Miksi erkkomediat palkkaavat

Anonyymi-ap

... huonon suomenkielen ja ilmaisukyvyn omaavia toimittajia?

Eräs, uusi muotisana on "koskettava". Toimittajat liittävät sanan jokaiseen mahdolliseen tilanteeseen, johon kuvittelevat sen kuuluvan, vaikkeivät selvästi edes ymmärrä termin tarkoitusta.

Miksi? Koska toimittajilta puuttuu terveiden ihmisten tunne-elämä. Psykopaatit yrittävät näin teeskennellä "tuntevia ihmisiä". Mutta sanan väärinkäyttö todistaa, ettei toimittajalla todellisuudessa ole hajuakaan asiasta, ei minkäänlaista, empaattista tunne-elämää ja siihen liittyvää laajaa tunneskaalaa.

Mitä tarkoittaa tunnetermi "koskettava"?
Esim. prinsessa Märtha-Louisen häät tuskin olivat "koskettavat".

Alkukysymykseen: "MIKSI erkkomediat...."
- palkkaavat näennäisen alatasoisia toimittajia?

a) Ensinnäkin on tajuttava, että tuo media korkeimmasta johtajasta, talon kerrossiivoojaan asti, edustaa täysin illumi-jengiä.
b) Se ei tee mitään "sattumalta" (puhumattakaan "virheistä"!), vaan kaikki on ollut tarkkaan juoniteltua jo vuosikymmeniä sitten.
c) Se on epäitsenäinen valhemedia. Sitä johdetaan / on sen perustamisesta, 1800-luvulta asti, johdettu muualta. (Kagaali = Venäjän / Ukrainan / USA:n juutalaiset. Ruotsalaiset Ruotsissa ja Suomessa.) Mahd. monet muut ulkomaalais-tahot. Illut.
d)... ...

Miten tämä liittyy erkkomedioiden toimittajien tahallisen "huonoon" suomenkielen taitoon medioissaan? On osaltaan hyökkäystä suomalaista sivistyneistöä, suomalaista kulttuuria ja rikasta kieltämme vastaan. "Hajoita ja hallitse."

6

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai Erkkomedia?

      Voi tulla sulle yllärinä mutta Aatos ei ole enaa omannut aatoksia 12 vuoteen.

      Kuollut ja kuopattu.

      • Anonyymi

        Aloitus kirjoittaa sanan "erkkomedia" pienellä alkukirjaimella. Se on siis käsite ja viittaa, ei suoraan Aatos Erkkoon, vaan koko Erkko-suvun, yhdessä juutalaisten ja ruotsalaisten kagalistien kanssa luomaan epä-suomenmieliseen, ainoastaan Venäjän ja venäläisen kansan vastaiseen juutalaisaatteeseen perustettuun mediataloon.

        Ed. kirjoittaja ei näytä Erkoistakaan tietävän kuin Aatos Erkon. Esim. isävaari Eljas Erkko vaimoineen selvästi täysin tuntematon. On muitakin tunnettuja Erkkoja.

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Erkko

        Tämän arvoinen on "Sanoma oy" (ulkomaalais-nimisiä perustajia lähes jokainen):
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Kagaali
        *


    • Tämä avaus meni hassujen tekstien top kymppiin, joskin avaus on mainio esimerkki trollauksesta. Piti kuitenkin vastata:).

      • Anonyymi

        Aloitus ei ole trollausta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloitus ei ole trollausta.

        NO, trollaustahan tuo oli, sano mitä sanot.


    • Anonyymi

      ei oo toimittelijoilla tulevaisuutta, varsinki kun punatauti tappaa lehdistön ja tv: n.
      Ylen lähetyksiä ei tarvi 6 tuntia enempää vuorokaudessa tulla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      146
      2248
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1285
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1048
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      998
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      989
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe