Musertuneet unelmat "Missä ollaan mikä maa"

Niin kuvittein työelämässä ja perhe ym kriisien keskellä
(mm 3lapsen yh-iskänä)
että sitten vanhuuseläkkeellä voin olla kuin haluan, tehdä asioita joista
tykkään (Taide monella tapaa)
Mutten saanut kuin puolityhjän talon jossa kukaan ei valvo näiden HIRVIÖIDEN tekemisiä, ei yhen yksikään.
Olen täysin heidän armoillaan ajatelkaapa kun oven ulkopuolella on vain
vihollisten ja pahansuopaisten ihmisten armeija
nuorisojengien lauma valvomassa että
jos tänään saataisin kiinni tuo ukko.
8vuotta asunut tässä 4v sitten keväällä aloin taisteluni heidän kyttäämisen tähden, kaksi rikosilmoitusta ei johtanut muuhun kuin katastrofin pahenemiseen. Ovat voimistuneet, tietävät sairauteni ja toimivat sen mukaan, että kuolisin.
Tasavalta hoi, missä olet, vai olenko "missä ollaan mikä maa" irvini laulun maassa olee antoi osviittaa" ,
en kykene muuttamaan mitään muuta kuin suojautumaan asuntoni sisään. rakentamaan piilopaikkoja kameravalvonnan taoittamattomiin. Aseistautumaankoska saivat jo oven auki 2v sitten,
,,ei päässeet sisään kun oli säppiovet sidottu eteen.
ilmoitin yöllä hätäkeskukseen ei mitään kuulunut!!!
Näkevät missä olen mutta itse en näe/koe heitä,
Se olen se
eivät puhu muuta kuin ////se nukkuu ,se on vessassa ,,miksi se niitä singeerauksia tekee,, miksi se otti sarjakuva kopioita, mitä se nyt tekee sängyssä?

0

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

        Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
        Maailman menoa
        14
        1349
      2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

        Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
        Maailman menoa
        183
        1272
      3. Milloin bikineistä

        Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
        Maailman menoa
        144
        1156
      4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

        Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
        Kaste
        470
        1007
      5. 133
        941
      6. Olimmeko molemmat

        ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
        Ikävä
        73
        913
      7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

        Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        66
        837
      8. Mun on ikävä sua J ,

        Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
        Ikävä
        47
        822
      9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

        vaikka käsi kädessä?
        Ikävä
        68
        794
      10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

        Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
        Kaste
        397
        776
      Aihe