Putin on menossa käymään Mongoliassa. Mongolia kuuluu ICC:hen (International Criminal Court) ja on siis velvollinen pidättämään Putinin. Mongolia on kuitenkin Venäjän ja Kiinan välissä kiipelissä, joten se ei olisi helppoa.
Jos käy niin että Venäjä ja Mongolia ovat hyvää pataa, Mongolian ICC:hen kuulumisesta huolimatta, niin pitäisi tulla kaikille jo selväksi kaiken noiden maiden teatterin laajuus jolla pidetään nykyiset hallitsijat hallitsemassa ja kansat heidän orjinaan.
Putin pyrkii todennäköisesti hankkimaan sotilaita, jotka lähetetään Ukrainaan kuolleiden venäläisten sotilaiden tilalle.
Putin Mongoliassa
Anonyymi-ap
1
251
Vastaukset
- Anonyymi
Johtajien kesken hymyillään ja kätellään "onpa mukavaa olla vallassa ja miljardöörejä". Kaipa se sikari maistuu paremmalta kun 100000 on kuollut siksi koska on sellainen suurmies.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211180
- 111904
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus273661- 42660
- 59577
- 10546
- 36471
Väsynyt odottamiseesi, M.
Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym36463- 54460
Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!
"Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on189455