Ja sitten monet vetää niitä 20 palaa kerralla huhhuh...ei ihme että kansa lihoo. Sushissa riisikin on sokerissa ja etikassa kylvetetty. Suolaa niin että verenpaineet on viikon tapissa.
Mielummin syö mäkissä niin ei lihoa niin paljoa.
Sushi kaikkein lihottavinta roskaruokaa. Yhdessä palassa 80-100kaloria
Anonyymi-ap
2
109
Vastaukset
- Anonyymi
Ja moni syö tätä ikäänkuin terveellisenä. Vähän sama kun jotkut syö kotona kotiruokaa ja se kotiruoka on lasagne joka aivan hemmetin epäterveellistä ja rasvasta moskaa.
- Anonyymi
Mäkkärin ruokaa syödessä on vaarana, että joku spandexpyöräilijä pysäyttää kohdalle ja alkaa molottaman "dippaahaukkaadippaahaukka" samalla tunkien hikisillä sormillaan ostamaani ruokaa suuhuni.
Ehkä mchampparin saa syödä rauhassa ulkona portailla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928