Toimiiko tuo vesiviritys

oikeasti noin..valtava imu?? https://www.youtube.com/shorts/kNzEApp_5YI
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tällä puolella maapalloa kun painovoima vetää alaspäin.

Äänestä

Lapossa letkun ulostulo pitää olla alempana altaan pintaa mistä vesi otetaan.
Tuossa näytti olevan altaan (järvi, joki, meri...) pinnan yläpuolella.

Äänestä

Lappohan toi on mihin on viritetty noi korkeat täyttöputket kun ei noin isoa putkea enää imaisemalla täytetä. Ei pätkästä saa aivan selvää mutta poistoputken on oltava joen pintaa alempana ja saattaa se ollakin, näyttää vetiseltä pellolta.

Äänestä

Kyllä se toimii.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

oikeasti noin..valtava imu?? https://www.youtube.com/shorts/kNzEApp_5YI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu