Oletko nähnyt tätä ateistia?

Anonyymi-ap

Kyseinen ateisti voi elää 100 vuotiaaksi, kasvaa 4,5 metriseksi ja painaa yli 300 kiloa. Ateisti hävisi Itämerestä, mutta nyt se palautetaan sinne. Meribiologit ovat tutkimassa pää märkänä näitä ateisteja parhaillaan.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010661891.html

3

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itämereen pitää mieluummin istuttaa uskovaisia. Se olisi iloinen näky, kun tuhannet uskovaiset istutettaisiin mereen. He saisivat ikään kuin pidempiaikaisen kasteen.

      Etenkin talvella heitä olisi lysti katsella, kun he viihtyisivät jäiden seassa. Uskovaisethan eivät pidä kuumista olosuhteista kuten Helvetistä. Siksi heidät on istutettava jäiseen mereen.

      • Anonyymi

        Erittäin hyvä idea, mutta tässä on yksi iso "mutta". Itämeren ravinnekuormitus moninkertaistuisi. Ajattele mikä määrä sontaa siitä valuu suoraan Itämereen kun uskovaiset puhuvat Jumalasta ja Jeesuksesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Erittäin hyvä idea, mutta tässä on yksi iso "mutta". Itämeren ravinnekuormitus moninkertaistuisi. Ajattele mikä määrä sontaa siitä valuu suoraan Itämereen kun uskovaiset puhuvat Jumalasta ja Jeesuksesta.

        Sinnehän heidän jätöksensä nytkin huuhtoutuvat. Viemäriverkosto saa vain levätä, jos uskovaiset istutetaan mereen. Ja sitä paitsi sinilevän määrä vähenisi, koska pitäähän uskovaisten jotain syödäkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      25
      7587
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      98
      6226
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      116
      4358
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      155
      4274
    5. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      56
      2594
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      54
      2370
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      163
      2031
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      66
      1943
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      146
      1815
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      45
      1614
    Aihe