Mikä siinä on, että nokialaiset veronmaksajat joutuu tahtomattaan vuosikymmeniä kustantamaan kaiken, mitä yksi urheiluseura eli BC Nokia haluaa?
Tai siis niitä kuntalaisten elättämiä seuroja on muitakin.
BC Nokia halusi uuden hallin ja kaupunki riensi sellaisen rakentamaan. Kirsikkana kakun päälle ko. halli on nyt nimetty yrityksen mukaan, joka ei edes anna latin latia sponsorirahaa. Setämiehet on taas pähkäilleet kabineteissaan jotain kuntalaisten parhaaksi :)
Kaupungin varikko on toiminut vuosia BC Nokia edellä kun varikon johtaja on BC Nokian johtoportaassa. BC Nokia ensin on Nokian kaupungin ylin arvo.
Montako työpaikkaa BC Nokia tuo Nokialle? Viisi? Ainakaan BC Nokian autot siellä palloiluhallin parkkipaikalla ei häpeä HUS:in työsuhdeautoille :)
Nokian Uutisetkaan ei vakavasti kyseenalaista mitään, vaikka tietävät kyllä missä mennään.
Korruptio? Sitähän ei ole kun kukaan ei maksa erityiskohtelusta. Erityiskohtelu sovitaan setämiesten kesken kabineteissa.
BC Nokia / palloiluhalli / Nokian kaupunki
2
260
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi halli rakennettiin sen takia, että vanhoja kouluja ja niiden liikuntasaleja on purettu paljon, jolloin tarvittiin korvaavat tilat. Lapset ja nuoret on sen hallin suurin käyttäjäryhmä, toki nokialaiset urheiluseurat BC Nokia , Nokian Krp ja muutama muut pyörittävät ilta- ja viikonlopoutoiminnat. Sinne tulee myös muita tapahtumia esim. konsertteja, messuja jne.
AGCO Power on nokialainen yritys, joka osti nimisponsoroinnin kymmeneksi vuodeksi. Taitaa msksaa kaupungille 20000€/v siitä näkyvyydestä. Ihan normaali käytäntö siis. - Anonyymi
Eiköhän sitä johdeta Tallinnasta 🤣
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301866
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140- 491039
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591031Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v263994- 131980
Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58809Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81806