Sillä parhaat rasismi-vitsit kuulee yleensä aina kokoomuslaisilta ja toisaalta, suurpääoma on kunnostautunut matin ja maijjan irtisanojana, viimeaikoina. Nyt vain Kokoomus ja RKP, ainoat suurpääomapuolueet, ovat ilmoittautuneet puolueina Orpon kampanjan taa.
Edes KEPU ei ole ilmoittautunut, tai "demari", joka heinäluoman toimesta avasi suomen rajat rasismille, vuonna 2006 ja istuu nyt brysselissä, bobrikovina petos-soinin luovutettua. Myös vasuri-tyttö, joka sai jättipotin ja pääsi brysseliin, on asian tiimoilta hissukseen. Brysselin taksat taitaa riittää vasuritytölle vähän kuten "demari"-marinillekin. piut paut ja vittuun koko suomi...
k. haans
Miksi suomen SUUR-pääoma-puolueet ovat niin innokkaita rasisminvastustajia ?
6
326
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuslaiset yrittäjät haluaa paljon halpaa työvoimaa hanttihommia tekemään , yrittäjä maksaa nälkäpalkkaa ja kela hoitaa loput veronmaksajien rahoista. Hyvä bisnes.
- Anonyymi
Turussahan on paljon niitä Skobjen poikia, niitä oikein lennättivät sinne omalla lentokoneella. Selittäisi varmaan, herrain intoa, sillä suunnalla josta orpokin on.
Onko herrain "talouskasvut" pelkän matutuksen varassa. Tämä haiskahtaa nyt vahvasti siltä.
Ts. suorittava työvoima tulee täysin ulkomailta. - Anonyymi
Osuit asian ytimeen, sillä orpo sai hilattua veronmaksajien tuki-rahoille uusia laivatilauksia turkuun ja se selittää myös rkp-intoa. Skobjen lennot turkuun alkavat taas vauhdittua ja suomipoikaa täytyy alkaa valmistaa, monikansallisuus turun seudulla jälleen kohta kukoistaa.
Voitot porrrvarille, lopputilit matille !
persesutikin näyttäisi tähän kampanjaan innostuvan, näennäisnikottelun jälkeen.
Ymmärrät kyllä, miksi !
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18605429/purra-lahteekin-mukaan-rasisminvastaiseen-toimintaan#comment-130933264
T. haans.sea - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turussahan on paljon niitä Skobjen poikia, niitä oikein lennättivät sinne omalla lentokoneella. Selittäisi varmaan, herrain intoa, sillä suunnalla josta orpokin on.
Onko herrain "talouskasvut" pelkän matutuksen varassa. Tämä haiskahtaa nyt vahvasti siltä.
Ts. suorittava työvoima tulee täysin ulkomailta.>>>Ts. suorittava työvoima tulee täysin ulkomailta.
Turku sai hiljattain laivatilauksen vain tällä ehdolla, ja tietenkin, suomen valtion
kustantamilla rahoitus-takuilla !
eli mamut tekevät ja te takaatte, kenties jopa rahoitatte. leikkauksin ja veronkiristyksin
- Anonyymi
Orpon kampanja on varautumista seuraavaan massiiviseen mamutus-aaltoon, kenties juuri turunkin seuduilla mutta todellisuudessa koko suomessa, etenkin palvelualoilla.
Kun saadaan halpiksia, tehdää sotessakin voittoa, kun matin ja maijjan palvelumaksuja samalla nostetaan ja veroja kiristetään - Anonyymi
Edellinen massiivinen mamutus-aalto koettiin juuri rakennus-alalla. Mamuja käyttäen rakennusporrrvarit valmistivat asuntoja mahdollisimman Halvalla !
Koko rakennustyömaan suorittava porukka oli matuja, tähännnn tapaan:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14955065/uusi-ennatys-redin-tyomaalla-82-eri-kansallisuutt
Sinulle ne möivät nämä mahdollisimman halvalla tehdyt kämpät mahdollisimman Kalliilla, niin kalliilla, että raskaasti ylivelkaannuit.
Kun velkasaturaatio iski ja olit hiusrajaasi myöten veloissa, käynnisti porrrrvari petos-persuja apunaan käyttäen LEIKKAUKSET, ne siis ryhtyivät vähentämään tulojasi ja ennenmuuta-, jakamaan lopputilejäkin, vaikka asuntokauppaa ryydittääkseen, syytivät sinulle "työvoimapula"-valheitaan. pulat eivät koskeneet sinua !
Porrrvari haluaisi aloittaa tämän katalan kierteen uudelleen, "rasismi"-kampanjallaan. Sinun muka pitäisi niellä näiden rosvojen metkut "hymysyssäsuin".
Sitä ne ajavat vain takaa !
t haans ) seuraan haansin tiedotteita niin pysyt ajan tasalla (
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233203
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1982893Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1711911Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah2581534- 1111305
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481201Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta461057- 1551031
Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises33960- 43834