Putin valehtelee aina

Anonyymi-ap

11

317

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kremlin talutusnuorassa kulkevilla Venäjän propagandakanavilla Yhdysvaltain istuvan presidentin Joe Bidenin vetäytyminen marraskuun vaaleista ja Kamala Harrisin nousu lähelle demokraattisen puolueen ehdokkuutta otettiin vastaan pilkkahuudoilla ja avoimella rasismilla.

      Kamala ydinnapin kanssa on pahempi kuin apina kranaatin kanssa, Moskovan valtionyliopiston kansainvälisten suhteiden dekaani Andrei Sidorov solvasi ohjelmassa.

      Helsingin yliopiston Aleksanteri-instituutin professori Marianna Muravjeva sanoo Iltalehdelle, että Venäjän propagandistien puheet heijastavat suoraan Kremlin näkemystä maailmasta.

      Professorin mukaan republikaanipuolueen ehdokkaaseen, ex-presidentti Donald Trumpiin, suhtaudutaan Venäjällä täysin eri tavalla.

      Muravjeva sanoo Venäjän näkevän Trumpin vahvana johtajana, jonka kanssa voi tulla toimeen.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dd814909-8ff7-4951-aee9-db69bfb16004

    • Anonyymi

      Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä.
      Tutkittiin vuositolkulla ja mitä oli anti, pelkkää farssia, mutta osoittaa, miten pahat voimat voivat kääntää kaikki tosiasiat päälaelleen, kaihtamatta keinoja.

      Näin se tehtiin koronahuijauksessa lännessä, Ukrainan uutisoinneissa...samat voimat takana.

      • Anonyymi

        "Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä."


        Näyttöä saatiin sekaantumisesta monesta eri tutkinta suunnista mutta näyttöä ei saatu siitä että olisiko sillä ollut mitään merkittävää vaikutusta .

        Putin taas on helvetin tyhmä ja lapsellinen niin kuin kaiksessa tähänkin asti ...eikö se oikeasti keksi muuta uskottavampaa putinia seuratessa ei voi kuin ihmetellä kuinka yksinkertaisen naivin ja tyhmän miehen käsissä iso valtio vaikkakin Kiinan alusmaa on.


    • Anonyymi

      Putiniin voi aina luottaa. Ei tule totuuden sanaa suustaan.

    • Anonyymi

      Jenkkilän vapaus näkyy mm. tässä toiminnassa....Analyytikkona nykyään työskentelevä entinen YK:n amerikkalainen asetarkastaja Scott Ritter sanoi, että Yhdysvaltain pakotteet pakottavat hänet lopettamaan yhteistyön Venäjän kansainvälisten uutislähteiden, RT:n ja Sputnikin, kanssa. Hän kiitti venäläisiä kollegoitaan ammattitaidosta, jota he ovat osoittaneet kuluneina vuosina.

      • Anonyymi

        "Scott Ritter"

        😁🤣😂😆

        Et sitten parempaa keksinyt 😁

        Ritter on USA:n bäcmänni putkonen ja ano yhdessä täysi putinisti natsi ja tuomittu pedofiili

        Vuonna 2011 Ritterille langetettiin Pennsylvaniassa vankeustuomio, koska hän oli masturboinut 15-vuotiaaksi tytöksi netissä tekeytyneen poliisin nähden. Jo kymmenen vuotta aiemmin Ritter oli tullut pidätetyksi yrityksestä houkutella 16-vuotiaana tyttönä esiintynyt poliisi kanssaan Burger Kingiin. Hän vapautui vankilasta vuonna 2014

        Taitaa tiltujen takki olla aika tyhjä 😁


    • Anonyymi

      Jos mulle tulis kertoon stoorejaan Putin ja Marin, iin arvatkaas, kumpaa uskoisin?
      Ehdotto.asti Putinia.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Biden mahdollisti Venäjälle turvallisen selustaan hyökätä Ukrainaan, pehmoinen ja heikko johtaja kamala Harris turvaisi hyökkäyksen jatkon.

    • Anonyymi00011

      Totta.

    • Anonyymi00012

      Onko Putin joskus valehdellut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      940
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      781
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      578
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      30
      538
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe