Hyväntahtoisen tuttavaperheen tie palstalle

Miksi ihmeessä Jarmo halusi tehdä heistä julkkiksia?
12720
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vissiin varottavana esimerkkinä ?

Äänestä

Tarkoitus oli tehdä heistä kuuluisia vaikuttajia Ikaalisten kunnalliselämään.

Äänestä
  • Hannustako valtuuston pj?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Hannustako valtuuston pj?

    No mikä ettei. Hänellä hyvä kirjallinen anti.

    Äänestä

mode skitsofreenikko haluaa peittää rikoksiaan esiintyen jarmona joka ei palstalle
kiejoottele eikä tiedä mikätuo perhe on skitson mielestä

Äänestä
  • Kuka on kirjoittanut tuon edellisen viestin? Ei kai Jarmo sittenkin?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kuka on kirjoittanut tuon edellisen viestin? Ei kai Jarmo sittenkin?

    On Jarmon tekemä viesti. Hän on vähän rauhoittunut viime aikoina. Alta kymmenen viestiä laittaa päivässä ja niistäkin melkein puolet poistetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    On Jarmon tekemä viesti. Hän on vähän rauhoittunut viime aikoina. Alta kymmenen viestiä laittaa päivässä ja niistäkin melkein puolet poistetaan.

    Tällä kertaa aika vähän näppäily- ja kirjoitusvirheitä tuossa hänen viestissään. Normaalisti niitä on paljon enemmän.

    Äänestä

  • Häntä pitää tukea ja kannustaa kirjoittamaan selkokielellä. On ymmärrettävää, että häntä hieman ujostuttaa kirjoittaa hyvin, koska hän on vuosien mittaan vakuutellut monille ihmisille, että hän ei kirjoittele palstalla lainkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Häntä pitää tukea ja kannustaa kirjoittamaan selkokielellä. On ymmärrettävää, että häntä hieman ujostuttaa kirjoittaa hyvin, koska hän on vuosien mittaan vakuutellut monille ihmisille, että hän ei kirjoittele palstalla lainkaan.

    Hei! Nyt pitää ottaa huomioon, että mikäli Jarmo alkaa kirjoittaa hyvin, niin siinä tapauksessa hänen viestinsä ovat vaikeammin tunnistettavissa. Asialla on kaksi puolta, joita sietää puntaroida.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kuka on kirjoittanut tuon edellisen viestin? Ei kai Jarmo sittenkin?

    Kyseisen viestin on kirjoittanut hoikkalan jampe, joka ei palstalle kiejoottele eikä tiedä mikätuo perhe on skitson mielestä

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kyseisen viestin on kirjoittanut hoikkalan jampe, joka ei palstalle kiejoottele eikä tiedä mikätuo perhe on skitson mielestä

    Hoikkalan jampe on alkanut kirjoittaa viime aikoina taas paremmin, se on hyvä se.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi ihmeessä Jarmo halusi tehdä heistä julkkiksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu