Ammuskeluja, räjäytyksiä lisää. Jaa ettei ole haittamaahanmuuttoa ? Ihanko totta.
https://yle.fi/a/74-20108641
https://yle.fi/a/74-20108641
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ihan kauheeta. Tähän on tultu. Mikään muu ei enää siivoa katuja kuin haittamaahanmuuton kaikkinainen palautus ja häätö maasta.
Outoa on elo kansankodissa. Tai siis kansojen kodissa! Eikö Ruotsin pitänyt 1970-luvun demarihallitusten päätöksellä muuttua onnelaksi, jossa esimerkiksi arabitaustaiset muslimit ja juutalaiset eläisivät rinnakkain onnellisina afrikkalaisten alkuasukkaiden kera ja rakentaisivat Ruotsista maailman turvallisimman hyvinvointivaltion, ruotsalaisen kansankodin kaikille?
Jos ne ei pärjää kotimaassaankaan , miten sitten sivistyneessä Euroopassa. Eihän ne käy kunnolla edes peruskoulua loppuun. Kun ei vissiin tarvitse. Aina pääse pikku hamakseksi tai hitsinpollaksi.
uLLATUS!!
Ruotsi joutuu pian pommittamaan kyseisiä eristysalueita kuten Israel gazaa.
Se on kosto ruotsin pahuudesta.
Max PiIkunnussila varmaan osaa kertoa, että Ruotsi on rauhan tyyssija. Myös Patalan Riska todistaa nyökytellen samaa
Onhan näitä turvavyöhykkeitä ollut käytössä jo monessa paikassa Ruotsissa.
Poliisi voi perustaa vyöhykkeen, jos alueella on konkreettinen ampumisen tai räjähdyksen vaara ryhmien välisen tai sisäisen konfliktin vuoksi.
Aivan kuka tahansa voi joutua poliisin tarkistukseen (ruumiintarkastus tai ajoneuvon läpitarkistukseen) jos sattuvat tällaiselle vyöhykealueelle eikä tarkistettavan iälläkään ole väliä.
"Sivistysvaltioiden" epätoivo ilmenee epätoivoisena lakien keksimisenä, joiden avulla voisi puolustaa itseään ja kansalaistensa ihmisarvoa.
SÄÄLITTÄVÄÄ
Eikö sivistykseen enää kuulu mahdollisuus puolustautua ihan perusihmisoikeutena kun lakeja yritetään keksiä keksimisen perään. Sama touhu Suomessa.
Ensin kerätään kaikki mahdolliset terroristit elätettäviksi ja sitten alkaa epätoivoinen lakien tehtailu, jotta jotenkuten selvittäisiin terroristien kanssa.
SÄÄLITTÄVÄÄ
Taantumusta, rappiota, surkeutta pullollaan tuollainen "sivistys" ja "kehitys".
Sanotteko lapsillennekin "valitettavasti täytyy odottaa lain laadintaa jotta voin auttaa sinut kuopasta ylös". Näin toimii terroristeja rakastavat valtiot mutta onneksi kaikki pahuus tuhoutuu pian.
Myös ns sivistyspahuus joka asettaa terroristien oikeudet lastensa edelle.
ÄÄRISAIRAS yhteiskunta tuhoutuu AINA.
Ruotsi yritti rakentaa hyvnvointivaltiota ja sosiaalidemokraattista kansankotia kymmeniä vuosia.Tulos ei näytä hyvältä!Kaikenlaiset maahan muuttajat otettiin vastaan.Ruotsissa on nyt 2,6 milj mamua ja Suomessa 0,5 milj.Monikulttuurisuus ei toimi missään maassa.
Saksassa on unohdettu omat köyhät ja päästetty miljoonia mamuja elätettäviksi sosiaaliturvan varaan.Itäisen Saksan vaalitulos näyttää olevan demareilla ja vihreillä huono.Puukotuksia ja muita terrori-iskuja on tullut,pikakäännykset voi tulla voimaan monissa Euroojan maissa.
No, ei siihen meilläkään ole pitkä aika mikäli on mediaa uskominen ja vaikkapa tätä opettajaksi opiskelvaa sijaisopettajaa, jolle nykykoulunkäynti oli yllätys.
– Pelolla ajattelen, missä nämä oppilaat ovat 5–10 vuoden kuluttua. Nämä luokat ovat kuin aikapommeja. Meillä ei ole varaa siihen, että tällainen ryhmä nuoria päästetään https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/7799599 ulos yhteiskunnasta.
Ja kukas onkaan vastuussa siitä Ruotsin tilanteesta?
https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/09/image-2.png
Ihania kahvihetkiä Vok keskuksissa !
Ehkäpä ammuskeluista, räjäytyksistä, raiskauksista ja murhista ei ole haittaa?
En olisi uskonut. Mutta onhan se pakko, kun näin linjataan.
Onnea ruotsi! Siellä on jo satoja tuhansia vihollisia valmiiksi, odottakoon vain kun venäjän hyökkäys alkaa ja venäjä tukee matuja aseellisesti... Länsimaiden mamutus on vuosikymmeniä jatkunut ovela juoni venäjältä.
Sinänsä suomella ja jossakin määrin ruotsillakin olisi kapasiteettia taistella maahan hyökkäävää vihollista vastaan. Jos siis olisi vain yksi rintama.
Mutta entä sitten, jos maahan ilmestyy yhtä aikaa hyökkäyksen kanssa kymmenentuhatta kriisipesäkettä tai enemmänkin eri puolille? "Tyhjästä ilmaantuneet" aseelliset ryhmät aloittavat tappamisen. Ampuma-aseilla varustautuneista pienistä ryhmistä yksittäisiin puukoilla varustautuneisiin kujanjuoksijoihin.
Sehän siinä on vaarana. Ja kun suomalaisille ei kovin helposti aseita tulla jakamaan jos ollenkaan, kaikki teurastetaan.
Ja kukas sitten onkaan vastuussa tuosta Ruotsin tilanteesta?
https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/09/image-2.png
Väkivalta, huumekauppa, yhteiskunnan hajaannus yms. Kaikki tuo on punavihreiden toiveiden ja tekojen täyttymistä.