Ne ovat tosi hyviä valehtelemaan ja vierittämään vastuun omasta tilanteestaan muiden niskoille.
Parhaimmillaan vassari on silloin kun se pääsee ilman valvontaa työnantajansa konttoritarvikevarastolle. Ei taas ole klemmareista, kumilangoista, kopiopapereista ja teipeistä puutetta seuraavaan vuoteen. No tämä tietysti vain siinä tapauksessa, että niillä sattuu olemaan työnantaja. Ilman työnantajaa vassari ei nähkääs työllisty.
On vasemmistolaisissa hyviäkin puolia
4
131
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä !
vassarin tunnistaa loputtomasta paasaamisesta, jolla hän yrittää sekoittaa uhrinsa pään ( saadakseen ilmaista rahaa ).
tai toinen vaihtoehto on, että hän uhkailee uhriaan, kuten Putin.- Anonyymi
Niinpä ja jos aikaa jää niin käy spreijaamassa junien alikulkutunneleita.
- Anonyymi
Kukahan vierittää syytä muiden niskoille omista epäonnistumisistaan. Tässä hiukan esimerkkiä:
"Mutku edellinen hallitus, mutku edellinen hallitus, mutku edellinen hallitus, mutku edellinen hallitus.
Terv. kokoomuksesta ja perussuomalaisista Riikka ja Petteri.- Anonyymi
Ei tämä nykyhallitus ole epäonnistunut. Se koettaa korjata niitä tuhoja joita vihervassari hallitus aiheutti. Tämä on vain asioiden toteamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960