Putin valehtelee aina

Anonyymi-ap

11

215

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kremlin talutusnuorassa kulkevilla Venäjän propagandakanavilla Yhdysvaltain istuvan presidentin Joe Bidenin vetäytyminen marraskuun vaaleista ja Kamala Harrisin nousu lähelle demokraattisen puolueen ehdokkuutta otettiin vastaan pilkkahuudoilla ja avoimella rasismilla.

      Kamala ydinnapin kanssa on pahempi kuin apina kranaatin kanssa, Moskovan valtionyliopiston kansainvälisten suhteiden dekaani Andrei Sidorov solvasi ohjelmassa.

      Helsingin yliopiston Aleksanteri-instituutin professori Marianna Muravjeva sanoo Iltalehdelle, että Venäjän propagandistien puheet heijastavat suoraan Kremlin näkemystä maailmasta.

      Professorin mukaan republikaanipuolueen ehdokkaaseen, ex-presidentti Donald Trumpiin, suhtaudutaan Venäjällä täysin eri tavalla.

      Muravjeva sanoo Venäjän näkevän Trumpin vahvana johtajana, jonka kanssa voi tulla toimeen.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dd814909-8ff7-4951-aee9-db69bfb16004

    • Anonyymi

      Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä.
      Tutkittiin vuositolkulla ja mitä oli anti, pelkkää farssia, mutta osoittaa, miten pahat voimat voivat kääntää kaikki tosiasiat päälaelleen, kaihtamatta keinoja.

      Näin se tehtiin koronahuijauksessa lännessä, Ukrainan uutisoinneissa...samat voimat takana.

      • Anonyymi

        "Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä."


        Näyttöä saatiin sekaantumisesta monesta eri tutkinta suunnista mutta näyttöä ei saatu siitä että olisiko sillä ollut mitään merkittävää vaikutusta .

        Putin taas on helvetin tyhmä ja lapsellinen niin kuin kaiksessa tähänkin asti ...eikö se oikeasti keksi muuta uskottavampaa putinia seuratessa ei voi kuin ihmetellä kuinka yksinkertaisen naivin ja tyhmän miehen käsissä iso valtio vaikkakin Kiinan alusmaa on.


    • Anonyymi

      Putiniin voi aina luottaa. Ei tule totuuden sanaa suustaan.

    • Anonyymi

      Jenkkilän vapaus näkyy mm. tässä toiminnassa....Analyytikkona nykyään työskentelevä entinen YK:n amerikkalainen asetarkastaja Scott Ritter sanoi, että Yhdysvaltain pakotteet pakottavat hänet lopettamaan yhteistyön Venäjän kansainvälisten uutislähteiden, RT:n ja Sputnikin, kanssa. Hän kiitti venäläisiä kollegoitaan ammattitaidosta, jota he ovat osoittaneet kuluneina vuosina.

      • Anonyymi

        "Scott Ritter"

        😁🤣😂😆

        Et sitten parempaa keksinyt 😁

        Ritter on USA:n bäcmänni putkonen ja ano yhdessä täysi putinisti natsi ja tuomittu pedofiili

        Vuonna 2011 Ritterille langetettiin Pennsylvaniassa vankeustuomio, koska hän oli masturboinut 15-vuotiaaksi tytöksi netissä tekeytyneen poliisin nähden. Jo kymmenen vuotta aiemmin Ritter oli tullut pidätetyksi yrityksestä houkutella 16-vuotiaana tyttönä esiintynyt poliisi kanssaan Burger Kingiin. Hän vapautui vankilasta vuonna 2014

        Taitaa tiltujen takki olla aika tyhjä 😁


    • Anonyymi

      Jos mulle tulis kertoon stoorejaan Putin ja Marin, iin arvatkaas, kumpaa uskoisin?
      Ehdotto.asti Putinia.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Biden mahdollisti Venäjälle turvallisen selustaan hyökätä Ukrainaan, pehmoinen ja heikko johtaja kamala Harris turvaisi hyökkäyksen jatkon.

    • Anonyymi00011

      Totta.

    • Anonyymi00012

      Onko Putin joskus valehdellut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19807
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6800
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6466
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6215
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6079
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5977
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5385
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      5110
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4440
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4040
    Aihe