Nykyaika on näköalatonta

Anonyymi-ap

Ei ihme että nuoret masentuvat.

17

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai kuinka?

    • Anonyymi

      Kaikki masentuvat

    • Anonyymi

      Punavihreä tapahtui. Onnea heille jotka haaveilivat sosialismista.

      • Anonyymi

        Huono provo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huono provo.

        Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.

        Kyllä. Tämä sairas punaviherkommunismi ilman rajoja on sairasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kirpaisee ja sattuu n iin sitä kutsutaan myös totuudeksi.

        Persuilla on kaikesta oma totuutensa.


      • Anonyymi

        Eiköhän se ole sinimusta. Eikös ne nyt vie toivon kaikilta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persuilla on kaikesta oma totuutensa.

        Niin näkyy olevan.


    • Anonyymi

      Puolet masentuu. Toinen puoli käyttää huumeita. Kuka vielä väittää että ei maahanmuuttajia tarvita ? No vain persut.

    • Anonyymi

      Onneksi ei ole lapsia kärsimään, masentumaan, aivopesuille ja maahanmuuttajien armoille vääristettyyn "yhteiskuntaan".

      koittakaa jaksaa...

    • Anonyymi

      Täysin alennustilaan valahtanut suuruudenhulluna "Aina Ensimmäisenä Eu;n käskyjen Noudattaja" pullistelee milloin mihinkin ilmansuuntaan itselleen ottamien velkarahojen jakajana väestöltään jopa kymmenkertaisiin RIKKAISIIN maihin, kuten Ukraina,

      Verot tapissaan, maa velkaa täynnä, talous hyytynyt, rakentaminen loppu, työttömyys lisääntyy, firmat heittävät joukolla ulos, opiskelijat joutuvat ottamaan velkaa vaikka ei mitään tietoa tulevista töistä, vanhuksilta yritetöön jopa ksettaa eläkkeitäkin, vaikka niitä on jo moneen kertaan huononnettu, HÄVETKÄÄ POLIITIKOT.

      Täysin menetetty maapahanen tämä on, alamäkeä eu:hun liittymisestä alkaen. Vaikuttaa, että korruptio rehoittaisi... vai että vielä sotimaan yhtä tyhjän kanssa maan eteen...

      • Anonyymi

        Mutta vaikka maa sortuisi, niin väkisin ylisuurella pakkoverolla ylläpidetään "yhden totuuden" yleä. Siihen haaskatut rahat pitäisi käyttää talouden pyorittämiseen, olisi hyötyäkin, Nyt vain "siivellä" jopa poliitikkojen häämatkoja siihen kuulumattomasti vasten tahtoaan joutuu kustantamaan. Korruptiota?


    • Anonyymi

      Valitettavasti suunta on kadonnut Suomesta. Yksi porukka haluaa takaisin YYA-Suomeen, toinen porukka haluaa takaisin 1930-luvulle, kukaan ei näytä haluavan 2030 luvulle! Näköalattomuus todellakin vaivaa, ratkaisuja ei ole näköpiirissä ja tulevaisuus näyttää synkältä.

      • Anonyymi

        Älä sido näköalojasi muiden haluihin. Tee omat ratkaisusi, ,mahdollisuudet ja vapaudet ovat paljon paremmat kuin koskaan historiassa.


    • Anonyymi

      Näköalat pitää hankkia itse. Hanki ammatti ja työtä, tai ryhdy yrittäjäksi. Muuta ulkomaille, jos mieli tekee, onnistuu Euroopassa köyhänäkin. Osta itärajalta vanha tila ja talo, kunnosta sitä ja asu siellä,,kehitä omavaraisuutta. Hanki vastakkaista sukupuolta oleva puoliso ja tehkää lapsia. Kasvattakaa heitä ja eläkää perhe-elämää. Opi koko ajan tekemään itse, ompelemaan, kasvattamaan ruokaa, kunnostamaan taloa, kaatamaan puut ja pilkkomaan ne, korjaamaan kaikkea itse...näin olemme eläneet kymmeniä vuosia ja edelleen, joten onnistuu keneltä vain.

    • Anonyymi

      opiskelu, työnhaku, työ, velka, suorittaminen,...
      Leppoisa kotoilija masentuu vähemmän.
      Toki välillä on hyvä rasittaa kroppaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      229
      5111
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      40
      3405
    3. 35
      2918
    4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2793
    5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2448
    6. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2276
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      2188
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      31
      1820
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1772
    10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      83
      1438
    Aihe