Ei ihme että nuoret masentuvat.
Nykyaika on näköalatonta
17
210
Vastaukset
- Anonyymi
Vai kuinka?
- Anonyymi
Kaikki masentuvat
- Anonyymi
Punavihreä tapahtui. Onnea heille jotka haaveilivat sosialismista.
- Anonyymi
Huono provo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huono provo.
Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.
Kyllä. Tämä sairas punaviherkommunismi ilman rajoja on sairasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.
Persuilla on kaikesta oma totuutensa.
- Anonyymi
Eiköhän se ole sinimusta. Eikös ne nyt vie toivon kaikilta ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuilla on kaikesta oma totuutensa.
Niin näkyy olevan.
- Anonyymi
Puolet masentuu. Toinen puoli käyttää huumeita. Kuka vielä väittää että ei maahanmuuttajia tarvita ? No vain persut.
- Anonyymi
Onneksi ei ole lapsia kärsimään, masentumaan, aivopesuille ja maahanmuuttajien armoille vääristettyyn "yhteiskuntaan".
koittakaa jaksaa... - Anonyymi
Täysin alennustilaan valahtanut suuruudenhulluna "Aina Ensimmäisenä Eu;n käskyjen Noudattaja" pullistelee milloin mihinkin ilmansuuntaan itselleen ottamien velkarahojen jakajana väestöltään jopa kymmenkertaisiin RIKKAISIIN maihin, kuten Ukraina,
Verot tapissaan, maa velkaa täynnä, talous hyytynyt, rakentaminen loppu, työttömyys lisääntyy, firmat heittävät joukolla ulos, opiskelijat joutuvat ottamaan velkaa vaikka ei mitään tietoa tulevista töistä, vanhuksilta yritetöön jopa ksettaa eläkkeitäkin, vaikka niitä on jo moneen kertaan huononnettu, HÄVETKÄÄ POLIITIKOT.
Täysin menetetty maapahanen tämä on, alamäkeä eu:hun liittymisestä alkaen. Vaikuttaa, että korruptio rehoittaisi... vai että vielä sotimaan yhtä tyhjän kanssa maan eteen...- Anonyymi
Mutta vaikka maa sortuisi, niin väkisin ylisuurella pakkoverolla ylläpidetään "yhden totuuden" yleä. Siihen haaskatut rahat pitäisi käyttää talouden pyorittämiseen, olisi hyötyäkin, Nyt vain "siivellä" jopa poliitikkojen häämatkoja siihen kuulumattomasti vasten tahtoaan joutuu kustantamaan. Korruptiota?
- Anonyymi
Valitettavasti suunta on kadonnut Suomesta. Yksi porukka haluaa takaisin YYA-Suomeen, toinen porukka haluaa takaisin 1930-luvulle, kukaan ei näytä haluavan 2030 luvulle! Näköalattomuus todellakin vaivaa, ratkaisuja ei ole näköpiirissä ja tulevaisuus näyttää synkältä.
- Anonyymi
Älä sido näköalojasi muiden haluihin. Tee omat ratkaisusi, ,mahdollisuudet ja vapaudet ovat paljon paremmat kuin koskaan historiassa.
- Anonyymi
Näköalat pitää hankkia itse. Hanki ammatti ja työtä, tai ryhdy yrittäjäksi. Muuta ulkomaille, jos mieli tekee, onnistuu Euroopassa köyhänäkin. Osta itärajalta vanha tila ja talo, kunnosta sitä ja asu siellä,,kehitä omavaraisuutta. Hanki vastakkaista sukupuolta oleva puoliso ja tehkää lapsia. Kasvattakaa heitä ja eläkää perhe-elämää. Opi koko ajan tekemään itse, ompelemaan, kasvattamaan ruokaa, kunnostamaan taloa, kaatamaan puut ja pilkkomaan ne, korjaamaan kaikkea itse...näin olemme eläneet kymmeniä vuosia ja edelleen, joten onnistuu keneltä vain.
- Anonyymi
opiskelu, työnhaku, työ, velka, suorittaminen,...
Leppoisa kotoilija masentuu vähemmän.
Toki välillä on hyvä rasittaa kroppaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714