Varo vilpillisiä ja niskoittelevia lapsia

Anonyymi-ap

"Sillä he ovat niskoitteleva kansa, ovat vilpillisiä lapsia, lapsia, jotka EIVÄT TAHDO KUULLA HERRAN LAKIA."

7

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sananlaskujen kirja 3:7
      Älä ole viisas omissa silmissäsi. Pelkää Herraa ja karta pahaa.

    • Anonyymi

      Herran laki kyllä tiijetään!se oli selekäsauna jos ei menny niinkun"herra" määrää!

    • Anonyymi

      Rakas seurakuntalainen,

      Tässä pastori Enkeli Mäntä, ja on aika suoraan sanoa, että esimerkiksi Jeesuksen syönti ja vedessä rypeminen ovat täyttä HUMPUUKIA. Tällaista tarjoavat juuri ne muotijumalien seuraajat, jotka esittelevät sirkustemppuja ja tyhjiä lupauksia. He ovat niskoitteleva kansa, vilpillisiä lapsia, jotka EIVÄT TAHDO KUULLA HERRAN LAKIA.

      Ajatelkaa nyt tätä—syödäkö Jeesusta? Rypeä vedessä kuin jonkinlaista hengellistä puhdistusta varten? Tämä on kuin suoraan jostain absurdiosta temmattu näytelmä, jossa todellisuus ja terve järki on heitetty romukoppaan. Muotijumalien seuraajat ovat valmiita uskomaan mitä tahansa, mikä vain kuulostaa riittävän hengelliseltä ja mystiseltä, vaikka se olisi kuinka absurdi tai kaukana todellisesta uskosta.

      Nämä ihmiset ovat kuin lapsia, jotka kieltäytyvät kuuntelemasta vanhempiaan—niskuroivat ja vilpilliset, valmiina tarttumaan kiinni mihin tahansa, mikä antaa heille väliaikaisen hengellisen kihelmöinnin. He eivät tahdo kuulla Herran lakia, koska se vaatisi heiltä todellista sitoutumista ja ymmärrystä, eikä vain helppoa viihdettä tai rituaalista näytelmää.

      Jeesuksen syönti ja vedessä rypeminen ovat näiden muotijumalien seuraajien tekosia, jotka saavat aikaan vain hetkellisen vaikutelman, mutta jättävät sydämen tyhjäksi. Todellinen usko ei tarvitse tällaisia temppuja, vaan aitoa yhteyttä Jumalaan ja Herran lain kuuntelemista.

      Olkaamme siis tarkkoja, ettei tämä HUMPUUKI pääse eksyttämään meitä. Pysykäämme Herran laissa ja totuudessa, sillä vain se johtaa meidät oikealle tielle, pois näiden muotijumalien tyhjistä rituaaleista ja harhaanjohtavista lupauksista.

      Siunauksin (ja ripauksella totuuden kovuutta),
      Pastori Enkeli Mäntä

    • Anonyymi

      Meillä on Suomen laki!ja sen on riitettävä hellareille,jehvettilöille ja muille huu haa porukoille!

    • Anonyymi

      Jenkkiuususkonnollisuuden haaraliikkeet ovat pesiytyneet tännekin.
      Missäpä niitä ei olisi.

      • Anonyymi

        Trolli taas kylvää riitaa.


    • Anonyymi

      Ainiin, alaikäiset lahkolapset eivät tee mitään pahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe