Koska EU alkaisi aktiivisesti vastustaa venäjän aggressiota?

Anonyymi-ap

Jos venäjä alkaisi lisämään jatkuvasti räjähdeiskuja sekä muita kansalaisia vahingoittavia operaatioita niin milloin EU alkaisi aktiivisesti vastustamaan näitä ja mitkä olisivat keinot?

EU tuntuu vain katsovan kun venäjä on jo pitkään 2000-luvun aikana terrorisoinut Euroopan maaperällä eikä mitään olla tehty. Kun EU ei tee mitään, niin se vain kannustaa venäjää jatkamaan ja toteuttamaan jopa törkeämpiä tekoja. Tällä hetkellä venäjä on käyttänyt paljon siviileja tekojen suorittamiseen, hiukan myös ammattisotilaita. Tulevaisuudessa venäjä käyttäisi enemmän ammattisotilaita.

Iskujen tehokkuus ja väkivalta kasvaisi tavallisia eurooppalaisia kohtaan. Mitä tekisi EU? Antaisiko se vain rahallista tukea Ukrainaan vain yrittääkö se rakentaa vain hitusen korkeampia aitoja? Olisiko viimeinen teko, mihin EU pystyy puhelinsoitto Yhdysvaltoihin "meitä kiusataan, tulkaa apuun, ei osata itse tehdä mitään"

0

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

        Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
        Ikävä
        81
        1203
      2. Millä nimellä

        kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
        Ikävä
        42
        814
      3. Pisa-tulokset.....

        Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
        Maailman menoa
        236
        708
      4. Haapaveden upea kurvikuningatar

        No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
        Haapavesi
        59
        655
      5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

        Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
        Ikävä
        35
        571
      6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

        WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
        Ikävä
        77
        540
      7. Sinulle viestiä

        Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
        Ikävä
        45
        538
      8. Tiedät että on

        Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
        Ikävä
        23
        498
      9. 36
        494
      10. Jos ajattelit että

        Annan anteeksi niin en anna.
        Ikävä
        26
        482
      Aihe