Kaupunginvaltuuston kokouksien striimaus

Kuka on kaupungilla se henkilö, joka vastaa kokouksien teknisestä toteutuksesta?
Paraikaa on menossa suora lähetys valtuuston kokouksesta osoitteessa: https://www.youtube.com/watch?v=dm-oUjdkw8A
Äänentoisto on surkea ja kameran sijoittelu/kuvan sommittelu on amatöörimäistä. Puhujien ääni häviää välillä lähes kuulumattomiin ja kaiku/bassoäänet häiritsevät pahoin lähetyksen seuraamista. Ähtärissä on varmuudella tämänkin alan osaamista, joten viimeistään seuraavaan kokoukseen tekniikka kuntoon!
141102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Aivan totta! puhujien äänet puuroutuvat ja niistä on lähes mahdotonta saada selvää, ainakin mikäli puhuja on kaukana mikrofonista. Lähimpänä mikrofonia olevien yskiminen, piereskely, rykiminen ja tuolien siirtelyt sekä kynän napsuttelut kyllä kuuluvat hyvin. Ehdotan mikrofonin siirtämistä valtuustosalin keskelle kattoon ja kameran (laajakulma) siirtämistä puheenjohtajan taakse.
Kokeilemalla ja kysymällä alan osaajilta saamme varmasti kelvollisen tiedonkulun kuntalaisille valtuuston kokouksista.

Äänestä

Kuvaus on kuin harrastelijan ensi yrityksiä. Yskän puuskat kuuluivat olisi kuin keuhkotautiparantolan taukotilassa kuvattu ja äänitetty. Nisukas on lihonut ,kalja lihottaa maha oli kuin 6 kuukaudella tiineellä naisella. nisukan törkeät ilmaisut "Mätä omena " oli kyllä huippu noloa ja täysin asiatonta. Kantola ei huomauttanut . Miten kantola voi istua valiokunnassa kun on kiistan kyseenä olevan yhtiön emäyhtiön kunnan konserni ohjaaja ja tilinpäätös kokouksissa hallituksen puheenjohtaja miten voi olla mahdollista ?

Äänestä

Ette usko miten hermostuneita panda hulluuden kannattajat ovat tänä päivänä hermot kireellä kuin viulun kielet. Lähes 700 000 euron laina taas otettiin.

Äänestä
  • Kuuluuko pandojen hoito kaupungin lakisääteisiin toimintoihin?
    Laittakaa nyt valitusta menemään hallinto-oikeuteen, jos pandoihin on lainattu euroakaan.

    Äänestä

Ihan tarpeeksi kuului. Persut sekoili.
Valtuusto salissa ei ikinä ole noin tyhmää käytöstä Persut pitäneet.
Eivätkä tienneet mistä ja milloin äänestettiin.
Onneksi puolue erottaa nuo öyhkärit.

Äänestä
  • Juu, Se Erja ei ymmärtänyt kannattaako Laineen esitystä, vai sooloileeko omiaan.
    Kantala joutui auttamaan, pyrkimystään.
    Ilmiselvästi tuli esille tarkoitus hakuinen kiusanteko.
    Oliko Lind pois kokouksesta.

    Äänestä

Kantala tosiaan,,,kertoo miten hyvin ollaan asioita selvillä. hehheh ja höh

Äänestä
  • Riittää kun edes yksi on.

    Äänestä

Kiitos! Ketjun lukemalla sain hyvin selvän kuvan kokouksen kulusta!

Äänestä

Kiitos tosiaan tiedoista, odotin mielenkiinnolla kokousta - en katsonut striimausta, kun en ehtinyt. Mutta hyvä kun joku tällä palstalla kertoo ja pitää ajan tasalla. Hyvää työtä!

Äänestä

Hermot on kireellä nisulla, uusi huvilakin taitaa mennä myyntiin jotta saa sakot kiinaan maksettua. hautakangas oli paniikissa taitaa olla nimensä laittanut moneen laittomaan päätökseen. Nuiji pandatalonkin alulle.

Äänestä
  • Kuulemma Nisu myy seksiä valittajavanhuksille.. Aikoo niillä rahoilla maksaa sakot..

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kuulemma Nisu myy seksiä valittajavanhuksille.. Aikoo niillä rahoilla maksaa sakot..

    Hyvä homma !

    Äänestä

annetko tarvitttavat omistajaohjauksta?? 🤣🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka on kaupungilla se henkilö, joka vastaa kokouksien teknisestä toteutuksesta?
Paraikaa on menossa suora lähetys valtuuston kokouksesta osoitteessa: https://www.youtube.com/watch?v=dm-oUjdkw8A
Äänentoisto on surkea ja kameran sijoittelu/kuvan sommittelu on amatöörimäistä. Puhujien ääni häviää välillä lähes kuulumattomiin ja kaiku/bassoäänet häiritsevät pahoin lähetyksen seuraamista. Ähtärissä on varmuudella tämänkin alan osaamista, joten viimeistään seuraavaan kokoukseen tekniikka kuntoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu