Nakkilan kunnan slogan, ystävyys meitä yhdistää

Hahahaa mitä skeidaa taas keksitty, Nakkilassa yhteisöllisyys on ainoastaan serkkujen kanssa rutsanneiden kesken, ulkopaikkakuntalaisia vihataan armotta ja kakaroita kiusataan koulussa

Ennen slogan oli All You Need Is Nakkila. Kaikki mitä tarvitset on Nakkila. Niinkuin mihin? Masennuksen hankkimiseen? Syrjäytymiseen?
101103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jollei maistu niin aina voit muuttaa vaikka.......varissuolle tai itäkeskukseen,kontulan ostarille,maailma on täynnä toiseuden värinää,senkun hyppäät mukaan.
Kukaan ei roiku vaatteissasi estelemässä,eikä kukaan sano että "harkitse nyt vielä".
Bon voyage bitch.

Äänestä
  • Juu, koska mitään muuta ei oo ku Vakke tai Nakkila😂😂😂😂 ihan oikeesti mitä juntteja

    Äänestä

Kuka sinä olet? Päivästä toiseen sama ihminen ja aiheena taas SERKUT!

Äänestä

Menikö nakkilalaisella serkkurakastajalla tunteisiin, tekiskö mieli serkun perärööriä

Äänestä

Tää, jos mikä on kyllä niin totta. Parempi slogan olisi" sukurutsaus meitä yhdistää". 🤣🤣

Äänestä

Mites olisi, Posti, Matkahuolto ja lentävä kahvikuppi meidät yhdistää!

1Äänestä

Joko Onnipekassa myydään, kahvikuppeja joissa toisella puolella Nakkilan vaakuna ja toisella puolella teksti, "Sää lähetät, mää heitän kaffeekupposella." sekä postin logo.

1Äänestä
  • Muumimukien tekijälle ideaa..semmonen muki missä haisulilla on kuhmu ottas ja laastari päällä,alle kaarevaan muotoon teksti,ota koppi ,sanotaan ja sanotaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Muumimukien tekijälle ideaa..semmonen muki missä haisulilla on kuhmu ottas ja laastari päällä,alle kaarevaan muotoon teksti,ota koppi ,sanotaan ja sanotaan.

    Hautaustoimistolle myös vinkki,musta muki jossa totisen näköinen muumipappa haudan äärellä,päälle teksti,Laitetaanko omaan astiaan,ja alapuolelle Uurnilla tavataan.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Hautaustoimistolle myös vinkki,musta muki jossa totisen näköinen muumipappa haudan äärellä,päälle teksti,Laitetaanko omaan astiaan,ja alapuolelle Uurnilla tavataan.

    Kalastusseuralle oma muki,kuvaksi punainen ryhävalas ja alle teksti Free Willy back to sea.


    Näillä mennään aluksi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hahahaa mitä skeidaa taas keksitty, Nakkilassa yhteisöllisyys on ainoastaan serkkujen kanssa rutsanneiden kesken, ulkopaikkakuntalaisia vihataan armotta ja kakaroita kiusataan koulussa

Ennen slogan oli All You Need Is Nakkila. Kaikki mitä tarvitset on Nakkila. Niinkuin mihin? Masennuksen hankkimiseen? Syrjäytymiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu