YLEn pölö toimittaja ei tajua mitään

Anonyymi-ap

Jankuttaa tyhjää kuin mikäkin vajakki.

11

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimittaja luuli olevansa opposition edustaja, ei toimittaja.

    • Anonyymi

      Surkeaa menoa. Toimittaja haastattelee toimittajia. Tuollaisesta paskasta me maksamme.

      • Anonyymi

        Ylen agendassa maahanmuuton rajoittaminen on rasismia.
        Onko lähes kaikki maailman valtiot rasistisia, kun vaativat rajalla passin?

        Miksi Yle valitsee aina "asiantuntijansakin" agendansa mukaan. Täysin poliittinen media.
        Ei pitäisi verorahoilla rahoittaa äärivasemmiston äänenkannattajaa.


    • Anonyymi

      Politiikka olisi kuivaa jos ei olisi Perussuomalaisia ja Riikka Purraa, silloin ei olisi mitään ongelmia edellisen hallituksen tavoin, mutta vaaleissa meni jokin vikaan kun näin kävi?

    • Anonyymi

      Huvittava ohjelma. Toimittaja hyökkäsi 30 min perussuomalaisia vastaan ja yritti väkisin saada Orpolta kommenttia, joka rikkoisi hallitusyhteistyötä.

      Ylen toimittaja oli koonut loppu ohjelmaan itsensä lisäksi toisen ylen toimittajan sekä hesarin ja maikkarin toimittajan kauhistelemaan. Eli loppu palaverissa oli kolme ryssän hyödyllistä idioottia ja yksi vihersuvakki.

      Yllättäen ryssän idioottien rintaman rikkoi hesarin toimittaja, jonka kommentointi oli lähinnä tasapuolista uutisointia tai keskustelua.

    • Anonyymi

      Laitoin tv: n kiinni, en viitsi katsella kun joku kiihkosuvaitsevainen jankuttaa samaa asiaa kokoomuksen tontulle.

      • Anonyymi

        Ainahan se sattuu, kun huomaa asioiden menevän päin persettä.


    • Anonyymi

      Mielenkiintoinen haastattelu. Ensin tivaa suu vaahdossa että miksei persut lähde hankkeeseen mukaan. Hetken päästä sitten lipsahtaa ettei siinä kokoomusta lukuun ottamatta ole mikään muukaan puolue mukana.

    • Anonyymi

      Mikä nyt on Persut? Miksi te oireilette? Siksikö ettei kukaan halua leikkiä teidän kansanne? No se on tiedän omaa syytänne!

    • Anonyymi

      Esimekki antirasistisesta samanarvoisuudesta. Vanha mummo ja treenannut nuori muka kilpailevat estejuoksussa mutta molemmat palkitaan, koska molemmat ovat samanarvoisia ja on jakamaton ihmisarvo. Pitkällekö pötkitään näin antirasistisilla rakenteilla?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      98
      3656
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2403
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2049
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      35
      915
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      841
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      820
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      815
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      799
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      707
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      89
      695
    Aihe