Putin Mongoliassa

Anonyymi-ap

Putin on menossa käymään Mongoliassa. Mongolia kuuluu ICC:hen (International Criminal Court) ja on siis velvollinen pidättämään Putinin. Mongolia on kuitenkin Venäjän ja Kiinan välissä kiipelissä, joten se ei olisi helppoa.

Jos käy niin että Venäjä ja Mongolia ovat hyvää pataa, Mongolian ICC:hen kuulumisesta huolimatta, niin pitäisi tulla kaikille jo selväksi kaiken noiden maiden teatterin laajuus jolla pidetään nykyiset hallitsijat hallitsemassa ja kansat heidän orjinaan.

Putin pyrkii todennäköisesti hankkimaan sotilaita, jotka lähetetään Ukrainaan kuolleiden venäläisten sotilaiden tilalle.

1

113

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johtajien kesken hymyillään ja kätellään "onpa mukavaa olla vallassa ja miljardöörejä". Kaipa se sikari maistuu paremmalta kun 100000 on kuollut siksi koska on sellainen suurmies.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      243
      7497
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      139
      3921
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      117
      2198
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1527
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      46
      1480
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1382
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      341
      1200
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1012
    9. Milloin palaat

      Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
      Ikävä
      23
      948
    10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      7
      917
    Aihe