Sosialistien omintakeinen, heidän omaa valtakuisutta palveleva versio "rasismista", sekä siihen liittyvät julkisuustempaukset, on vain omalaatuisen likaista poliittista peliä pyrkiä estämään ei-vasemmistolaisten pääsy valtaan. Se versio on pullollaan rasismimääritelmän paisuttelua ja perusteetonta syyllistämistä, sekä luonteeltaan ihmisten manipulointia näkemään "rasismia" syyttävän sormen osoittamassa kohteessa ja heidän kiihottamista hyökkäämään kohteeseen.
Tällaisella törkypolitikoinnilla he ovat profiloineet Perussuomalaisista "rasistipuolueen", mutta se on sitä vain internetissä, ei täällä arkitodellisuuden puolella. Moni on ikävä kyllä napannut vihervasemmistopopulistien syötit ja ajautuneet harhatodellisuuteen. Tämä on ihmisten törkeää harhaanjohtamista ja hyväksikäyttämistä, mutta se ei ole vallanjanoisille sosialisteille omantunnonkysymys.
On koko yhteiskunnan etu oppia erottamaan toisistaan arkitodellisuus ja sosialistien vihamielinen mielikuvitusmaailma, jotta yksikään ei enää lähde mukaan siihen yhteiskunnalle myrkylliseen toimintaan, vaan nousevat suoraselkäisesti vastustamaan sitä. Vastustammehan äärioikeistoradikaIismiakin, niin miksi emme vastustaisi radikaaIia vasemmistoIaisuutta? Ei vasemmistolaisuus ole ehdotonta, ollakseen ei-äärioikeistolainen, mutta tällaistakin valhetta vasemmisto ihmisille syöttää. Täällä äärilaitojen välissä on runsaasti tilaa normaaleille ihmisille, mutta se on ikävä kyllä todettava, että kaikkien päät eivät ole kestänyt kaunistelematonta arkitodellisuutta. Siksi paetaan kupliin. Ja kusetataan itseään. Vasemmistolainen itsepetoksellisuus onkin yksi tunnetuimpia mädännäisen ideologian seurauksista.
Perusuomalainen on siis tavallinen suomalainen kansalainen, jolle Suomi, isänmaa, merkitsee jotain niin arvokasta, että sen suojelu ulkopuolisilta ja sisäisiltä vihollisilta on jopa vaistomaista.+
Sosialistien versio "rasismista" on syötti, jolla houkutellaan ihmiset harhamaailmaan.
3
116
Vastaukset
- Anonyymi
Sosialistien omintakeinen, heidän omaa VALTAHAKUISUUTTA*
- Anonyymi
Rasismi on vahva sana, siksi sitä käytetään leimaamiseen, vaikkei siitä olisikaan kyse. Sama asia on kommunismi-sanan käyttö, nytkin esim. USAssa Trumpin kannattajat leimaavat Harrisia kommunistiksi, mikä on todellisuudessa täysin järjetön väite. Suomessa myös kommunistiksi leimataan helposti, vaikkei kommunisteja ole käytännössä lainkaan.
- Anonyymi
Myös "persu" on joissain piireissä vahva haukkumasana, joissa se on synonyymi rasistille, fasistille, natsille jne. Samoin "natsi" ja "äärioikeistolainen" on vahvoja sanoja.
Näinhän se on, että nykyaikaa leimaa mieIivaItaisuus, vimmattu halu vahingoittaa julkisesti eri mieltä olevia kilpailijoita. Ja se onkin sitä mätää, kun ihmiset kilpailevat keskenään ja samalla aiheuttavat jopa mittavaa vahinkoa yhteiselle yhteiskunnalleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1598378Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu963994- 1143872
- 553353
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint412690- 531844
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23601790Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi431751Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111661Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201491