Varo vilpillisiä ja niskoittelevia lapsia

Anonyymi-ap

"Sillä he ovat niskoitteleva kansa, ovat vilpillisiä lapsia, lapsia, jotka EIVÄT TAHDO KUULLA HERRAN LAKIA."

7

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sananlaskujen kirja 3:7
      Älä ole viisas omissa silmissäsi. Pelkää Herraa ja karta pahaa.

    • Anonyymi

      Herran laki kyllä tiijetään!se oli selekäsauna jos ei menny niinkun"herra" määrää!

    • Anonyymi

      Rakas seurakuntalainen,

      Tässä pastori Enkeli Mäntä, ja on aika suoraan sanoa, että esimerkiksi Jeesuksen syönti ja vedessä rypeminen ovat täyttä HUMPUUKIA. Tällaista tarjoavat juuri ne muotijumalien seuraajat, jotka esittelevät sirkustemppuja ja tyhjiä lupauksia. He ovat niskoitteleva kansa, vilpillisiä lapsia, jotka EIVÄT TAHDO KUULLA HERRAN LAKIA.

      Ajatelkaa nyt tätä—syödäkö Jeesusta? Rypeä vedessä kuin jonkinlaista hengellistä puhdistusta varten? Tämä on kuin suoraan jostain absurdiosta temmattu näytelmä, jossa todellisuus ja terve järki on heitetty romukoppaan. Muotijumalien seuraajat ovat valmiita uskomaan mitä tahansa, mikä vain kuulostaa riittävän hengelliseltä ja mystiseltä, vaikka se olisi kuinka absurdi tai kaukana todellisesta uskosta.

      Nämä ihmiset ovat kuin lapsia, jotka kieltäytyvät kuuntelemasta vanhempiaan—niskuroivat ja vilpilliset, valmiina tarttumaan kiinni mihin tahansa, mikä antaa heille väliaikaisen hengellisen kihelmöinnin. He eivät tahdo kuulla Herran lakia, koska se vaatisi heiltä todellista sitoutumista ja ymmärrystä, eikä vain helppoa viihdettä tai rituaalista näytelmää.

      Jeesuksen syönti ja vedessä rypeminen ovat näiden muotijumalien seuraajien tekosia, jotka saavat aikaan vain hetkellisen vaikutelman, mutta jättävät sydämen tyhjäksi. Todellinen usko ei tarvitse tällaisia temppuja, vaan aitoa yhteyttä Jumalaan ja Herran lain kuuntelemista.

      Olkaamme siis tarkkoja, ettei tämä HUMPUUKI pääse eksyttämään meitä. Pysykäämme Herran laissa ja totuudessa, sillä vain se johtaa meidät oikealle tielle, pois näiden muotijumalien tyhjistä rituaaleista ja harhaanjohtavista lupauksista.

      Siunauksin (ja ripauksella totuuden kovuutta),
      Pastori Enkeli Mäntä

    • Anonyymi

      Meillä on Suomen laki!ja sen on riitettävä hellareille,jehvettilöille ja muille huu haa porukoille!

    • Anonyymi

      Jenkkiuususkonnollisuuden haaraliikkeet ovat pesiytyneet tännekin.
      Missäpä niitä ei olisi.

      • Anonyymi

        Trolli taas kylvää riitaa.


    • Anonyymi

      Ainiin, alaikäiset lahkolapset eivät tee mitään pahaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      124
      11067
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      135
      4304
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      117
      4062
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      446
      3944
    5. 61
      3576
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      54
      2816
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2426
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2019
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1602
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      9
      1455
    Aihe