Toivottavasti on tyytyväinen elämäänsä.
Neljällä kymmenellä oleva asunnoton lokki
Anonyymi-ap
60674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Ei minkäänlaista asuntoa, ei koulutusta, ei ammattia, vaan merkkilaukut ja -vaatteet!
Hällä on rikkaita miehiä ja auttavat häntä tämän laukkujen ja kengien siirrossa maasta ja hoteleista toiseen.Hällä on tälläinen elämä ja hällä nauttii elämästään täysin sydämmin.
Luke on luvannut ostaa Helsingin kantakaupungin alueelta Sofialle 300 neliön luksusasunnon. Joten pois katkeruus ja olkaamme iloisia vaan Sofian puolesta.
Onko se Luke se miljardööri, jonka Sofia Soilan mukaan hylkäsi? Seiskalle tekemässään jutussa kesällä 2023 Soila tällaisia kertoili. Onhan Soila Sofian tukija joten kyllä se tietää.
Luke on kansainvälisesti etsintäkuulutettu, joten ei varmasti ole ostamassa mitään asuntoa tai mitään muutakaan .
Hyvin hän näyttää pärjäävän. Älä mieti turhia.
Ei kovin hyvin koska juoksee kuitenkin Suomeen hoidattaa itseään vähän väliä 😡.
Kaikilla suomalaisilla on oikeus hoitoon Suomessa.
Kyllä sinunkin täytyisi hoidattaa itseäsi ja molemmista päistä.
Täysin nenin ja sydämin. Toivottavasti tajuaa lopettaa huumeet, ennen kuin henki lähtee.
Kuka vielä uskoo tuohon satuun. Mies on varaton huijari. Palkattiin näytelemään Sofian sarjaan.
Seiska 29.5.2023
"Sofia Belórf antoi pakit miljardöörille: Oli kivat deitit"
Teksti: Joni Soila Kuvat: Joni Soila
Seiska muuten käyttää edelleen Sofiasta kertovissa jutuissa noita Soilan ottamia kuvia.
Soilaa vitutti kun jäi kiinni nolosta feikkaamisesta muka miljönäärillä. Moni media kaivoi Luken oikean statuksen ja tälle kaksikolle naurettiin. Yritti myöhemmin selittää Sofian antamilla pakeilla, kun tajusi työntäneesä kätensä paskaan.
Eikös hänellä ole Helsingissä asunto jonka kuukausivuokra on 3000e.
Sofia oli muka vuokraamassa 3000e huoneistoa. Mut feikkaamista sarjaansa varten. Sofian vuositulotkin oli jo niin huonot, miinukselle olis jäänyt vuokrien jälkeen. Kelakaan ei anna asumistukea ihan mihin vaan. Ja eikös Sofialla mennyt ulosottoon Kelallekin jotain. Se siitä lukaalista.
Ei ole hänellä asuntoa Levillä(kään).
Sofia on photosopannut itsensä Hotelli Ritzin sviittiin. Uskottelee olleensa siellä muka asumassa. Sofian käsi on liitetty ranteesta toisen käteen. Pitää muka shamppanjapulloa sviitissä kädessään. Sofia ei ilmeisesti tajunnut, pulloa pitelevän ranteen olevan valkoinen sormiin saakka ja ranteesta eteenpäin tumman ruskea. Ote pullostakin on niin lepsu, pullo tipahtaa tuollaisessa otteessa. Sofia on vain istuskellut Ritzissä syömässä
Hotelli Mariakaan ei ole yhteistyössä Sofian kanssa. On ilmeisesti ollut vain yhden yön siellä.
Sofia oli ilmeisesti kytsinyt Eskon ja Martinan instaa ja päätti mennä yhdeksi yöksi siihen hotellin ja yrittää esittää että olisi ollut siellä koko viikon.
Mutta sen täytyy sanoa että tuota Roopea jaksan ihmetellä. Tuota kuviota ei voi käsittää. Eikö Roope nyt itse näe että ensinnäkin hän kaveeraa huuumeista tuomitun kanssa mutta että tuo että on ollut Martinan sisäpiiriläinen ja nyt kaveeraa Martinan pahimman vihollisen, "käärmeen" kanssa, niin onhan tuo nyt.
Martinalla oli vain yksi kuva hotellista ja samasta paikasta Sofia oli laittanut ensimmäisenä kuvan stooriinsa. Katsotaan vain niin Esko ja Martina olivat olleet katselemassa rippijuhlille paikkaa sieltä viikko aikaisemmin. Iltalehtikin päätti Eskon ja Martinan stoorien jälkeen tehdä ilkeämielisen jutun hotellista.
Sofia ilmeisesti Suomessa majoittui veljensä sohvalla ja Pariisisssa majoittuu Roopen sohvalla. Mutta instassa esittää muuta.
Voihan olla että Sofialla on katkeruutta ystäväänsä Saraa kohtaan joka ei varmaankaan enää kaveeraa Sofian kanssa. Sarahan oli tuossa hotellissa viikonlopun.
Kyllä Sara kaverinsa sen verran tuntee että Sofiaa ei kannata tuoda oman miehensä lähelle.
Hotelli Maria on ilmoittanut ettei ole tehnyt Sofian kanssa yhteistyötä, eikä tule tekemään. Miten Roopekin antaa nolata itsensä tuon muijan takia. Käyttää Roopea hyväksi, jollei Roope oo samanlainen tai tosi tyhmä. Jos Roope on ollut mukana Ritzin feikkaamisessa, on tosi ammattitaidotonta räpellystä. En ihmettele Martinaa, jos laittanut tämän Roopen pois assarin hommista.
Onkohan tuo Roope hiukan lapsellinen, nuori kaverihan hän on? Kuvittelee vissiin pääsevänsä julkisuuteen Sofian "siivellä".
Sofia on voinut käydä vierailulla Saran huoneessa ja ottanut kuvia. Laittanut oman veskan sängynpäälle "todistuaineistoksi". Mikään ei yllätä tosta feikkaajasta. Ottihan se kuvan pullavitriinistäkin ja juoksi karkuun.
Mitään muita kuviakaan ei ole Ritzin sviitistä laittanut, kuin tämän tökerön väärennöksen. Että sellainen muija tällä kertaa.
Yritä kestää. Älä liikaa pahoita mieltäsi.
Kyllä kestän. Kestääkö Sofia omaa feikkielämää ja kuinka kauan. Yrittäis edes parempaa. Jää kiinni noloista mokistaan. Laittais kielen vaan poskeensa tai muualle. Ei helmiä sialle, vai miten se meni 🤣
Sinulla tuntuu olevan vaikeaa, kun jatkuvasti kitiset jotain Sofian elämästä.
Kyllä sietää tuon feikkaajan jäädä kiinni niin noloista yrityksistä. Muka joku influensseri olevinaan, eikä osaa edes tehdä mitään kunnolla. Edes feikata...
Dohaan koettaa saada maksajaa
Talvi tulee Lokillekin. Luuhaako Roopen nurkissa vai rottia ja torakoita vilisevässä luukussa. Matkalaukku rakastajattaren pitäis löytää uus elättäjä, jotta saa realisoida omaisuuttaan rahaksi. Vai mikä kassialma oikeesti tämä muidu on.
Talvi tulee myös sinulle. Mutta, ei hätää, sillä Sofia on pärjännyt talvetkin ihan hyvin . Usein miten etelän auringon alla.
Miten joku henkilö voi puolustaa naista ja elää noin alaarvoita elämää kuitenkin kokoajan ?Ei asuntoa ei mitään koulutusta ja elää ainoastaan eri miesten rahoittamaa elämäänsä täysin työttömänä vielä.
Joku samanmoinen feikkielämää ihannoiva ja toisten siivellä eläjä, Sofian soturi.
Ei hätää, oma koti, takka, puuhella, hyvä sähkösoppari ja säännölliset tulot. Antaa talven tulla. 😊
848 Mikäs siinä, talvi tulee ja itse köllöttelen etelässä. Tosin en miesten siivellä, kuten Sofia!
Sofia viettää myös talvella aikaa etelässä. Älä siis kadehdi jos hänkin tekee samoin kuin sinä.
Miten joku jaksaa arvostella ja solvata julkkisnaisia viikosta toiseen?
Miten sinulle on niin vaikeaa antaa Sofian elää elämäänsä niinkuin hän itse haluaa?
Miksi häntä täytyisi haukkua sen vuoksi?
Kova kateus vaiko joku muu vastaava vaiva on ongelmasi?
Niillä ei ole omassa elämässään yhtään mitään niin kyttäävät julkkisnaisia ja kadehtivat niitten elämää. Ja luulen, että ovat rumia kuin riihen seinästä reväistyt, kai kaunottaret ottaa kupoliin senkin vuoksi.
Edelliseltä reissulta opittu ettei juoksujen aikana kauppa käy
Ai sellainen kohtalo aloituksen tekijällä. Ota kuntaan yhteyttä, jos vaikka löytyisi kunnan asunto, miksi muuten puhut itsestäsi ns. komannessa persoonassa, ulkoistat itsesi.
Sofiastahan tuossa aloituksessa on kyse. Ja tiedät sen itsekin. Mut yrität olla näsäviisas. Samanlainen feikki olet kuin Sofia. Huono yritys teillä Sotureilla.
Onko sulla lukutaidossa jotain vikaa? Ei tuossa aloituksen tekijän kohtalosta puhuta, hölmö!😅 Mut lähinnä kiinnostaa miten joku aikuinen ihminen voi sortua noin alas, kuin Sofia ja hänen puolustajansa?
Inhoan Martinaa ja myös sinua.
Tämä kolme kusettamissoturia, Blörö, Toope ja Potta, kun on kyseessä. Mikään ei enää yllä.
Martti, mutta missä on Martti
Martti on joko suihkussa tai etelän lämmössä. Riippuen siitä, onko päässyt suihkusta pois. Mitäs meni sinne ilman avustajaa.
Onks tietoa vieläkö maistuu vartinilot tälle Sofialle 😎 ?
"olen huumevastainen"
Nelikymppiset lähestyy päivä päivältä. Millainen tulevaisuus, vanhuus odottaa, kun on hukannut koko elämänsä toisten varassa elämällä. Kauneus on katoavaista, eikä markkina-arvo ole ikuinen.
Elämää on vielä yli nelikymppiselläkin. Moni on kaunis vielä kahdeksankymmpisenäkin ja saa itselleen nuoren miehen. Esimerkkejä löytyy.
Sofialla ei omaa asuntoa. Tilanne niin epätoivoinen että feikkaa itsensä hotelleihin asumaan. Nämäkin feikkaamisetkin on jo niin tökerösti tehty.
Suomi on täynnä naisia, joilla ei ole omaa asuntoa.
Mutta eihän tuolla naisella ole edes ammattia, saati rehellistä työtä!
11:34 Esittää asioiden olevan paljon paremmin kuin ne todellisuudessa ovat ja jotkut hölmöt vielä uskoo!
Suomessa on paljon naisia joilla ei ole mitään ammattitutkintoa. Pärjäävät silti hyvin.
Mutta niillä naisilla on rehellinen työ. Mitä Sofia tekee työkseen?
Mitä rehellistä työtä Sofia tekee?