Parhaimmat onnittelut Saksaan AfD.lle

Odotetaan innolla liikehdinnän etenemistä muuallekin, missä edelleen vallitsee, kuten Suomessakin, hys hys hys-politiika.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovensuukyselyt-laitaoikeiston-afd-marssimassa-vaalivoittoon/8999862
21243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

No nythän hamemiehet kokoontuu lähimpään mekkaan itkemään. Akat jätetään kotiin suojaamaan koteja lentävine mattoineen, jos vaikka tulisi pian kovinkin kiire.

Äänestä
  • Tästä en tiedä mutta ianakin putinilla on juhlat kun hänen toverinsa menestyy.

    Äänestä

Lämpimästi onnitellen, äärioikeistolaiset. Teitä taatusti tarvitaan.

Äänestä
  • Ei tätä putinin tukemaa ääripäätä kyllä tarvita paitsi jos kaaosta haluaa.

    Äänestä

Kuten myös.

Äänestä

Muistakaa, että myös vasemistokin haluaa noi tunkeutujat ulos Saksasta. Muuten ovat afd kanssa sotajalalla.

Äänestä
  • Ruotsissa DEMARITKIN ovat nyt SDn kanssa samalla linjalla,että ulos maasta. Tanskassa vasemmisto,keskusta ja oikeisto tekee jo sitä. Ja vangit kosovoon lusimaan ja rikolliset ulos maasta...Suomessa??

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ruotsissa DEMARITKIN ovat nyt SDn kanssa samalla linjalla,että ulos maasta. Tanskassa vasemmisto,keskusta ja oikeisto tekee jo sitä. Ja vangit kosovoon lusimaan ja rikolliset ulos maasta...Suomessa??

    Suomi hyssyttelee ja uskoo että kun on hiljaa, paha kulkee ohitse. Sitä se ei taatusti tee. Tässä hiljaiseksi hyssytellyssä maassa on varmasti lukemattomia salaisia soluja , ja sekin on pitkälti Pekka Haaviston syytä. Haavisto kuskautti tänne isistappajaäitejä ilman minkäänlaista oikeudenkäyntiä. Jotain se kertoo Suomen sekopääpolitiikasta.

    Äänestä

  • Narraat. On eri asia haluta ja toimia

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Narraat. On eri asia haluta ja toimia

    Viherpunikeilla on ollut aikaa toimia vuosikymmeniä. Mitä ovat tehneet? Huutaneet kuorossa rasismia jos joku on saanut tarpeekseen haitallisesta maahanmuutosta.

    Äänestä

Laura Kolbe jo selosti etteivät nuo äänestäjät tiedä oikeusvaltiosta..

Äänestä
  • Saksa on esiintynyt oikeusvaltiona vain maahanmuuttajille, kuten Suomikin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Saksa on esiintynyt oikeusvaltiona vain maahanmuuttajille, kuten Suomikin.

    ..ja nyt näemme mihin se johtaa...pakolaisten karkoitukset aloitettava välittömästi suomessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    ..ja nyt näemme mihin se johtaa...pakolaisten karkoitukset aloitettava välittömästi suomessa.

    Ja kaikki voimassa olevat oleskeluluvat on tarkistettava, voidaanko alkaa heti lähettämään jengiä takaisin ja minne. Lisäksi kaikki turvapaikan haku EU:n ulkopuolelle. Sieltä kyllä käännytykset tulee hoitumaan.

    Äänestä

  • Eikö tuo ihminen ole vassu? Sen tietää mitä vassun suusta tulee.

    Äänestä

Kansa on puhunut, pulinat pois!

Äänestä
  • Äläs nyt seuraavksi alkaa pulina siitä kun afd jätetään päätösten ulkopuolelle muiden toimesta eli pulinaa on tiedossa ja paljon ja puolin ja toisin.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Äläs nyt seuraavksi alkaa pulina siitä kun afd jätetään päätösten ulkopuolelle muiden toimesta eli pulinaa on tiedossa ja paljon ja puolin ja toisin.

    On tyhmää riidellä omien kesken, kuka hyötyy?

    Äänestä

Suomessa hakataan päätä seinään vielä piiitkäään ja äänestetään vihervassuja jotka kannattaa haitallista maahanmuuttoa.

Täällä ei haitat vielä ole yltäneet sille tasolle kuin tuolla Saksassa on. Siksi simmut on vielä kiinni kansalla suurimmalta osin.

Äänestä
  • Sitten kun ne simmut aukeaa, Persut ovat ykkösiä. Mutta niin myös maata on tuhottu hirveästi.

    Äänestä

Kyllä nyt kuulostaa kauhialta saksassa, uutisissakin päivitellään ja ihmetellään.
Joutuvat jotkut nyt alkamaan yhteistyöhön toisen laidan kanssa eivätkä sitäkään halua. Hah, on kyllä vaikea tilanne heille poliitikoille.
Jos vanhat puolueet käyttäytyisivät toisella tavalla joka maassa, näitä ääripäitä ei edes tarvittaisi. Ei siellä eikä meillä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Odotetaan innolla liikehdinnän etenemistä muuallekin, missä edelleen vallitsee, kuten Suomessakin, hys hys hys-politiika.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovensuukyselyt-laitaoikeiston-afd-marssimassa-vaalivoittoon/8999862

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu