Onko kesön 2025 Esiintyjät jo julkaistu?
Provinssi 2025
Anonyymi-ap
351156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Haloo Helsinki ja pari oudompaa.
Provinssi rokkaa lakituvassa syrjinnän tähden.
Lorna Shore ja Flogging Molly ei ole outoja, vaan maailmankuuluja
Tiedän kyllä, että ovat maailmankuuluja. Silti hyvin, hyvin moni, itseni mukaanlukien, ei osaa nimetä näiltä yhtään biisiä.
Taitaa olla vähemmistön hinttausmusaa
Naurettava pellebändi tämä Lorna Shore. Ei järjen häivää koko "musiikissa".
Samanlainen pelle kuin sinä. Ei järjenhäivää "kommentoinnissa".
Opettele yhdyssanojen oikea käyttö.
Samat esiintyjät kuin tänä vuonna ja porukka ostaa lippuja housut kosteana
Putinin tukijoitten kinkerit nämä!
Pride porukan tapahtuma....
Anita Hirvonen.
Joo joku transsu ja lepso
Toivottavasti mennään Perussuomalaisempaan suuntaan.
Juha Mäenpään puhetta rasismista toivoisin avajaisohjelmaan. Rasismiahan on monenlaista. Ikä, sukuouoli ja mielipiderasismia.
Järjestäjät kieltävät oikeuden syytteet.
Itsestään Mäenpää oli taluttautunut ulos....
Onko ensi kesän provinssissa mitään uutta tietoa?
Vuodesta toiseen jotain ihan roskaa tai jotain vanhoja rokkareita jotka olisi pitänyt saada esiintymään 90-2000 luvun alussa mutta nyt kun halvalla saa niin otetaan niitä 60-vuotiaina tänne esiintymään.. Muutenkin ihan turhaa haalia näitä suunnannäyttäjiä sieltä 90-luvulta kun uusia samanlaisia bändejä on syntynyt joilla on suurta suosiota. Miten vuonna 2025 yhtäkkiä joku Flogging Molly olisi ajankohtainen artistihankinta? Eikö tuollainen kelttirock ja punk ole ollut jo ainakin kymmenisen vuotta ihan out? Ei voi kuin ihmetellä tätä provinssin porukkaa vuodesta toiseen, mutta eihän tuonne musiikkia mennä kuuntelemaan vaan ryyppäämään. Saa provinssin järjestäjät pentujen kaljarahat ja samalla bookkaavat itselleen artistit joita haluavat nähdä ja kuunnella.
Ketä tunnette jotka on käyneet vuodesta toiseen provinssissa? Eihän tuola käy kuin yhtenä tai parina vuotena juuri täysikäistyneet nuoret aikuiset, ja jotkut todella satunnaiskävijät. Seinäjoella asuva väki ei erityisemmin odota provinssia tai muita seinäjoen festareita. Tämä kulttuurin taso on puuduttavaa kun festarit täyttyy kännääjistä ja musiikilla ei näissä bileissä ole mitään merkitystä, ainoastaan heilumisella ja vanhempi väki seisoa könöttää jähmettyneenä katse lavalle päin. Olisi todella hienoa jos saataisiin laadukkaat festarit joihin oltaisiin oikeasti menossa nauttimaan musiikista ja esityksistä. Kersojen mikä mikä maa kokemuksia nämä provinssit ym.
Onko missään lisätietoja kesän esiintyjistä provinssissa?
Paperit esiin kelalta - projekti.
Dallapee.
Dallabeerappu.
Väliohjelmanumerona toisinajattelevat heitetään ulos
Jos ei bileet kelpaa niin pitäisi itse ymmärtää pysyä poissa.
Mistä löytyy esiintyjä lista ja saako tulla paikalle, kun mielestäni sukupuolia on vain kaksi!
B lavalla kokopäivän Duo Einari Munapää trio.
kello aika kiva olisi tietä
Onneksi Tuiskun Ana on telakalla
Olisi muuten pääesiintyjä
Kommunistikinkerit
Leningrad Cowboys ja Kom-teatterin kuoro yhdessä olis kova sana.
Pitääkö olla Setan jäsen, että pääsee sisälle?
Sateenkaari - ja konsonanttiporukkaa.
Lapualaaset kyselöö työmaalla suu vaahros että onkohan provinssissa homorisko tänäkin vuonna. Mikähän noita lapualaaisia vaivaa ?
Monena vuonna on tullut käytyä. Vuosi vuodelta näyttää saavan enemmän ja enemmän piirteitä, että tervetulleita ovat vain vihervasemmistolaiset, jotka haluavat vähemmistöille etuoikeuksia.
Haluaisin mennä kuuntelemaan vain musiikkia, mutta ei ole mahdollista. Tuo vähemmistöjen ideologian tuputtaminen näkyy siellä kokoajan enemmän ja enemmän. Eikä ihme, kun katsoo pyörittäjien taustaa.
Ei lihaa (vegaaniversioiden tarjoajille halvemmat vuokrapaikat), pride touhuja joka puolella, unisex vessoja jne jne jne.. noita tulee kokoajan lisää sinne.
Minulla taas on oikeus olla menemättä tapahtumaan ja äänestää jaloillani. Ja aivan varmasti aika moni muu tekee samoin, jos tuo ideologian tuputtaminen ei lopu. Ei sen pitäisi olla mikään vähemmistöfestari, vaan ihan musiikkifestari.
Sen voin sanoa, että minukaltaiset ihmiset takuulla ovat sinne vieneet enemmän rahaa kuin moni muu. Vippilippu on ollut monena vuonna kaulassa ja ruokiin sekä juomiin on kulutettu per vuosi satoja euroja. Mutta en koe olevani sinne enää haluttu asiakas. Äänestän ketä haluan, syön lihaa ja haluan olla hetero.