Eihän tästä mitään tule, suomilaiva on karilla. Olen niin kyllästynyt tähän jatkuvaan typerään Venäjä, Venäjä..lässytykseen, nyt Tuppuraiska ja Kaumaska asialla.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Suuret ikäluokat ovat elänneet aivan rauhassa 80 v naapurin kanssa, hyvä taloudellinen kumppanuus, asialliset suhteet. Kuka helvetti ajoi suomen tähän tarpeettomaan hysteriaan, ei mitään järkeä. Venäjä ei ole uhannut meitä millään tavalla, mutta väen väkisin kaivetaan verta nenästä.
- Anonyymi
Putin.
- Anonyymi
Verenpaine nousee jo, kun näen sen tuppuraisen, sieltä alkaa aina se tekopyhä lässytys, vailla sisältöä. suomi tarvitsisi kipeästi älyllistä maahanmuuttoa. Vain kusipää suomessa katkaisee kaikki suhteet Venäjään.
- Anonyymi
Kaikki paukut on pantu siihen, että Venäjästä tehtäisiin vihollinen, keksitään sitä sun tätä päivästä toiseen. Nyt saa vapaasti rääkyä, kun ollaan natossa, naurettavaa.
- Anonyymi
Venäjä on sitä mitä haluaa. Sivistysmaiden vihollinen.
- Anonyymi
Oikeinko sivistysmaiden?
- Anonyymi
Tämä kaikki on ohjattua näytelmää.
- Anonyymi
Playkauppakaan ei mainosta Hysteriä.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Jatkuvaa länkytystä ja russofobiaa. Pitää varautua, kun ei yhtään tiedä, milloin Venäjä tänne hyökkää. Suomi ei ole Venäjälle ollenkaan sama asia, kuin mitä sille on Ukraina. Kovasti Suomi yrittää. että Venäjä meidät huomaisi. Päivästä toiseen yritämme parastamme. Joko tänään tärppäisi? Eikö vieläkään. No, jatketaan yrittämistä ja länkytetään sitäkin enemmän lisää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402476
- 52936
- 62856
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227723Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t52720T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10634Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81597- 47587
- 65583
- 47578