Mitä liikkuu Sari Essayahin ajatuksissa???

Anonyymi-ap

Hän ajaa mielellää eläimiä kiduttavien tahojen asioita, nimenomaan siinä mielessä, että kidutus saa jatkua. Miksi?

Outo tapaus.

Saako ilmaiset turkikset vai mistä kyse? Vai metsästääkö vain ääniä, joita vaikea muilta saada?

https://www.facebook.com/share/p/1U6Lp8qgG1/?

3

456

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sarin kotipaikkakunnalla Lapinlahdella paljastui Suomen massiivisimmat salametsästykset. Lähes koko pitäjä oli tavalla tai toisella salaamassa tai ampumassa kaikkea mikä liikkuu pikkulinnuista joutseniin ja edelleen esim. rauhoitettuihin Ilveksiin. Sattumaltako Sarin kotipaikkakunta? Tuskinpa vain.

      Sari antoi ministerinä luvan tappaa 300 rauhoitettua ilvestä vastoin lakia. Vahvistaa edelleen Sarin suhtautumista Suomen luontoon ja siellä eläviin eläimiin.

      Pahimpana kuitenkin Sarin tuki Israelin sotarikoksille ja muulle valtioterrorille palestiinalaisia ja naapurivaltioita vastaan joissa uhrien luku on jo miljoonia.

      Maailmassa on ollut kylmäverisiä tappajia ja noiden tekojen hyväksyjiä. Uskontojen varjolla niiden edustajat ovat kiduttaneet ja polttaneet roviolla esim. noidiksi väittämiään eivätkä he ole nähneet omissa teoissaan mitään arveluttavaa. Uskonnollinen idealismi tekee tosiaan ihmisen sokeaksi sekopääksi.

    • Anonyymi

      Sari asetti juuri itsensä Jumalasta seuraavaksi kun hän ei hyväksynyt edes kansainvälisen oikeuden päätöstä vaan oli sitä mieltä, että Israel saa jatkaa laitonta miehitystä ja palestiinalaisten kansanmurhaa. Jumalasta seuraavaksi...? No, omasta mielestään ehkäpä sittenkin jopa Jumalan yläpuolelle täysin erehtymättömäksi oman ideologiansa loistavaksi kirkkaudeksi muiden palvottavaksi.

      • Anonyymi

        Kaikkialle sitä hikisiä kävelijöitä päästetään. Jopa Israelin tekemän palestiinalaisten kansanmurhan on hyväksynyt ilman yhtä ainoaa vastalausetta. Oli lopettamassa Suomen rahoitusta YK:n Gazan ruokaohjelmaankin ja toivoi niiden palestiinalaisten jotka Israelin pommituksista selviää hengissä kuolevan nälkään.

        Julmia ovat uskontoa hyväksikäyttävät olivat he sitten kristittyjä sareja tai päivejä, äärimuslimeja jossain Isiksen tai Hamasin riveissä mutta samaa porukkaa joka oman "uskonsa" nimissä ei anna mitään arvoa muita uskontoja edustaville.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe