Yli 100 000 000 ihmisen murha, sehän ei ole kuitenkaan aivan pikku juttu? Ja sama meininki jatkuu kaiken aikaa, Syyrian al-Assad edustaa sosialistista Baath puoluetta ja panee porukkaa kylmäksi kuin liukuhihnalta.
Pitäisikö vassareiden syväpahuuteen mielestäsi jo puuttua?
22
149
Vastaukset
- Anonyymi
Laita yksi esimerkki Vasemmistoliitosta tai demareista. Kiitos!
- Anonyymi
Aloittaja ei syytä Suomen vassuja näistä. Hän kritisoi aatetta jota Suomenkin vassut kannattaa.
Tasapuolisesti pitää tuomita kaikki hirviöaatteet kuten vasemmistoaate ja natsismi. Mikä tässä on vaikeaa myöntää? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja ei syytä Suomen vassuja näistä. Hän kritisoi aatetta jota Suomenkin vassut kannattaa.
Tasapuolisesti pitää tuomita kaikki hirviöaatteet kuten vasemmistoaate ja natsismi. Mikä tässä on vaikeaa myöntää?Kaksihan niitä marjaa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaksihan niitä marjaa on.
Yksinpuhelen.
Jos ihminen sanoo olevansa humaani, silloin hän tuomitsee kaikki aatteet jotka ovat aiheuttaneet ihmisuhreja ihmiskunnan historiassa. Ei vain natsismia vaan kaikki. - Anonyymi
-18 demarit hyökkäsi yhdessä venäläissotilaiden kanssa suomalaisten kimppuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksinpuhelen.
Jos ihminen sanoo olevansa humaani, silloin hän tuomitsee kaikki aatteet jotka ovat aiheuttaneet ihmisuhreja ihmiskunnan historiassa. Ei vain natsismia vaan kaikki.Minun omatunto ei sallisi kannattaa mitään tuollaista aatetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
-18 demarit hyökkäsi yhdessä venäläissotilaiden kanssa suomalaisten kimppuun.
Sosiaalidemokraatti Otto Wilhelm Kuusinen perusti yhteishallituksen Stalinin kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun omatunto ei sallisi kannattaa mitään tuollaista aatetta.
Ihminen ei tarvitse mitään helvetin aatteita elääkseen hyvää elämää. Se on pointtini.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja ei syytä Suomen vassuja näistä. Hän kritisoi aatetta jota Suomenkin vassut kannattaa.
Tasapuolisesti pitää tuomita kaikki hirviöaatteet kuten vasemmistoaate ja natsismi. Mikä tässä on vaikeaa myöntää?Miksi puhut "aloittajasta" ihan kuin olisi kyse eri henkilöstä? Kaikkihan sinut ja jatkuvan yksinpuhelusi saman monotonisen höpinän ympärillä tunnistavat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sosiaalidemokraatti Otto Wilhelm Kuusinen perusti yhteishallituksen Stalinin kanssa.
Yhteishallituksen?
Stalin ei ollut Otto Willen hallituksessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhteishallituksen?
Stalin ei ollut Otto Willen hallituksessa.Yhdessä perusti at vasemmistolaisen hirmuhallinnon. Onko muunlaisia olemassakaan.
- Anonyymi
Jotain tuolle olisi tehtävä.
- Anonyymi
Natsit tappoi 20 miljoonaa arvioiden mukaan. Sekään ei ole pikku juttu.
- Anonyymi
Mutta ei oikein meinaa päästä samalle karttasivulle vassujen kanssa.
- Anonyymi
Demokraatit, kuten Suomen vasemmisto, keskusta ja oikeisto eivät hyväksy diktatuuria. Kunnioittavat eri mieltä olevia.
Ääriliikkeet on erikseen. Vasemmistoaatteeseen kannattaa aloittajan tutustua.
Se on demokratiaa, mielipiteen vapautta, tasavertaisuutta, sosiaalista oikeudenmukaisuutta ja yhteistyötä!
Aiemmin se olis sitä solidaarisuutta, jolla heikoimpiakaan ei jätetty palkkaneuvotteluissa. Vaadittiin pennikorotuksia prosenttikorotusten sijaan. Koska siivoojan margariinipaketti maksoi yhtä paljon kuin koneenhoitajan!- Anonyymi
Vasemmistoaatteeseen eli wokeen kuuluu olennaisena osana väärinajattelijoiden hiljentäminen.
- Anonyymi
Aloittajalla ei ole kaikki muumit laaksossa.
- Anonyymi
ei, se on muumintappaja, on tappanut jo 100 miljoonaa muumia, laaksossa ja sen ulkopuolella, kaikkialla missä muumeja liikkuu.
- Anonyymi
Neuvo: sano naapurillesi : Päivää, mitä kuuluu?
Käy ulkona. Mene kirjastoon. Ulkoile, syö ja nuku säännöllisesti. Toista joka päivä.
Hakeudu hoitoon, vertaistukiryhmään, hanki harrastus, vaikka uimahallikäynti kerran viikossa.
Eiköhän se siitä!- Anonyymi
Oletko varma että tuolla konstilla vassarit lopettaa tappamisen? Sehän jatkuu tätä kirjoittaessakin Pohjois-Koreassa, Venezuelassa, Syyriassa.
- Anonyymi
Joo, tietenkin. Sinähän puutut jo sadannen miljoonan kerran.å
- Anonyymi
Ulkoilu auttaa. Käy vaikka ongella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 951302
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2241216