Putin on menossa käymään Mongoliassa. Mongolia kuuluu ICC:hen (International Criminal Court) ja on siis velvollinen pidättämään Putinin. Mongolia on kuitenkin Venäjän ja Kiinan välissä kiipelissä, joten se ei olisi helppoa.
Jos käy niin että Venäjä ja Mongolia ovat hyvää pataa, Mongolian ICC:hen kuulumisesta huolimatta, niin pitäisi tulla kaikille jo selväksi kaiken noiden maiden teatterin laajuus jolla pidetään nykyiset hallitsijat hallitsemassa ja kansat heidän orjinaan.
Putin pyrkii todennäköisesti hankkimaan sotilaita, jotka lähetetään Ukrainaan kuolleiden venäläisten sotilaiden tilalle.
Putin Mongoliassa
Anonyymi-ap
1
252
Vastaukset 1
- Anonyymi
Johtajien kesken hymyillään ja kätellään "onpa mukavaa olla vallassa ja miljardöörejä". Kaipa se sikari maistuu paremmalta kun 100000 on kuollut siksi koska on sellainen suurmies.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3141440Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311169- 62926
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html455925- 73922
- 48681
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M95649Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen73645Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl464619- 38602