Putin sanoo kannattavansa Harrisia USA:n presidentiksi. Vale paljastuu vaalien jälkeen. Jos Harris voittaa Putinin alainen Venäjän valtamedia pitää sitä pahana tappiona Venäjälle. Jos Trump voittaa Venäjällä sitä juhlitaan voittona.
Putin yrittää valeellaan vain torjua syytökset että Venäjä on sekaantunut USA:n vaaleihin auttaakseen Trumpin valtaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/putin-nimesi-suosikkinsa-yhdysvaltain-seuraavaksi-presidentiksi/9001930#gs.e4nbdk
Putin valehtelee aina
11
212
Vastaukset
- Anonyymi
Kremlin talutusnuorassa kulkevilla Venäjän propagandakanavilla Yhdysvaltain istuvan presidentin Joe Bidenin vetäytyminen marraskuun vaaleista ja Kamala Harrisin nousu lähelle demokraattisen puolueen ehdokkuutta otettiin vastaan pilkkahuudoilla ja avoimella rasismilla.
Kamala ydinnapin kanssa on pahempi kuin apina kranaatin kanssa, Moskovan valtionyliopiston kansainvälisten suhteiden dekaani Andrei Sidorov solvasi ohjelmassa.
Helsingin yliopiston Aleksanteri-instituutin professori Marianna Muravjeva sanoo Iltalehdelle, että Venäjän propagandistien puheet heijastavat suoraan Kremlin näkemystä maailmasta.
Professorin mukaan republikaanipuolueen ehdokkaaseen, ex-presidentti Donald Trumpiin, suhtaudutaan Venäjällä täysin eri tavalla.
Muravjeva sanoo Venäjän näkevän Trumpin vahvana johtajana, jonka kanssa voi tulla toimeen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dd814909-8ff7-4951-aee9-db69bfb16004 - Anonyymi
Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä.
Tutkittiin vuositolkulla ja mitä oli anti, pelkkää farssia, mutta osoittaa, miten pahat voimat voivat kääntää kaikki tosiasiat päälaelleen, kaihtamatta keinoja.
Näin se tehtiin koronahuijauksessa lännessä, Ukrainan uutisoinneissa...samat voimat takana.- Anonyymi
"Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä."
Näyttöä saatiin sekaantumisesta monesta eri tutkinta suunnista mutta näyttöä ei saatu siitä että olisiko sillä ollut mitään merkittävää vaikutusta .
Putin taas on helvetin tyhmä ja lapsellinen niin kuin kaiksessa tähänkin asti ...eikö se oikeasti keksi muuta uskottavampaa putinia seuratessa ei voi kuin ihmetellä kuinka yksinkertaisen naivin ja tyhmän miehen käsissä iso valtio vaikkakin Kiinan alusmaa on.
- Anonyymi
Putiniin voi aina luottaa. Ei tule totuuden sanaa suustaan.
- Anonyymi
Jenkkilän vapaus näkyy mm. tässä toiminnassa....Analyytikkona nykyään työskentelevä entinen YK:n amerikkalainen asetarkastaja Scott Ritter sanoi, että Yhdysvaltain pakotteet pakottavat hänet lopettamaan yhteistyön Venäjän kansainvälisten uutislähteiden, RT:n ja Sputnikin, kanssa. Hän kiitti venäläisiä kollegoitaan ammattitaidosta, jota he ovat osoittaneet kuluneina vuosina.
- Anonyymi
"Scott Ritter"
😁🤣😂😆
Et sitten parempaa keksinyt 😁
Ritter on USA:n bäcmänni putkonen ja ano yhdessä täysi putinisti natsi ja tuomittu pedofiili
Vuonna 2011 Ritterille langetettiin Pennsylvaniassa vankeustuomio, koska hän oli masturboinut 15-vuotiaaksi tytöksi netissä tekeytyneen poliisin nähden. Jo kymmenen vuotta aiemmin Ritter oli tullut pidätetyksi yrityksestä houkutella 16-vuotiaana tyttönä esiintynyt poliisi kanssaan Burger Kingiin. Hän vapautui vankilasta vuonna 2014
Taitaa tiltujen takki olla aika tyhjä 😁
- Anonyymi
Jos mulle tulis kertoon stoorejaan Putin ja Marin, iin arvatkaas, kumpaa uskoisin?
Ehdotto.asti Putinia.- Anonyymi
Jos minulle tulisi kertomaan sotoorejaan Ritter lukitsisin kaikki alaikäiset tytöt johionkin turvaan jos taas putin lukitsisin kaikki lapset johonkin turvaan
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2016012220999141
- Anonyymi
Biden mahdollisti Venäjälle turvallisen selustaan hyökätä Ukrainaan, pehmoinen ja heikko johtaja kamala Harris turvaisi hyökkäyksen jatkon.
- Anonyymi00011
Totta.
- Anonyymi00012
Onko Putin joskus valehdellut?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226