Putin Mongoliassa

Anonyymi-ap

Putin on menossa käymään Mongoliassa. Mongolia kuuluu ICC:hen (International Criminal Court) ja on siis velvollinen pidättämään Putinin. Mongolia on kuitenkin Venäjän ja Kiinan välissä kiipelissä, joten se ei olisi helppoa.

Jos käy niin että Venäjä ja Mongolia ovat hyvää pataa, Mongolian ICC:hen kuulumisesta huolimatta, niin pitäisi tulla kaikille jo selväksi kaiken noiden maiden teatterin laajuus jolla pidetään nykyiset hallitsijat hallitsemassa ja kansat heidän orjinaan.

Putin pyrkii todennäköisesti hankkimaan sotilaita, jotka lähetetään Ukrainaan kuolleiden venäläisten sotilaiden tilalle.

1

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johtajien kesken hymyillään ja kätellään "onpa mukavaa olla vallassa ja miljardöörejä". Kaipa se sikari maistuu paremmalta kun 100000 on kuollut siksi koska on sellainen suurmies.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1474
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      55
      1407
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1114
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1071
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      746
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      691
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      120
      607
    8. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      572
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      558
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe