neuvostoliitosta maailman suosituin peli

neuvostoliittolainen Aleksei Pažitnov vuonan 1984.

en tota enää pelaisi kyllä

niis alkuversioissa kreml taustakuva on
8147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä tetristä voi aina ohimenen pelailla ei siinä ihmettä tulee lapsuu eikä kremli siitä mieleen.

Äänestä

" Raid over Moscow "

commodore 64

Neukkulasta kultakupolit vitunpillunpäreiksi !

Ehkä paras peli.

Äänestä
  • epälooginen peli että NL tekee ensi-iskun?

    pelihän loppui yleensä totaaliseen ydintuhoon

    Äänestä

Muuttikin USA:han 1991...

Äänestä
  • Täältä Suomen kentiltä ne NATO:n pommikoneetkin operoivat. Aletaan litistää Leningradin Sotilaspiirin aluetta lännen voimin littanaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Täältä Suomen kentiltä ne NATO:n pommikoneetkin operoivat. Aletaan litistää Leningradin Sotilaspiirin aluetta lännen voimin littanaksi.

    Juuri näin kiakki natomaiden koneet operoi malmin kentältä.

    Äänestä

  • Malmin kentältä nuoret amerikkalaiset pommikonelentäjät pääsee kätevästi naisiin, Helsinkiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

neuvostoliittolainen Aleksei Pažitnov vuonan 1984.

en tota enää pelaisi kyllä

niis alkuversioissa kreml taustakuva on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu