Hallitus on tehnyt naurettavan rasismin vastaisen kampanjan maassa, jossa viime vuonna maahanmuuttajataustaiset katujengit tekivät yli 500 ryöstöä ja pahoinpitelyä. Hallituksen kannattaa tehdä kampanja, jossa tuomitaan maahanmuuttajien tekemät ryöstöt, pahoinpitelyt, tapot ja raiskaukset. Ilmeisesti, jos suomalainen hakataan, se ei kiinnosta ketään, mutta rasismin vastainen kampanja on nyt tarpeen. Todella outoa.
Missä on katujengien vastainen kampanja
9
457
Vastaukset
- Anonyymi
Niin on. Hyvä aloitus ja hienoa kun tuot esille asiaa. Olen täysin samaa mieltä.
Onneksi PS ei ole niin innostunut Petterin höpinöistä. - Anonyymi
Meidän on seurattava Ruotsia tässäkin asiassa niinkuin kaikessa muussakin , siellä kun on niin ihana monenkirjava kulttuuri.
Ruotsissa on maahanmuuttajaongelmaan lopulta havahduttu mutta monta ruumista se vaati .- Anonyymi
Suomalaisilla poliitikoilla ei ole uskallusta tehdä mitään.
- Anonyymi
Juu, ehkä on jo havahduttu, Mutta mitä oikeasti on tehty siellä väestönvaihdon ja islamisaation ehkäisemisen eteen? Ei mitään, kuten nykytilanne näyttää ja huonommaksi siis menee koko ajan. Ja sitten kun "näillä" on riittävä enemmistö, niin se on sitten game over. Demokratiaa ei enää ole vaan "allah" päättää. Onnea vaan naiset, kristityt ja ateistit sekä vammaiset ja muut vähemmistöt.
Järkevät ja realistit ovat Ruotsissakin tämän jo nähneet pidemmän aikaa. Harmi, kun eräälle sukupuolelle annettiin äänioikeus, nehän valtaosin (n. 80%) äänestää vain tunteella (ei siis millään järjellä) ja vihervasemmistoa.
- Anonyymi
Eihän ikinä mitään tehdä näiden kunniakansalaisten tekoihin puuttumalla. Pikkumusut tietää että alle 15v ei joudu vankilaan, niin voi poliisille haistattaa rauhassa. Ja poliisi on huolestunut ? Kaikki tietää mikä tehoaisi mutta sitä ei tehdä.
- Anonyymi
Nuoret tarvitsevat sosiaalista kanssakäymistä ja yhteenkuuluvuuden tunnetta, se kuuluu tärkeänä osana minäkuvan kehittämiseen ja identiteetin hakemiseen, tätä ei saa heiltä kieltää
- Anonyymi
Jep, nuoret i h m i s e t !!!
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15959594/olen-ollut-havaitsevinani-lievaa-maahanmuuttomyonteisyytta#comment-98730253
Mitä tykkäät maahanmuuttopalstan POMON diktatuurista? - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d15da42b-ce7f-4f6c-8488-5e0e62955b2e
Ruotsin pakolaismurhat on jo rantautunu suomeen.
Peli onjo menetetty.
Tästä eteenpäin jokainen sivullinen voi olla noitten jhadistien seuraava uhri.
Kiitos sipilä, kiitos katainen, kiitos stumppi, kiitos sanna, kiitos orpo ja kiitos purra ku petit vaalilupaukses!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1603566Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.512030Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281088
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381024- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872