Kyseinen ateisti voi elää 100 vuotiaaksi, kasvaa 4,5 metriseksi ja painaa yli 300 kiloa. Ateisti hävisi Itämerestä, mutta nyt se palautetaan sinne. Meribiologit ovat tutkimassa pää märkänä näitä ateisteja parhaillaan.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010661891.html
Oletko nähnyt tätä ateistia?
3
116
Vastaukset
- Anonyymi
Itämereen pitää mieluummin istuttaa uskovaisia. Se olisi iloinen näky, kun tuhannet uskovaiset istutettaisiin mereen. He saisivat ikään kuin pidempiaikaisen kasteen.
Etenkin talvella heitä olisi lysti katsella, kun he viihtyisivät jäiden seassa. Uskovaisethan eivät pidä kuumista olosuhteista kuten Helvetistä. Siksi heidät on istutettava jäiseen mereen.- Anonyymi
Erittäin hyvä idea, mutta tässä on yksi iso "mutta". Itämeren ravinnekuormitus moninkertaistuisi. Ajattele mikä määrä sontaa siitä valuu suoraan Itämereen kun uskovaiset puhuvat Jumalasta ja Jeesuksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erittäin hyvä idea, mutta tässä on yksi iso "mutta". Itämeren ravinnekuormitus moninkertaistuisi. Ajattele mikä määrä sontaa siitä valuu suoraan Itämereen kun uskovaiset puhuvat Jumalasta ja Jeesuksesta.
Sinnehän heidän jätöksensä nytkin huuhtoutuvat. Viemäriverkosto saa vain levätä, jos uskovaiset istutetaan mereen. Ja sitä paitsi sinilevän määrä vähenisi, koska pitäähän uskovaisten jotain syödäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3223744Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283530Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42210- 1061584
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181488Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1211251Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136907Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99850Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta77777- 85713