Mitä eroa k menu ja Xtra kaurahiutaleilla

Anonyymi-ap

Osaatteko sanoa. Toinen maksaa 0,39 ja toinen 0,66.

19

1122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ero on hinnassa

      • Anonyymi

        Näinpä.


    • Anonyymi

      Meikäläinen ostaa K-menu-pikakaurahiutaleita, ihan asiallista tavaraa 0,39 €/500 g kartonkipakkauksessa.

      Aiemmin sai samalla hinnalla Lidlistä yhtä paljon tuotetta, jossa oli nimenä vain Pikakaurahiutaleet. Mutta sitten se poistui hyllyistä, ja tilalle tuli jokin paperipussi, jossa oli etiketin mukaan kaurahiutaleita jostain Baltian maasta, ehkä Latviasta. Ei ollut hyvä, ehkei edes pikakaurahiutaleita, vaikka hyllyssä niin väitettiin, ja muut olivat selvästi kalliimpia, joten aloin ostaa K-menua.

      Xtra-pikakaurahiutaleita käytin joskus kauan sitten, kun tuli käytyä S-ketjun liikkeissä. Tuotteessa ei ollut mitään vikaa, henkilökunnassa kylläkin. Lopetin ketjun kaupoissa asioimisen, joten en tiedä nykytilannetta.

      • Anonyymi

        Nuo lidlin paperipussihiutaleet ovat parempia kuin Xtrat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nuo lidlin paperipussihiutaleet ovat parempia kuin Xtrat.

        Ostan Lidlistä pikakaurahiutaleita, paketti on vähän isompi eli 750 g, ja maksaa hieman yli euron, isommasta paketista saa enemmän puuroannoksia.


    • Anonyymi

      Hinta

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä ? Eikö K-hiutaleissa olekkaan ahnas-keskon K-hintalisää ?

    • Anonyymi

      En käy s-kaupoissa mutta olisikohan erona hinnan lisäksi valmistaja. Itse en käytä pikakaura- tai muitakaan hiutaleita kun paras puuro tulee tavallisilla hiutaleilla.

      • Anonyymi

        Sama valmistajakin on.


    • Anonyymi

      Muita hiutaleita en käytäkkään kuin pikaurahiutaleita ja vellin yleensä teen.Xtra ihan hyvä mutta kyllä k-menukin menee.

    • Anonyymi

      On muuten kaurahiutaleissakin valtavia eroja niin hiutaleen koossa kuin maussakin.

    • Anonyymi

      Itselle kelpaa noi halvat merkit kun en muutenkaan perehdy tuohon valmistukseenVellin valmistan mikrossa. Kyllä hinnan eroa on noihin kalliimpiin..

    • Anonyymi

      Mutta mikä on mielipide niistä esim. Tokmannin Priima muroista.

      • Anonyymi

        Ihan syötäviä ovat. Ei vain viitsi niin kalliita ostaa.


    • Anonyymi

      Hinta se suurin ero kaiketi on, samaa tavaraa se aikalailla muuten on.
      Xtralla on kyllä hyvät tuotteet, useimmat ainakin.

    • Anonyymi

      Juu kyllä kilohinnalla eroa jos vertaa xtra ja nalle pikakaurahiutaleisiin nooh kai joku laatueron huomaan.

    • Anonyymi

      Lidlin Crownfieldit ovat ihan kelpaavia. En tarvitse enkä halua hinnaltaan moninkertaisesti kalliimpia fazerin tms. Pelkkä puuro vaikka vatsaystävällistä ei toki yksinään ravitsevaa, höysteeksi raejuustoa ja marjoja. Myös pari viipaletta ruis/kauraleipää menee ohessa. Leipä ei kuitenkaan mikään varsinainen terveysruoka ole isommissa määrissä nautittuna.

    • Anonyymi

      Kauppias hoitaa homman mutta saatanalliset hinnat!

    • Anonyymi

      Kauraleipyä tulee makoisaa noista hiutaleista.
      Porkkanaraastetta taikinaan mukaan ja sämpyläjauhoja.
      Voita päälle uunituoreena.
      kahvia kuppiin.
      leipy on kallista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      57
      4604
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      154
      4218
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3852
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3810
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      47
      3644
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      78
      3464
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2414
    Aihe