Verotus pitäisi muuttaa ja

jokainen joutuisi maksamaan veroja painonsa mukaan!!!
20214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

...

Äänestä
  • Kun edes se terveysvero olisi paino-indeksiin mutta vitut. Eduskunnan läskivalaisiin ei mitään vaikutusta kokoverolla, vaan orjakansa pidetään laihana jotka tämän paskan elättää.

    Äänestä

BMI veroprosentti olisi hyvä.

Äänestä
  • Ei, vaan rasvaprosentti.

    Äänestä

Ei ei ei, ei hyvä lapsi.

Rasvaprosentin mukaan. Veroaste olisi rasvaprosentti kertaa 1,5.

Äänestä
  • Kehon rasvaprosentti 20, niin veroja menisi 30 % jne.

    Äänestä

  • Ja alarajaksi 10 % veroaste, ylärajaa ei olisi.

    Äänestä

Rasvat imettäisiin veroiksi.

Äänestä

Siitähän te vitun ruipelot tykkäisitte. Jos edes hiukan bonjaisit siitä ihmisen painosta, niin tietäisit lihaksen painavan enemmän kuin läskin. Sinäkin varmaan joudut juoksemaan suihkussa ympyrää, jotta kastuisit. 🤭

Oot varmasti joku kuivan kesän orava…

Äänestä
  • Itselläni on BMI siinä 30:n tienoilla, mutta läskiä ei ihmeemmin ole. Rasvaprosentin mukaan toi verotus olisi oikeudenmukainen.

    Äänestä

  • Lihaksikkuus pienentää rasvaprosenttia. Moni läski kuvittelee olevansa lihaksikas.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Itselläni on BMI siinä 30:n tienoilla, mutta läskiä ei ihmeemmin ole. Rasvaprosentin mukaan toi verotus olisi oikeudenmukainen.

    Suomalaisten bmi on 70- 100.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Suomalaisten bmi on 70- 100.

    Varsinkin mustalaisten.

    Äänestä

  • Juu lihakset ne painaa. Ei tarvitsisi enää kuntosaleja eikä urheiluhalleja rakentaa. Kyllä niihinkin veronmaksaja joutuu osallistumaan. Eikun luonnollista liikkumista.

    Äänestä

Vuokran antajilla toki on roolinsa häätödemokratiasssa?
-Aamos8 -

Äänestä

Onko laihdutus veronkiertoa?

Äänestä

Kannatetaan!

Äänestä

Rikkailla on varaa syödä terveellisesti ja harrastaa kuntoilua. Köyhä lihoo ja sairastuu heikolla ruoalla.

Äänestä

Rikas maksaa veroa enemmän kuin köyhä tienaa. Rikkaita olisi vara verottaa enemmänkin. Jos he siitä loukkaantuvat ja muuttavat pois, tai ovat muuttavinaan, sehän on vain hyvä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jokainen joutuisi maksamaan veroja painonsa mukaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu