Kyllä panee miettimään

Ei voi muuta sanoa jos persuille on tärkeämpää hyväksyä lakkosakot ja muut työläisiin kohdistuvat heikennykset oikein lait säätämällä.
Kun luonnon suojelulakien kiristykset.
Tässä meillä oikein työläisten kuppaaja puolue.
Ei tätä olisi koskaan uskonut ennen vaalia, että näin tulee käymään.
10225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jäi avauksesta pois lähde.
Teksti tv tänään sivu 106.

Äänestä

eläkemaksuja ? mitäpä jos maksaa maksuja koko pitkän työhistorian ja sitten kuolee ennen eläkeikää 🤔

Äänestä
  • Sitten vituttaa ja rankasti:))

    Äänestä

Italian persut toimivat samoin Mussolinin aikana.

Äänestä

Öööööh, no mieti ja huomenna mieti lisää. Tilanne sama, ratas vetää tyhjää, öööööh.

Äänestä

Mikään muu puolue ei ole duunaria niin pahasti pettänyt kun perussuomalaiset Riikka Purran johdolla.
Ja tämä on vähintään 100:ti totta

Äänestä
  • Persut kuuluvat nykyään ennen niin verisesti vihaamaansa rahvasta ryöstävään eliittiin ja heidän suhtautumisensa rahvaaseen on muuttunut sen mukaiseksi.

    Äänestä

Kello 14.00 alkaa eduskunnan täysistunto jossa käsitellään paikallista soimista.
Pitää kyllä kuunnella miten raivokkaasti persut puolustaa duunarin etua.
Vaan puolustaako työnantajan eli EK etua.
Jäämme kuulolle.

Äänestä
  • Paikalla on Ranne ja muutama edustaja:)))

    Äänestä

  • Persujen politiikassa kannattaa ajatella kaikki asiat yhden Adolf Hitlerin näkemyksen kautta päästäkseen totuuden äärelle:

    "Paras tapa hallita ihmisiä on viedä heiltä vähän kerrallaan vapauksia."

    Kaikki paskanjauhaminen ja räyhääminen tukevat persujen ihmis- ja kansalaisoikeuksille persettä näyttävää, Venäjän nyky-yhteiskunnan narratiivin linjaa. Esim. kun Purra pistää kaiken "sosialismin syyksi", niin se on samaa naruttamisen taktiikkaa, millä erityisesti Mussolini sai aikoinaan taktikoitua itsensä suosioon. Mussolini on äärikonservatiivisen oikeiston aateisä, alkaen Hitleristä nykypäivän Putleriin ja Trumpiin. Niin, moniko muistaa historiasta, että Hitler oli Mussolinin kisällipoika aatepoliittisessa kontekstissa?

    Riikka Purra:

    "Sosiaalivaltio pitäisi purkaa, olemme eläneet yli varojemme".

    Sinun ihmis- ja kansalaisoikeutesi eivät ole mikään itsestäänselvyys?

    "Ainoa mitattava ja siten kiistatta olemassaoleva ihmisarvo on yksilön instrumentaalinen arvo. Yksilöt voidaan perustellusti asettaa arvohierarkiaan sen mukaan, miten paljon heidän kykyjensä tai osaamisensa poistaminen yhteisön käytöstä heikentäisi yhteisöä."

    -Jussi Halla-aho-

    Keskustaoikeistolaisen Liike Nytin puheenjohta Hjallis Harkimo totesi hiljattain, että viimeisen 38 vuoden aikana Kokoomus on istunut hallituksessa 30 vuotta ja olisi hänen mukaansa suurin syypää Suomen talouden onnetomaan tilaan. Kokoomus on kyseisen ajanjakson mittapuulla Suomen ykkösvelkaannuttajapuolue, mutta tällähän ei ole mitään merkitystä persujen sosialismi-höpötysten narratiivissa?

    Kun maa on ollut maltillisen keskustavasemmiston, keskustan ja liberaalin keskustaoikeiston vallassa, niin tässä maassa ovat aina kansalaisoikeudet ja yhteiskunnalliset palvelut parantuneet. Vaikka muuten tuo liki hajuton ja mauton politiikka ei olekaan tarjonnut mitään "fancya" kansalaisille, niin politiikka on säilynyt samanaikaisesti niin kevyen oikeistolaisena kuin kevyen vasemmistolaisena eikä ketään ole potkittu päähän näin kovasti, mitä istuva äärikonservatiivinen hallitus Purran ja Orpon johdolla harrastaa. Ja velkaantuminen ei taatusti vähene, kun Kokoomus saa tehdä talousoikeistolaista politiikkaansa täysin pidäkkeettä, kun persut ovat saaneet vastavuoroisuuden nimissä konservatiivi-Kokoomuksen täyden tuen ihmiskammoisille esityksilleen, joita laeiksi ollaan sorvaamassa.

    PS:n pääideologi Halla-ahon valtataktiikka on täysin Hitlerin ja NSDAP:n pääideologi Alfred Rosenbergin käsikirjoitusten kopiotavaraa. Kuseta duunari äänestämään ja mandaatin saatuasi heitä palttoo ympäri ja siirry vastapuolen leiriin. PS on ihan samanlainen "työväenpuolue", kuten NSDAP:kin oli ajaessaan saksalaiset ammattiliitot alas.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei voi muuta sanoa jos persuille on tärkeämpää hyväksyä lakkosakot ja muut työläisiin kohdistuvat heikennykset oikein lait säätämällä.
Kun luonnon suojelulakien kiristykset.
Tässä meillä oikein työläisten kuppaaja puolue.
Ei tätä olisi koskaan uskonut ennen vaalia, että näin tulee käymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu