ihmisoikeuksia avaruuden pääkaupunkiin!
https://www.lakeudensateenkaari.fi/seinajokipride/- Anonyymi
Onkos tämä nyt se puutarhamessut johona hoiretaan muirenkin puutarhoja ?
- Anonyymi
Koominen oli viimeinen pridemarssi tällä kylällä. Noin parikymmentä poikkeavaa huusi kylän läpi matkalla torilta paukulle,,,,homoja on Lapualla,homoja on Lapualla,,,,
- Anonyymi
Homostelu ei ole suotavaa Lapualla.
- Anonyymi
On se! Tervetuloa tupailtoihin.
- Anonyymi
Teerivuorella näin kun kaksi paikallista ukkoa käveli käsi kädessä.
- Anonyymi
Kattelin täs äsken onnenpyörää ja sinä oli tietty Niko Saarinen, crystal snou, Ina Mikkola, joku nikola ja Ali johankiri. Elikkä vai yksi oli lähes normaali mutta sekin irakilainen. Enää saa suurennuslasilla ettiä heteroa joukosta.
- Anonyymi
Järjestääkö Lapuan tuomiokirkkoseurakunta Pride-tapahtuman 2025?
PuppeIipoika kirjoitti:
Toivottavasti järjestää, kun ostin viikko-osakkeenkin omaksi sille viikolle.
Pidetään omat bileet siellä sun kämpässä 😘
- Anonyymi
Kommunistit ulos pride-kulkueesta. Kommunistit järkyttyneitä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/501c358f-689a-4c51-b0ca-45ff3f9c368e - Anonyymi
Jospa pyydetään putin tapahtuman suojelijaksi niin kommaritkin saavat osallistua. Stasilla ja KGB:llä omat osastonsa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396875
- 323878
- 453260
- 342834
- 162652
- 372218
- 162176
- 342040
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482017- 341910