Kun kilpailu sieluista on kovaa...

Tarvitaan lupauksia joita voi verrata käärmeen lupaukseen elämän puun hedelmistä.

Pelastusvarmuutta myyvät uskonnot
✓ Helluntaikirkko organisaatio
✓ JHW-organisaatio
✓ SDA-organisaatio
17176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Johanneksen ilmestys 22:19

Ja jos joku ottaa pois jotakin tämän profetian kirjan sanoista, niin Jumala on ottava pois sen osan, mikä hänellä on elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kirjoitettu.

Äänestä

Elämän puusta ei voi syödä pelastastusvarmuus hedelmiä maan päällä vaikka käärme houkuttelee niin tekemään.

Mutta sen puun hedelmästä on Jumala sanonut: 'Älkää syökö siitä älkääkä koskeko siihen, ettette kuolisi'.

Kyse on saatanan juonesta.

Äänestä

Aloitus on syvältä valheen isän porakaivosta.

Lapsellista valetta kaikki.

Äänestä
  • helluntailaiset ei itse tiedä edes lahkonsa "juuria" , > yhteyksiä .

    Äänestä

"Pelastusvarmuutta myyvät uskonnot
✓ Helluntaikirkko organisaatio
✓ JHW-organisaatio
✓ SDA-organisaatio"

Mihin unohtui koko seurakuntaorganisaation synnyttäjä eli
- Katolinen Äitikirkko ja paavi-isä (Kristuksen sijainen/antikristus) sekä
- Luterilainen Tytärkirkko ?

1Äänestä

Aloitaja yrittää pahaa valehtelemalla saada kristittyihin eripuraa.

Hepr. 12:14. Pyrkikää rauhaan kaikkien kanssa ja pyhitykseen, sillä ilman sitä ei kukaan ole näkevä Herraa.

Jeesus sanoo
Matt. 12:
.... 30. Joka ei ole minun kanssani, on minua vastaan, ja joka ei minun kanssani kokoa, se hajottaa.

Äänestä
  • Jumalattomat miehimykset perusti Pentecostalismuksen hirviön ja toivat sen Suomeen ja
    v. 1920 perustettiin ens.hell.srk. Helsinkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Jumalattomat miehimykset perusti Pentecostalismuksen hirviön ja toivat sen Suomeen ja
    v. 1920 perustettiin ens.hell.srk. Helsinkiin.

    Katolisuudesta näitä hirviöitä vasta löytyykin. Kristinusko on hirviöiden historiaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Jumalattomat miehimykset perusti Pentecostalismuksen hirviön ja toivat sen Suomeen ja
    v. 1920 perustettiin ens.hell.srk. Helsinkiin.

    Jos Parhamin ja Olsenin aikaa oli samanalaisia valehtelevia pakkovauvakastettuja kuin nykyisin, niin helposti Parham ja Olseni saatiin vankilaan väärällä todistuksella oikeudessa!

    Äänestä

Vieraststa tulta - käärmeen lupauksia = pelastusvarmuutta = HULLUNTAILAISUUS.

Äänestä
  • Sanot Jumalan lupauksia käärmeen lupauksiksi: Minun lampaani kuulevat minun ääntäni, ja minä tunnen ne, ja ne seuraavat minua.
    Ja minä annan heille iankaikkisen elämän, ja he eivät ikinä huku, eikä kukaan ryöstä heitä minun kädestäni.
    Minun Isäni, joka on heidät minulle antanut, on suurempi kaikkia, eikä kukaan voi ryöstää heitä minun Isäni kädestä.
    JEESUS ON SINULLE KÄÄRME!!!!! OLET KAMMOTTAVA JA OLET OKSENNUS!!!!

    Äänestä

Suomi24 on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on tuhonnut keskustelun palstan aiheesta, helluntailaisuus.

Äänestä

Hellluntailailaisuus myy nimenomaan pelastusvarmuutta ja uudelleenkastetta.
Se on totuus.

Äänestä

Saatana kalastaa sieluja ja sillä on omat kätyrinsä.
Niitä sanotaan pastoreiksi.

Äänestä

Jeesuksen sanoin käärmeen sikiöille ja susille lammasten vaatteissa.

Sananlaskujen kirja 23:23

Osta totuutta, älä myy, osta viisautta, kuria ja ymmärrystä.

Miksi helluntaipastorina myyt
- uudelleen kaste- järkeisoppiasi
- pelastus varmuutta

Äänestä

Vain pakkovauvakastetut puhuvat 100% pelastusvarmuudesta. Sen takia on koulutettu hätäkastajia!

Äänestä

Kilpailu sieluista käydään Jumalan ja Saatanan välillä. Seurakunnat eivät omista sieluja eivätkä voi pelastaa yhtään sielua. Lut. Kirkko ei ole kiinnostunut sieluista vaan heidän rahoistaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tarvitaan lupauksia joita voi verrata käärmeen lupaukseen elämän puun hedelmistä.

Pelastusvarmuutta myyvät uskonnot
✓ Helluntaikirkko organisaatio
✓ JHW-organisaatio
✓ SDA-organisaatio

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu