YLEn pölö toimittaja ei tajua mitään

Anonyymi-ap

Jankuttaa tyhjää kuin mikäkin vajakki.

11

210

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimittaja luuli olevansa opposition edustaja, ei toimittaja.

    • Anonyymi

      Surkeaa menoa. Toimittaja haastattelee toimittajia. Tuollaisesta paskasta me maksamme.

      • Anonyymi

        Ylen agendassa maahanmuuton rajoittaminen on rasismia.
        Onko lähes kaikki maailman valtiot rasistisia, kun vaativat rajalla passin?

        Miksi Yle valitsee aina "asiantuntijansakin" agendansa mukaan. Täysin poliittinen media.
        Ei pitäisi verorahoilla rahoittaa äärivasemmiston äänenkannattajaa.


    • Anonyymi

      Politiikka olisi kuivaa jos ei olisi Perussuomalaisia ja Riikka Purraa, silloin ei olisi mitään ongelmia edellisen hallituksen tavoin, mutta vaaleissa meni jokin vikaan kun näin kävi?

    • Anonyymi

      Huvittava ohjelma. Toimittaja hyökkäsi 30 min perussuomalaisia vastaan ja yritti väkisin saada Orpolta kommenttia, joka rikkoisi hallitusyhteistyötä.

      Ylen toimittaja oli koonut loppu ohjelmaan itsensä lisäksi toisen ylen toimittajan sekä hesarin ja maikkarin toimittajan kauhistelemaan. Eli loppu palaverissa oli kolme ryssän hyödyllistä idioottia ja yksi vihersuvakki.

      Yllättäen ryssän idioottien rintaman rikkoi hesarin toimittaja, jonka kommentointi oli lähinnä tasapuolista uutisointia tai keskustelua.

    • Anonyymi

      Laitoin tv: n kiinni, en viitsi katsella kun joku kiihkosuvaitsevainen jankuttaa samaa asiaa kokoomuksen tontulle.

      • Anonyymi

        Ainahan se sattuu, kun huomaa asioiden menevän päin persettä.


    • Anonyymi

      Mielenkiintoinen haastattelu. Ensin tivaa suu vaahdossa että miksei persut lähde hankkeeseen mukaan. Hetken päästä sitten lipsahtaa ettei siinä kokoomusta lukuun ottamatta ole mikään muukaan puolue mukana.

    • Anonyymi

      Mikä nyt on Persut? Miksi te oireilette? Siksikö ettei kukaan halua leikkiä teidän kansanne? No se on tiedän omaa syytänne!

    • Anonyymi

      Esimekki antirasistisesta samanarvoisuudesta. Vanha mummo ja treenannut nuori muka kilpailevat estejuoksussa mutta molemmat palkitaan, koska molemmat ovat samanarvoisia ja on jakamaton ihmisarvo. Pitkällekö pötkitään näin antirasistisilla rakenteilla?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      86
      1956
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      38
      1260
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      974
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      889
    5. 90
      774
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      73
      764
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      681
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      647
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      46
      618
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    13. 37
      531
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      434
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    19. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      429
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe