Paljon on ehtinyt uusi toimitusjohtaja saada sotkua aikaan.
TV 1 ohjelmia ja uutisia ei pian viitsi katsoa koska ne ovat täynnä ärsyttäviä omien ohjelmien mainoksia, uutislähetyksissä vielä nämä sotaisat tunnarit ja kauhea musiikki, toimittajien hapuilu sähköpöydän säätimien kanssa katsojien suurta huvia.
Palauttakaa mummo maikkarille jos on vielä palautusoikeutta jäljellä.
YLE;n mainostelevisio 1
10
455
Vastaukset
- Anonyymi
Mummo joko Maikkarille takaisin tai keskitysleirille ilman palautusoikeutta ihan sama missä maassa leiri on ei hetkauta yhtään,kunhan saadaan pois tuhoamasta YLE:ä yhtään enempää!poste restantena vaan seuraavalla junalla pelkällä menolipulla pakkotyöhön muiden sinne passitettujen kanssa Arbeit Macht Frei!!
- Anonyymi
Tiedonjyvät mitä Ylestä tihkuu alkaa olla todella hälyyttäviä! Eikö sieltä hallintoneuvoston politrukeilta löydy minkäänlaista selkärankaa puhaltaa peli poikki?
- Anonyymi
Paljon on ehtinyt lyhyessä ajassa pilata.
Ylen johtoroikka on kuin hullunkuriset perheet, ensin oma suku, sitten
rivi Pokkisia, Tervoa kuljetetaan ryyppäämässä pitkin maita ja mantuja
olematonta etsimässä.
VAIHTOON !- Anonyymi
Iso Läski lakkautti Radio Puheen ilman lupaa without my permission
- Anonyymi
Juuri tuli eräs höpöohjelma jossa Teemu Keskisarjan annettiin tuoda itseihailunsa esiin jopa sarjassa, kuolleet ihmiset !!!!
Voiko historioitsija valua vielä alemmas, omien kirjojen myyntitilaisuuksia ja höpinöitä pimeässä metsässä otsalampun kanssa toistamassa muutamia otteita rikostapauksista.
Menikö mieheltä viimeinenkin järki perussuomailisiin liittymisen mukana !
Ja YLE luovuttaa aikaa ja rahaa ??????? - Anonyymi
Sama huomio Keskisarjasta, itseään täynnä oleva pullistelija jolla ei ole mitään asiallista sanottavaa, tuo sarja on aivan hömppää mistä yritetään tehosteilla tehdä jotain dramaattista.
Yksi esimerkki Ylä-Anttilan rahantuhlauksesta, Yleltä odotetaan jotain tasoa ! - Anonyymi
Toinen elätti siellä on Jari Tervo jota YLE kierrättää juopottelemassa ympäri maailman etsimässä suomalaisuutta sieltä missä sitä vähiten esiintyy.
Maikkarin kylmän sodan Suomessa tämä kiiltäväkaljuinen juontaja katsoo ylhäisesti portailta alas rahvasta jolle suo Marjo Vilkon mielipiteitä joita ei taatusti ole kritisoitu,
kannanottajat on valittu ja sanat suuhun aseteltu tai leikattu.
Sekin vähä mikä piti paikkansa hukkuu lähdekritiikittömyyteen ja unohtaa täysin että juuri sillä aikajaksolla Suomesta tehtiin hyvinvointivaltio. - Anonyymi
YLE on todella nykyjohtonsa myötä samalla tasolla kuin seiskalehti !
- Anonyymi
Ylen lähetysaika olisi noin 6 tuntia ok.
Ei ehdi politikoimaan verorahoilla.
eikä wokettamaan.
Loppuaika voimistelua ( pornoa ). - Anonyymi
Merja Ylä-Anttilan saavukset :
Ylen uutiset kuin roskalehdestä,
Ärsyttävät tunnarit ja taustat,
Ukolle ja sukulaisille töitä
Perseennuolijat kuten Tervo kiertävät ryyppäämässä ylen (kansan ) rahoilla
Ja Pokkiset samaa sarjaa , suosikkeina VAIKKA EIVÄT OSAA MITÄÄN.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka363545- 113278
- 1443064
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742615- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61388Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3971148Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos511067Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900