M-mut eikö rokotukset oo vaarallisia

Anonyymi-ap

Gazassa rokotetaan poliota vastaan,oikeasti polio on vaan flunssa joka paranee C- vitamiinilla

6

160

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, ja Ebola paranee D-vitamiinilla.

    • Anonyymi

      Aluksihan polio-rokotteet olikin todella vaarallisia. Nyt monenkymmenen vuoden tutkimusten ja muutosten jälkeen ne on saatu suhtkoht turvallisiksi.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Historian karmein rokotemoka: 5 lasta kuoli ja 51 halvaantui Yhdysvalloissa, kun poliorokote sisälsi vahingossa eläviä viruksia"

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/historian-karmein-rokotemoka-5-lasta-kuoli-ja-51-halvaantui-yhdysvalloissa-kun-poliorokote-sisalsi-vahingossa-elavia-viruksia/7821826

        Korona rokotekkin saadaan varmaan turvalliseksi tulevien vuosikymmenien aikana.

        Virologit pitävät viruksia elottomina joilla ei ole omaa aineenvaihduntaa ja nykyisen tietämysen mukaan virukset perustuvat oletukseen niiden olemassaolosta. Mitään tieteelliset vaatimukset täyttävää virusten eristämistä ei olla suoritettu koskaan missään, koska ainoa menetelmä jolla viruksia on eristetty on soluviljelymenetelmä mikä itse asiassa ei ole mitään eristämistä vaan useiden geneettisten aineiden sekoittamista keskenään niin, että on mahdotonta päätellä mikä partikkeli on mistäkin lähtöisin viruksia ne ei joka tapauksessa ole, koska suoritetut kontrollikokeet kumoavat tämän ja viljelmät kun hajoaa aivan samalla tavalla ilman sinne lisättyä oletettua taudinaiheuttajaakin.

        Käytännössä tähän virologien viruspotaskaan uskovien pitää olla lähinnä tyhmiä tai rokotteita valmistavia lääkeyhtiöitä jotka hyötyvät tästä uskomuksen ylläpitämisestä.

        Sellaista varten mitä ei ole olemassa ei tarvitse suojautua mitenkään ja pelottelun aiheuttamia oireitakaan ei saa kun ei usko samoin kuin mitään lasebohoitojakaan ei tarvita silloin. Tietysti ihmiset voivat oirehtia monesta muustakin syystä, mutta mitään mikrobien aiheuttamia tartuntatauteja ne ei ole. Mikrobit ovat olleet maanpäällä kauemmin kuin ihminen ja peittävät kaiken tunnetun elämän luoden otolliset olosuhteet muullekin elämälle niin maalla kuin vedessäkin. Niiden torjunta on lähinnä hullujen hommaa ja käytännössä mahdotonta kun ihmisessäkin on enemmän bakteereja kuin soluja niiden aiheuttamatta mitään haittaa ihmiselle. Mikrobit kuuluvat luontoon siinä missä muukin elämä.

        Lääkeyhtiöden intressi on pitää näitä uskomuksia yllä niin, että todellisia oireiden aiheuttajia ei haluta edes tutkia ja syykin on selvä terve ihminen kun ei lääkkeitä tarvitse niin ei edistä bisnestäkään. Todellisuudessa sairaatkaan ei tarvitse lääkkeitä joiden syöminen on terveille hatallista, koska ei ole mitään syytä muutamaa poikkeusta lukuunottamatta miksi ne ei olisi sairaalle yhtä haitallisisa.

        Monet oireet häviävät ruokavalion muutoksella esimerkkinä voisi pitää muutamia alkuperäiskansoja joiden terveyttä tutkimalla on havaittu olevan erittäin terveitä ei sydäntauteja, diabetestä, syöpiä ym. länsimaita vaivaavia sairauksia, vain siitä syystä etteivät käytä länsimaisen elintarviketeollisuuden tuotteita ravinnokseen saati lääkkeitä ym. kemikaaleja kun terveet ei niitä tarvitse.


    • Anonyymi

      Makeat appelsiinit sisältää c vitamiinia.

    • Anonyymi

      Persukoulupudokkaan juttuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3775
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      135
      2506
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      58
      2051
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1616
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      13
      1609
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      59
      1375
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1291
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1280
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      69
      1222
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      71
      1207
    Aihe