https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/45719559-7f27-4c9a-aa16-4ad5cced0476
"Puolustusvoimat ilmoitti, että kuka tahansa suomalainen voi hakea uudelle henkilötiedustelukurssille.
Puolustusvoimat julkaisi maanantaina hyvin poikkeuksellisen ilmoituksen verkossa, jossa sotilastiedustelu hakee henkilöstöä henkilötiedustelun kurssille. Ilmoituksen mukaan kurssille voi hakea kuka tahansa täysi-ikäinen Suomen kansalainen, jolla on erinomainen suomen kielen taito. Sen sijaan varusmiespalvelus tai aikaisempi kokemus Puolustusvoimista ei ole pääsyvaatimuksena."
ALAS ON Suomi VAJONNUT!!
Sellainen "Nato-Suomi", hyi iljetys!!
Puolustusvoimat hakee nyt ihmisiä toisten kansalaisten kyttäyskurssille???
11
408
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä se nato teettåå.
- Anonyymi
Joo puolustusvaivat palkkaa matuteinit analysoimaan Suoli24:n IP-osoitelokit ja sitten väärinajattelijat suljetaan laitoksiin. Mitä muutakaan tässä voisi odottaa?
- Anonyymi
Nyt viimeistään on aika alkaa kyttäämään naapureita ja pienemmistäkin seikoista heti poliisi paikalle ja käräjille juttu. Ainakin kesämökillä on monta aihetta kurittaa naapuria kunnolla kyttäämisestä.
- Anonyymi
Kurtturuusu, lupiini, komposti ja rekisteröimätön sekä siruttamaton koira/kissa.
- Anonyymi
Eikös tuo "toisen ihmisen kyttäyskurssi" ole hyvä jos se toinen ihminen on vaikkapa tehtaankadulla töissä oleva venäläinen?
Hymy nousee huulille ryssäntrollin paheksuessa ihmisten kyttäämistä! :D
- Anonyymi
Mitä hyvää kyttäämisessä on?
Naapurit toistensa kurkussa tällä tahdilla.
- Anonyymi
Se päivä kun islamisti saa suomen armeijan aseen?
- Anonyymi
Tarkkaile naapureitasi. Ilmoita poikkeamista.
- Anonyymi
Kerrostalokyttääjät, nuo kotiäidit ja yksinäiset mummot on hyviä kyttääjiä eivätkä tarvitse enää mitään koulutusta tai kurssitusta. Hommat hoituu heti, kunhan armeija vaan ilmoittaa, ketä tai mitä pitää myt kytätä.
- Anonyymi
Stasiakos PV on nyt perustamassa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201777
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481109Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441000Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37790Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760