Putin valehtelee aina

Anonyymi-ap

11

317

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kremlin talutusnuorassa kulkevilla Venäjän propagandakanavilla Yhdysvaltain istuvan presidentin Joe Bidenin vetäytyminen marraskuun vaaleista ja Kamala Harrisin nousu lähelle demokraattisen puolueen ehdokkuutta otettiin vastaan pilkkahuudoilla ja avoimella rasismilla.

      Kamala ydinnapin kanssa on pahempi kuin apina kranaatin kanssa, Moskovan valtionyliopiston kansainvälisten suhteiden dekaani Andrei Sidorov solvasi ohjelmassa.

      Helsingin yliopiston Aleksanteri-instituutin professori Marianna Muravjeva sanoo Iltalehdelle, että Venäjän propagandistien puheet heijastavat suoraan Kremlin näkemystä maailmasta.

      Professorin mukaan republikaanipuolueen ehdokkaaseen, ex-presidentti Donald Trumpiin, suhtaudutaan Venäjällä täysin eri tavalla.

      Muravjeva sanoo Venäjän näkevän Trumpin vahvana johtajana, jonka kanssa voi tulla toimeen.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dd814909-8ff7-4951-aee9-db69bfb16004

    • Anonyymi

      Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä.
      Tutkittiin vuositolkulla ja mitä oli anti, pelkkää farssia, mutta osoittaa, miten pahat voimat voivat kääntää kaikki tosiasiat päälaelleen, kaihtamatta keinoja.

      Näin se tehtiin koronahuijauksessa lännessä, Ukrainan uutisoinneissa...samat voimat takana.

      • Anonyymi

        "Harhaiset jutut jatkuvat, Venäjän sekaantumista jenkkien vaaleihin ei saatu uskottavaa näyttöä."


        Näyttöä saatiin sekaantumisesta monesta eri tutkinta suunnista mutta näyttöä ei saatu siitä että olisiko sillä ollut mitään merkittävää vaikutusta .

        Putin taas on helvetin tyhmä ja lapsellinen niin kuin kaiksessa tähänkin asti ...eikö se oikeasti keksi muuta uskottavampaa putinia seuratessa ei voi kuin ihmetellä kuinka yksinkertaisen naivin ja tyhmän miehen käsissä iso valtio vaikkakin Kiinan alusmaa on.


    • Anonyymi

      Putiniin voi aina luottaa. Ei tule totuuden sanaa suustaan.

    • Anonyymi

      Jenkkilän vapaus näkyy mm. tässä toiminnassa....Analyytikkona nykyään työskentelevä entinen YK:n amerikkalainen asetarkastaja Scott Ritter sanoi, että Yhdysvaltain pakotteet pakottavat hänet lopettamaan yhteistyön Venäjän kansainvälisten uutislähteiden, RT:n ja Sputnikin, kanssa. Hän kiitti venäläisiä kollegoitaan ammattitaidosta, jota he ovat osoittaneet kuluneina vuosina.

      • Anonyymi

        "Scott Ritter"

        😁🤣😂😆

        Et sitten parempaa keksinyt 😁

        Ritter on USA:n bäcmänni putkonen ja ano yhdessä täysi putinisti natsi ja tuomittu pedofiili

        Vuonna 2011 Ritterille langetettiin Pennsylvaniassa vankeustuomio, koska hän oli masturboinut 15-vuotiaaksi tytöksi netissä tekeytyneen poliisin nähden. Jo kymmenen vuotta aiemmin Ritter oli tullut pidätetyksi yrityksestä houkutella 16-vuotiaana tyttönä esiintynyt poliisi kanssaan Burger Kingiin. Hän vapautui vankilasta vuonna 2014

        Taitaa tiltujen takki olla aika tyhjä 😁


    • Anonyymi

      Jos mulle tulis kertoon stoorejaan Putin ja Marin, iin arvatkaas, kumpaa uskoisin?
      Ehdotto.asti Putinia.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Biden mahdollisti Venäjälle turvallisen selustaan hyökätä Ukrainaan, pehmoinen ja heikko johtaja kamala Harris turvaisi hyökkäyksen jatkon.

    • Anonyymi00011

      Totta.

    • Anonyymi00012

      Onko Putin joskus valehdellut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      73
      1203
    2. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      80
      1094
    3. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1065
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      126
      930
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      898
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      60
      844
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      72
      711
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      672
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      652
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      622
    11. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      537
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      90
      520
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      36
      485
    15. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      11
      480
    16. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      109
      460
    17. 43
      457
    18. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      38
      425
    19. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      18
      423
    20. On kyllä tosi surullista

      jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais
      Ikävä
      68
      397
    Aihe