Suomen Nyrkkeilyliiton ilma- ja avaruusvoimien yksikkö on hankkinut USA:sta 4 kpl McDonnell Douglas F/A-18 Hornet-mallisia hävittäjiä. Huippunopeus on 1915 km/h ja Kauhavan ilmasotakoulu säilyttää hävittäjät toistaiseksi.
Hävittäjiä tullaan siirtämään syksyn aikana strategisista syistä erinäisille vesilaitoksille ympäri suomea. Sitä pidemmälle ei ole vielä suunniteltu. Todennäköisesti kyytiin nousemiseen tullaan käyttämään lavanostimia, joita löytyy jo entuudestaan. Lisäksi liitto on itsemäärännyt itselleen oikeuden ulosmitata paikallisseurojen omat nostimet.
Suomen Nyrkkeilyliitto hankki hävittäjiä!
Anonyymi-ap
3
352
Vastaukset 3
- Anonyymi
Mistä lentäjät? Professori on jo liian vanha, Vanne ei pysty ylittämään rajaa ja Hirn liian kokematon.
Kannattais varmaan ottaa puhelu Atlantin yli ja kutsua vanhat tekijämiehet völjyyn! - Anonyymi
Monni oli vahva ehdokas ja oli hankkimassa lentolupakirjaa mutta jysäytti pienessä punssissa päin Räyskälän lentokentän tornia syyskuun yhdestoista
- Anonyymi
Monnin veli olisi hyvä apupilotti, jos ei silmiä tarvita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791110
- 1111110
- 77581
- 47493
- 17471
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8456Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 43438
- 41412
- 15406