Keskustalaisena mielipiteeni on sama kuin MTK:lla

Anonyymi-ap

8

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepulaista kansanperinnettä - vaarin mopotkin vietiin metsään.
      Kyllä sinne kaikki roinat mahtuu, jäteöljyista ja kemikaaleista puhumattakaan.

      • Anonyymi

        Suomen maaperään on kaadettu enemmän öljyä, kuin Arabimaista kaivettu. Ikiaikainen oikeus.


    • Anonyymi

      Raakuistakin ihan turhaa huutelua, keväällä niitä ei olisi ollut ollenkaan Hukkajoessa. Muutenkin maaseudun ihmisiä vainotaan määräyksillä ja ympäristövaatimuksilla, se on ihan sama minne lietelannan lasken, vaikka naapurijärveen, sitä kukaan huomaa. Mitään kylmäketjuja tarvita maidon kanssa, huitu on huitua myös lämpimänä ja tulloo halvemmaksi.

    • Anonyymi

      Mutulla mennään ja ilmastonmuutokselle jyrkkä ei kepulandiassa! Koronarokotteetkin ihan turhia.

    • Anonyymi

      MV-lehdessä on oikea totuus! Itse käytän pelkästään sitä tietolähteenä. HO HOO, HO HOO MV-lehti voisi kirjoittaa enemmän litteästä maasta!

      Ossi, oikea tasankojen SOTILAS

    • Anonyymi

      Kahta en vaihda, sukkia! Veronmaksajilla riittää rahaa meille viljelijöille, se on vaan otettava pois.

    • Anonyymi

      Tässä haiskahtaa siltä, että MTK itse on valmis katsomaan asioita sormien läpi. Jos asioissa toimitaan lakeja kunnioittaen ja ympäristöstä huolehtien, niin miksi MTK on huolissaan "kyttäämisestä"? Olisiko MTK:lla itsellään korkea aika päivittää omaa suhtautumistaan luontoa kohtaan, niin ei tarvitsisi pelätä mitään "staseja"?

      • Anonyymi

        Se koira älähti jne.... Juntit hädissään ja vanha kunnon silmät kiinni taktiikka taas käyttöön. Eivät ymmärrä, että ne ajat oli ja meni.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe