35 000 mamua v. 2015, konkursseja ennätysmäärä ja alv Euroopan korkein. Tuleeko muuta mieleen? 🤔
Persujen saavutukset?
28
266
Vastaukset
- Anonyymi
Taksilaki, mikä teki taksit turvattomiksi ja nosti hinnat pilviin.
- Anonyymi
Pilalle meni taksiala.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pilalle meni taksiala.
Täysin pilalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täysin pilalle!
aktiivimalli... 9 euron päiväpalkkoineen...
ja nyt köyhistetty heikommin pärjäävät suomalaiset kurjuuteen... ja homma vaan pahenee..
- Anonyymi
Ruokajonot on pitemmät kuin koskaan. Saavutus sekin. 👍
- Anonyymi
Kaikki mihin persut koskee menee ihan päin hel**vettiä.
- Anonyymi
Paitsi tietysti Sanna marinin ___Velkataakka ***************************************** Seh********hän voi hyvin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi tietysti Sanna marinin ___Velkataakka ***************************************** Seh********hän voi hyvin
Persujen saavutus on syyttää omistakin tekemisistään muita. 😂
- Anonyymi
Persut pettää aina.
- Anonyymi
Ennen kuin ihan hirveästi öyhöttää, niin pitäisi edes jostakin hyödyllisestä olla meriittejä.
- Anonyymi
Joka ikisen vaalilupauksen pettäminen. Se on saavutus.
- Anonyymi
Ottavat ennätysmäärän valtionvelkaa.
- Anonyymi
Persu pettää aina
- Anonyymi
Yksi saavutus on ammuskella kännipäissään keskellä kaupunkia.
- Anonyymi
Pikkupioneerit hermostuu heti, jos vasemmisto-demarista kerrotaan jotakin mediassa, siis muuta, kuin vasemmistolaista politiikkaa!
- Anonyymi
Sanna mARIn Hallitus ajoi Suomen lähes KONKURSSIIN!
Tämän Hallituksen on pakko PELASTAA SUOMI!
Petteri Orpo pyysi SDP Hallitukseen!
SDP kieltäytyi koska TIESI millaiset leikkaukset on tulossa, kun SDP Hallituksen jälkiä korjataan!- Anonyymi
Sanna mARIn Hallitus Neljässä vuodessa konkursseja ennätysmäärä ja alv Euroopan korkein. Tuleeko muuta mieleen? 🤔
Sai uuttavirtaa Festereilla, olikoha palstalaisten syytä köettaa samaa kun täällä päivät istuvat 🤔
- Anonyymi
Kaikki on Marinin syytä! 😅😂🤣
- Anonyymi
Saavutus sekin, että persut istuvat toisella kannikallaan yksillä rattailla ja toiselle toisilla rattailla. Jiihaaa!
- Anonyymi
Mahtavaa työtä persut!
- Anonyymi
Nostivat sanan "rasismi" kaikkien huulille.
- Anonyymi
Tätyy sen verran korjata aloitusta että persut oli ainut puolue joka vastusti maahan tulioita 2015v kaikki muut puolueet kannatti maahan tuloa.
- Anonyymi
PS ministerit eivät korvaansa lotkauttaneet kun ennätysmäärä paperittomia muslimeja lappoi maahan.
- Anonyymi
Persut olivat rajalla kukkapuskien kera toivottamassa tulivat tervetulleiksi. Welcome refugees! 💐
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut olivat rajalla kukkapuskien kera toivottamassa tulivat tervetulleiksi. Welcome refugees! 💐
Taisi olla Sipilä kaiken syypää, lupasi jopa talonsakin mamujen käyttöön, sekä Berner joka tuhosi taxialan... Näitä nyt aluksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut olivat rajalla kukkapuskien kera toivottamassa tulivat tervetulleiksi. Welcome refugees! 💐
Welcome reguees kylltejä oli kyllä ja ne oli sdp vihreiden ja vasemmistoliiton edustajien kylttejä kuten tiedetään sen lisäksi hallituksesta keskustan spilä lupas omakotitalo asumista tulioille ja kokoomuksen orpo määräsi armeijan pojat rajalle kantamaan tänne tulvien miesten laukut olivat piccolopoikia näille miehille ja kaikkea tätä persut vastusti mutta kaikki muut edukunassa tätä halusi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS ministerit eivät korvaansa lotkauttaneet kun ennätysmäärä paperittomia muslimeja lappoi maahan.
Aika hiljaa olivat ja nämä ministerit sitten perusti oman puolueen kun olivat eri mietä kuin loput persut sipilä sano että tulita vastustavat perut heitetään ulos hallituksesta mutta tuloita kannavata saa jäädä ja siniset jäi ja persut heitettiin ulos. Jos sipilän hallitus olisi noudattanut hallitusohjelmaa olisi tuliat jääneet ruotsiin mutta kokoomus ja keskusta ei sitä noudattanut vaan tekivät päinvastoin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1514549Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1983969Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi342689Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102472100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es342209Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks111809Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1191597Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491454- 341325
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241321