Sosiaalinen media

Anonyymi-ap

Selaillut tässä nyt vuosikymmeniä näitä medioita ja mieleeni on tullut sellainen kysymys että. Olit sitten ateisti uskovainen oikeistoa vasemmistoa rokote kannattaja tai vastustaja mitä tahansa mikä saa juuri SINUT kuvittelemaan että SINULLA kotona olevalla ihan täysin toisella alalla olevalla on paremmat tiedot siitä kuin kenelläkään muulla esim sitä ammatikseen tekevällä? ja toinen kysymys vielä mikä saa SINUT kuvittelemaan että joidenkin erimielisten ihmisten pitäisi tulla aiheesta sinun kanssasi riitelemään ja väittelemään ja jos eivät näin tee olet omasta mielestäsi älykkö ja koet voittaneesi jonkun kilpailun jota ei edes ikinä ollut olemassa. Koetko olevasi niin merkityksellinen henkilö tieteen historiassa vai mikä siinä on takana? Sinähän olet vain yksi ihminen joka paasaa aiheesta päivät pitkät et edes kuulu millään tavalla alalle. Kolmas kysymys vielä mitä luulet voittavasi tällaisella jankutuksella? Tälläkin palstalla on hyviä esimerkkejä.

1

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      TikTokissa on myös paasaajia kuten kysy ateistilta Jay Leno tms. Haastaa riitaa päivät pitkät livessä ja luulee olevansa jotenkin ylempänä kuin muut. Kukaan ihminen toistan kukaan ihminen ei tiedä onko jumalaa olemassa eikä se liity joulupukkiin millään tavalla joten myöskään tämä karvaturpa ei sitä voi tietää. Hän voi myös uskoa asiaan ettei sitä ole mutta KUKAAN ei sitä tiedä ei edes ammatikseen tutkivat ihmiset. Tässäkin taas sama juttu hän on vain yksi ihminen mielipiteineen ja vaikka häntä seuraisi miljardit ihmiset hän ei siltikään asiaa voi tietää ja vastauksena hänen omaan kysymykseen miksi uskovaiset ei tule tappelemaan hänen kanssaan nettiin. Vastaus koska ei ole tarvetta asia ei muutu siitä miksikään yksikään uskovainen ihminen ei halua umpimielisen ateistin kanssa väitellä jolla ei ole mitään merkitystä. Ateisteilla on monesti joku lapsuuden trauma vanhemmat pakottaneet uskontoon tms. Ihmistyyppinä ateistit kuvittelevat olevansa monesti ylivoimaisen hyviä ja itseriittoisia toisiin verrattuna. Heillä on tarve tölviä ja nälviä ja yrittää alistaa muita.

      Sitten siellä on politiikkaa jauhavia päivästä toiseen samoja juttuja yleensä nuoria naisia ja vasemmistoa jatkuvaa ininää päivästä toiseen aina sama naama tulee ruutuun. Eikö näillä ihmisillä ole muuta tekemistä? Joka välissä iskuryhmä sitä iskuryhmä tätä. Sanokaa yksikin perhe jonka lapseen on pedofiili kajonnut joka ei olisi halunnut että iskuryhmän kaltainen porukka estää sen. Poliisin ongelma on se että se puuttuu tapahtumiin jälkikäteen kun raiskaus on jo tapahtunut tai kun kiusaus on tapahtunut. Kertokaa minulle jos aikuinen mies lähettelee alaikäiselle lapsille viestejä jossa haluaa seksiä ja haluaa tavata miten hän ei muka olisi syyllinen. KUKAAN NORMAALI MIES EI YRITÄ PÄÄSTÄ JUTTUIHIN ALAIKÄISEN LAPSEN KANSSA JA EHDOTTELE SEKSIÄ HÄNELLE. Vihervassarit puolustaa pedofiileja he ovat valmiita antamaan kaiken suomalaisten hyvinvoinnin ja ymmärtämään jatkuvasti rikoksen tekijöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      77
      8981
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5634
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      130
      5073
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      23
      3931
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3490
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      56
      3408
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      40
      2751
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      84
      2746
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2731
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1767
    Aihe