Katso You Tube DOWNTOWN Los Angeles COLLAPSED
Velalla elävä USA on vaikeuksissa jo nyt, eikä velka vähene USAssa tulevaisuudessakaan.
Miten käy Suomen, kasvaako velka kuten Ukrainassa?
Veikkasiko Sale, Sanna ja Stubb kaikki väärää hevosta?
10
151
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta faneereja ikkunoihin jo ruuvataan Helsingissäkin , ei vain Amerikoissa.
Vauhdilla tulee Suomi perässä.- Anonyymi
Venäjääkö olisi pitänyt veikata?.
- Anonyymi
"Anonyymi
2024-09-02 17:43:57
Mutta faneereja ikkunoihin jo ruuvataan Helsingissäkin"
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Venänjäälä sitä ei tehdä.
Syystä että "ikkunasta alas" syysteemi hidastuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Anonyymi
2024-09-02 17:43:57
Mutta faneereja ikkunoihin jo ruuvataan Helsingissäkin"
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Venänjäälä sitä ei tehdä.
Syystä että "ikkunasta alas" syysteemi hidastuu.Sama on tapa myös Suomessa, Turussakin jo monen talon parvekkeet käyttökiellossa.
- Anonyymi
Putin on naZi.
- Anonyymi
Zelensky on AZOV terroristi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Zelensky on AZOV terroristi.
Maailman pahin terroristi on Vladimir Vova Kalsarimyrkyttäjä Lyhyt! Sotarikollinen, jolla on pidätysmääräys 123 valtiossa! Kunniaton roisto!
Zelensky on sankari Ukrainassa koko sivistysmaailman silmissä!
- Anonyymi
Maailamassa on monin verroin enemän velkaa kuin rahaa eli se on ihan mahtonta maksaa kaikkien velkojaan kokoajn tulee korkaoj yms. eikä raha lisäänyt samaan tahtiin on niin sanotusti ponzi huijaus tämä nyky rahajärjestelmä joka ei edes ennään ole sidottu kultaan 70-luvun jälkeen enne sentään pysty vaihtaan paperilapun kultaan.
- Anonyymi
Kohta on rahalla vain jätepaperin arvo amerikoissa, kultaa on siellä tosi vähän, onneksi usko kannattelee vielä pörssikursseja velkarahalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta on rahalla vain jätepaperin arvo amerikoissa, kultaa on siellä tosi vähän, onneksi usko kannattelee vielä pörssikursseja velkarahalla.
Jenkeillä on kultaa niin paljon että ranteet notkuu.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005691106.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2314148Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122614Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382345Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1141394- 481169
- 771075
- 59943
- 45926
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58911