Ja sitten monet vetää niitä 20 palaa kerralla huhhuh...ei ihme että kansa lihoo. Sushissa riisikin on sokerissa ja etikassa kylvetetty. Suolaa niin että verenpaineet on viikon tapissa.
Mielummin syö mäkissä niin ei lihoa niin paljoa.
Sushi kaikkein lihottavinta roskaruokaa. Yhdessä palassa 80-100kaloria
Anonyymi-ap
2
120
Vastaukset
- Anonyymi
Ja moni syö tätä ikäänkuin terveellisenä. Vähän sama kun jotkut syö kotona kotiruokaa ja se kotiruoka on lasagne joka aivan hemmetin epäterveellistä ja rasvasta moskaa.
- Anonyymi
Mäkkärin ruokaa syödessä on vaarana, että joku spandexpyöräilijä pysäyttää kohdalle ja alkaa molottaman "dippaahaukkaadippaahaukka" samalla tunkien hikisillä sormillaan ostamaani ruokaa suuhuni.
Ehkä mchampparin saa syödä rauhassa ulkona portailla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 554873
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774338- 1334003
- 673942
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493721Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803542- 1103157
- 562941
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172554