Kansalaisten perustarve ja kansallisen huoltovarmuuden kulmakivi, sähkön siirto, on rasististen siirtoyhtiöiden vapaassa vallassa. Yhdenvertaisuus ei toteudu siirtomaksuissa, joiden tulisi olla valtion säätelemänä samansuuruiset ilman ryöstölisiä.
Eräänkin keskisessä Suomessa toimivan firman keräämä raha päätyy lopuksi Lichtensteiniin, vaikka sitä yritetään peitellä.
Sähkörasismi
Anonyymi-ap
3
84
Vastaukset 3
- Anonyymi
Nyt käytetään rasismi-termiä virheellisessä asiayhteydessä.
- Anonyymi
Mietippä hiukan mitä porukkaa nämä ulkomaalaiset omistajat ovat?
Ja selitä, miksi suomalaiset poliitikot tukevat kaikin keinoin heidän toimintaansa?
- Anonyymi
Kyllä se on rasismia jos siirtohinta ei ole sama koko suomessa. Kansalaisella ei ole vapautta valita sähkön siirtoyhtiötä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7081985Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3401061- 67917
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö148822Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65616- 31609
- 46604
- 88577
- 32570
- 37530