Ja sitten monet vetää niitä 20 palaa kerralla huhhuh...ei ihme että kansa lihoo. Sushissa riisikin on sokerissa ja etikassa kylvetetty. Suolaa niin että verenpaineet on viikon tapissa.
Mielummin syö mäkissä niin ei lihoa niin paljoa.
Sushi kaikkein lihottavinta roskaruokaa. Yhdessä palassa 80-100kaloria
Anonyymi-ap
2
103
Vastaukset
- Anonyymi
Ja moni syö tätä ikäänkuin terveellisenä. Vähän sama kun jotkut syö kotona kotiruokaa ja se kotiruoka on lasagne joka aivan hemmetin epäterveellistä ja rasvasta moskaa.
- Anonyymi
Mäkkärin ruokaa syödessä on vaarana, että joku spandexpyöräilijä pysäyttää kohdalle ja alkaa molottaman "dippaahaukkaadippaahaukka" samalla tunkien hikisillä sormillaan ostamaani ruokaa suuhuni.
Ehkä mchampparin saa syödä rauhassa ulkona portailla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20611891- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596313Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775227- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504508Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1174425- 1193916
- 823415
- 531957