No jo on aikoihin eletty. Kouluun ei saa tulla eläimenä esiintyneenä. Vai mistä tässä on kysymys?
Oululaiskoulu kieltää therianit – rehtori sai tarpeekseen: ”Tunnillakin konttaillaan ja mau’utaan”
https://www.is.fi/perhe/art-2000010670861.html
Oululaiskoulu kieltää therianit – rehtori sai tarpeekseen: ”Tunnillakin konttaillaan ja mau’utaan”
https://www.is.fi/perhe/art-2000010670861.html
Vastaukset 68
Vanhimmat
Tämäkin yleistyy, kuten transsukupuolisuus ja seksuaalivähemmistöön kuuluminen
🙀😹
Aiemmin noista eläimiksi identifioituneista uutisoitiin vain ulkomailta
Viestisi tasosta päätellen olet myös alakoululainen?
Leikit mielummin palstalla asioiden kommentoinnin sijaan.
Se on ihastunut aitolaisen kisuihin.
Ei edes osaa valita muita kuvia.
No tämä eläimiksi muuntautuminen on vain nykywoketusta mikä nyt näyttää kohta saavuttavan sen kyllästymispisteen. Kansa alkaa nähdä mihin nykykoululaitos vie lapsia ja nuoria - - ja istuu tänään Helsingin kaduilla toimettomina. Maailma pelastuu.
Ei ne mitääni identifioi vaan häiriköivät.
Jos nuo todella kokisivst itsensä eläimiksi he eivät koskaan esiintyisi ihmisinä: puhuisi, kävelisi, söisi ruokapöydässä aterimia käyttäen, kävisi koulua, rnenisi töihin.. Pesisivät itsrnsä vain nuolemalla.
Yksikin ihmisen käytösmalli todistaa heidät huijareiksi.
Tarkoitettiin yleisesti therianeja jotka aloituksessa mainittiin.
Siitä karhunaisesta uutisoitiin aiemmin. Identifioituminen eläimeksi ei tarkoita ettei ymmärtäisi olevansa ihminen, jolloin puhutaan eri asiasta. Ei järkevää touhua jokatapauksessa.
🐵🙊🙉🙈
Oletko alakoululainen?
Leikit mielummin apinaa kuin kommentoisit asiaa.
"transsukupuolisuus ja seksuaalivähemmistöön kuuluminen"
Onko maailmassa mitään asiaa, josta sinulla ei tulisi nuo mieleen?
Kyllä koulu teki oikean ratkaisun. Täytyyhän sitä tulla kouluun asianmukaisesti puettuna.
Taas jos kysymys on jostakin tämän ajan ilmiöstä, että oikeallaan tunnetaan olevan tuo eläin ilmiö on paljon huolestuttavampi. Tähänkö on tultu, että ihminen ei enää tunne ihminen olevansa.
Korj. oikeasti
Mutta saako rehtori nyt AVIlta huomautuksen että lasten vapauteen määrittää omaa suuntautumistaan ei saa puuttua. Jos se suuntautuminen on eläin niin se on sitten siinä. Evoluutio alkoi kulkea väärinpäin.
Silloin ei kuulu myöskään ihmisoikeudet.
Työttömyysturva, oikeus äänestää, lapsilisät..,
Jos noita vaaditaan, silloin on kyseessä ihminen, ei eläin.
Eläimet täytyy myös pitää kaupungeissa ulkona kytkettyinä.
"Jos se suuntautuminen on eläin niin se on sitten siinä. Evoluutio alkoi kulkea väärinpäin."
Näitä suuntautumisia on kaikenlaisia ja jokainen vaatii erityisvapauksia olla sellainen kuin on. Tämä eläimeksi suuntautuminen on eräs hassuimmista. Kohta alkavat vaatia itsensä toteuttamisten nimissä että pitää saada laskea tarpeensa luokan lattialle toista jalkaa nostamalla. Kirkonkin mukaan ihminen saa olla mitä hän on, toteuttaa omaa persoonallisuuttaan vapaasti. Sinä riität ... on kirkonkin tunnus!
Virkamiehiä on jo niin tajuttomasti, että tähänkin yhteiskunnan mätäpaiseeseen tulee eittämättä jonkun asiantuntijan puoltava lausunto. Kaiken salliva yhteiskunta romahtaa varmasti.
Koululaitoksen eräänlaista hedelmää tämäkin, kun lukutaidottomuus eikä aineiden käyttö enää riitä niin muututaan eläimiksi. Eikös se evoluutioteoria opettanut että suunta on päinvastoin, eläimistä ihmisiksi? Mihin se evoluutio nyt yhtäkkiä katosi?
Ihminen on eläin edelleen...
Sille toki pitäisi opettaa lajityypillinen käytös.
Koska siitä ihmisestä on eläin tullut. Meille ainakin koulussa opetettiin. että ihminen kuuluu ihmiskuntaa, eläin eläinkuntaan, kasvi kasvikuntaan ja kivi kivikuntaan.
Huolestuttavaa olisi se skenaario, että ihminen luulisi joskus kuuuvansa johonki kasvi tai kivikuntaa. Siellä se jossain luokan nurkassa jököttäisi joksiki pensaaksi naamioituneena.
Et tiedä evoluution alkeita: evoluutio ilmiöllä ei ole mitään suuntaa.
En tiedä mitä koulua olet käynyt ja milloin, mutta kyllä minulle on aikoinaan opetettu ihmisen kuuluvan eläinkuntaan.
"Meille ainakin koulussa opetettiin. että ihminen kuuluu ihmiskuntaa, eläin eläinkuntaan, kasvi kasvikuntaan ja kivi kivikuntaan. "
Oliko kyseessä Kälviän pyhäkoulu?
Silloin ihmiset olivatkin ihmisiä. Toista se on nyt.
En syyttäisi koululaitosta jos kotona on sallittu tenavien päättää vauvaiästä saakka kaikki asiat .
Hahhah.
Seuraavaksi olisi kiire kriminalisoida eläinseksi /eläimiin sekaantuminen. Nämä itsensä eläimeksi mieltävät on kohta murrosiässä. Alkaa deittailu.
”Oululaiskoulu kieltää therianit – rehtori sai tarpeekseen: ”Tunnillakin konttaillaan ja mau’utaan””
Onko siellä käynyt SETAN konsultit?
Ei ole kuin hauveli-Oinonen ja siitä on jo vuosia.
Olipa lapsellinen vale
Joten tästä voinee päätellä, että Oinonen olikin kaukaa viisas.
"”Oululaiskoulu kieltää therianit – rehtori sai tarpeekseen: ”Tunnillakin konttaillaan ja mau’utaan””
Onko siellä käynyt SETAN konsultit?"
No ainakin näiden konsulttien sanoma on että jokainen saa olla suuntautumiseltaan sellainen kuin on!! Ja kirkko vielä lisää että Sinä riität!
Veikkaan, että sinulle tulee Seta mieleen, jos näet lojumaan jätetyn skuutin.
Hulluus tulee ja tämä vasta alkua.Kun saatana kunnolla iskee niin lapsille opetetaan sellaista mitä en tähän kirjoita ja mitä Jeesus sanoo näistä lasten eksyttäjistä ja tuhoajista.
Eli sinusta on väärin kun koulu vaatii asiallista pukeutumista ja käytöstä?
Ymmärsit täysin väärin.
”Eli sinusta” + tahallinen vääristely perään tyypilliseen tapaasi, kannattamiesi arvojen mukaisesti. Toisten tekstit eivät anna ollenkaan aihetta olettaa väittämiäsi asioita, eli aloitat tekstisi täysin väärin, kun kyse on täysin vain omista tyhmistä ajatuksistasi, joista yrität ilkeämielisesti syyttää toista ja hänen tekstiään. Sellaiset arvot sinulla.
No puhut opettamisesta ja sitä tehdään koulussa. Ja sinusta se saatanasta opettaa käyttäytymistä ja käytöstapoja.
Ehkä sinun ei kannattaisi kommentoida jos et osaa sanoa selkeästi mitä tarkoitata. Ehkä sinun kannataisi mennä sinne kouluun takaisin.
No voi kyynel. Ja minun pitäisi välittää sinun typeristä herjoista ja valehtelusta koska...?
Ja huvittavaa että tuo sinun typerä syyttely kyllä kuvaa sinua paremmin. :D
"Ymmärsit täysin väärin."
Aloituksessa kerrotaan koulun kieltävän jotain ja sinä annat ymmärtää sen olevan hullua.
No jopas jotakin, eikö lapsi saa enää edes kontata kouluun sikana?
T. Ihmettelevä Bertil.
Koulu on tarkoitettu opiskelua varten, se ei ole mikään eläintarha.
Näitä suuntautumisia on kaikenlaisia ja jokainen vaatii erityisvapauksia olla sellainen kuin on. Tämä eläimeksi suuntautuminen on eräs hassuimmista. Kohta alkavat vaatia itsensä toteuttamisten nimissä että pitää saada laskea tarpeensa luokan lattialle toista jalkaa nostamalla.
Kirkonkin mukaan ihminen saa olla mitä hän on, toteuttaa omaa persoonallisuuttaan vapaasti. Sinä riität ... on kirkonkin tunnus!
Tämähän eläimiksi muuntuminen alkoi viattomasti pikkutytöillä jotka alkoivat hyppelehtiä keppihevosilla kuvitellen olevansa hevonen.
USAssa, mistä koko woketus on tullut, on jo eläimiksi tatuoituja ja leikeltyjä henkilöitä, jotka myös käyttäytyvät julkisuudessa kuten eläimet. Näin se kehitys kehittyy länsimaissa, Suomi tulee hieman perässä. Siitä ei ole tietoa laskevatko nämä "eläimet" jo tarpeensa julkisiin paikkoihin, mutta tämäkin suuntautuneisuus tulee kyllä perässä.
Kotoa ne on oppinu tuon konttaamisen,kohta ne röhkii tunnilla,röh röh...
Lapset pakenavat yhteiskunnan pahoinvointia persoonallisuutensa muuttamisellla. Hetkeksi eläimeksi identifioitumisella se onnistuu. Rakastamme eläimiä, emme toisiamme.
Varsinkin lapset, nuoret ja sinkkunaiset rakastavat koiria enemmän kuin ihmisiä. Hyvin kuvastaa mihin tämä yhteiskunta on viety - ei jatkoon!
siellä Amerikoissa aikuiset ihmisetkin jo kulkee eläinhahmoissa . . .
tottakai pitää tietenkin MATKIA , taas Ömerikkaa . . . että siis . . .
Näitä turreja on ihan aikuisiakin, sairasta touhua, ei tuo ole mitään viatonta eläimenä leikkimistä, vaikka toki toivoisi että lasten kohdalla se näin olisi ja jäisi pois kun kasvavat.
Turrit ovat eri asia, kuin therianit. Ihan tiedoksi vaan.
Niin varmaan on virallisesti, mutta mistäs lapsi sen tietää kun on päiväkodista asti aivopesty fetisseillä.
"...aivopesty fetisseillä."
Mutta onneksi ei uskonnoilla, niin heistä ei tule sinunlaisia ahdasmielisiä yksilöitä.
ArtoTTT
Tuleeko julkisen terveydenhuollon kautta heillekkin ohituskanava ja korjausleikkaukset valtion piikkiin?
Ja mikä yllätys että sinulle tuli taas homot, transut tai pedofiilit mieleen tästäkin asiasta. Millainen pervo oikein olet?
Wokettajien vain pitää päättää miksi eläimiksi ihminen saa tatuoida ja leikellä itsensä.
Nykyään voi olla mitä haluaa ja minä olen tästä Lähtien jeesus Vapahtajanne ja saatte palvoa minua, kun lähden kävelemään pitkin katuja ja jaan ilosanomaa siitä, että saatte palvoa minua.
Terveisin: uusi jeesuksenne.
Jotain rotia nyt sinne koteihin ja kouluihin. Aivan kuin yhteiskunnasta puuttuisi tyystin aikuiset ja järjen ääni. Kouluun mennään opiskelemaan ja opettajat sanovat kuinka siellä tulee käyttäytyä.
Wokettajat lähestyvät nyt sanomallaan eläinkuntaa mikä on sinänsä ihan oikea paikka heille.
Varmaan tähänkin asiaan vedetään joku vihervasemmistolainen asiantuntija, joka vetoaa ihmisoikeuksiin, itsemääräämisoikeuteen. tasa-arvoon, ja kansainvälisiin sopimuksiin menköön syteen taikka saveen näillä mennään.
Yleensäkin erityisesti Ylen tutkijat ja asiantuntijat ovat Ylen vaki- ja luottowokettajia, eivät enää oikeita tutkijoita ja asiantuntijoita. Yle on tehnyt tutkijuudesta ja asiantuntijuudesta pelkän vitsin.
ArtoTTT
Täytyyhän kansa johdattaa oikeisiin mielipiteisiin ja laittaa vaaleissa äänestämään oikein.
Mitä muita harhoja sinulla on tänään? Näetkö taas homoja joka puolella vai häiritsevätkö tänään sinun elämääsi transut?
Osuuspankin mainosnainen sopottaa tyhmällä joikumisella nuorille jotain ja meillä on jotain yhteistä, ja lauma koiria kiipeää sänkyyn !
Mitään normaalia ei enää ole kuin tosiharvassa !
Jos lapsi identifioituu eläimeksi se kielletään mutta kun mies identifioituu naiseksi sitä ei kukaan saa vastustaa.
Eikö tuo ole kaksoisstandardi?
Toisen ei katsota häiritsevän opetusta ja koulussakäyntiä
Miten niin?
Koulu on vain pieni osa ihmisen elämää.
Hyvä huomio.
Hyvä kysymys.