Kysymys Aleksanteri Tuppille, vastailet kuulemma oikeisto-ylessä niihin:

Anonyymi-ap

10

131

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaisiko soittaa Ylen suoraan lähetykseen ja kysyä siellä? Täällä ei tule vastausta.

      • Anonyymi

        Pelkään, että kysymys ei oikeisto-ylessä menisi läpi, sillä niillä on tehokas ennakkosensurointi:
        sinun on kerrottava väliportaalle, mitä aiot kysyä ja väliporras päättää, eteneekö asia.

        Toinen kysymys voisi koskea Ukrainaan: toimiiko länsi uus-kolonialismin tavoin, ilmoittaessaan ukrainan jo kuuluvan länteen, ilman mitään vaaleja ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pelkään, että kysymys ei oikeisto-ylessä menisi läpi, sillä niillä on tehokas ennakkosensurointi:
        sinun on kerrottava väliportaalle, mitä aiot kysyä ja väliporras päättää, eteneekö asia.

        Toinen kysymys voisi koskea Ukrainaan: toimiiko länsi uus-kolonialismin tavoin, ilmoittaessaan ukrainan jo kuuluvan länteen, ilman mitään vaaleja ?

        Yle on kyllä vihervasemmiston turvatyöpaikka.


    • Anonyymi

      Hyvä kysymys, mutta tuskin saat vastausta.

    • Anonyymi

      Täällä Aleksanteri Suuri ja vastaan; nyt ei puhuta muuta kun petterin junasta :)))))

    • Anonyymi

      Laita suora linkki mistä tieto on peräisin. Jos linkität jonkun kirjoittaman horinan totena, ei kirjoituksesti perustu faktoihin vaan on tyhjän hölinää.

      • Anonyymi

        Hallintorekistereihin ja niiden salaamiseen liittyvät "linkit" jos niitä on ollut, on siivottu netistä visusti, osana stubbin pres.kampanjaa. Mutta kaikki sisäpiiriläiset tietävät näist stubbin metkuista , se on varmaa. (mutta ÄÄNEEN ei pidä sanoa, kuten asiaan kuluu)


    • Anonyymi

      LISÄKYSYMYS: Vastikään pidettyjen EURO-vaalien tuloksena toinen hallituksen pääpuolueista koki RÖKÄLE-tappion: Perse-sutien äänimäärä yli puolittui, 18 %sta 7,6 % iin.

      Pitäisikö , Tupp, tähän jotenkin reagoida, siis muutenkin kuin että oikeisto-kanavasi ryhtyivät heti vaalien jälkeen syöttämään "gallup"-sonttaa, siis aivopesua jostain muusta !

    • Anonyymi

      Aleksi Pölkky Sverdopolista.

    • Anonyymi

      Koko oikeisto-ylen lähetys oli huolellisesti ennakkoon käsikirjoitettu. Ei sinne tavalliset pulliaiset soitellu !!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      627
      1332
    2. 96
      1118
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      190
      842
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      312
      791
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      215
      733
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      693
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      661
    8. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      224
      614
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      610
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      551
    Aihe