Tuomariston keski-ikä 63 v

Anonyymi-ap

Siis - onko mitään järkeä keski iältään 63v tuomaristo arvostelee tanssit.
Eikö MTV3 löydä yhtään nuorempia tuomareita, yksi voisi olla 30 v, toinen 40 v ja kolmas ikä loppu 50 v - tulisi vähän eri painotuksia ja näkemyksiä. Nyt kaikki lähes 60 v omissa kaavoissaan ja yksi reilusti yli 70 v homppeli.

5

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eilisessä jaksossa Jukka Haapalaisella oli kummallinen "knalli" päässään. Minua nauratti tuo viritys, kun vääjäämättä tuli mieleen sellainen kuva, kun joskus saduissa on marakatilla pikkuruinen hattu päässään.
      Ajat ja tavat muuttuu, mutta olen edelleenkin sitä mieltä, että herrasmies ottaa lakin päästään sisätiloissa.

    • Anonyymi

      Olet muuten oikeessa! Tosiaan vois olla nuirempia tuomareita, ehkä näiden nykyisten suosittujen tuomarien lisäksi!

    • Anonyymi

      Vierailevana tuomarina voisi olla aina joku nuoremman polven edustaja. Ikä toki tuo enemmän tietoa ja näkemystä, mutta kyllä sinne yksi nuorempikin olisi hyvä ottaa mukaan. Vappu Pimiän voisi jo vaihtaa pois, esiintyy kuin omistaisi koko formaatin, juonnot viikosta toiseen mokeltavaa sössötystä. Kyllä tuolla liksalla saisi varmasti jonkun ammattitaitoisenkin juontajan.

    • Anonyymi

      Tuomarien keski-ikä lienee samaa luokkaa kuin katsojien.

    • Anonyymi

      Julkista kerjuuta. Eivät ole maksaneet eläkemaksujaan tai tienanneet palkkatyössään liian vähän. Pällistelevät aitiossa saadakseen silakan käntyn päälle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      3018
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2841
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      46
      2381
    4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2371
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2137
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2035
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1005
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      946
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      909
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      884
    Aihe