Luin uutisistsa että treella löydetty kuollut nainen

Minä oikeasti toivoin hetken mielessäni, että hän olisi se palstan matkija kiusaaja. Eikö hän ole joskus sanonut sieltä lähistöltä olevansa.
12324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mä en toivo noin vaikka onkin tehnyt todella paljon pahaa.

Äänestä

Toisille kuoleman toivominen on hirveetä, ootte kyllä inhottavii :(

Äänestä
  • Miksi sanot monikossa?
    Sanoks monikin noin?
    ~sunpäälläoleva

    Äänestä

  • Tämä ei liity jo edesmenneisiin eikä ole tarkoitus yllyttää ketään toivomaan tai tekemään mitään, mutta ymmärrän hyvin ja osa teoillaan tekee sen itse. Varsinkin jos heille vuosia kerrotaan asioista tai oikeat syylliset ovat hiljaa ja antaa tapahtua pahaa muille. Koko juttu tai se homma mitä tekee on niin etovaa, ja tulos on liki aina huono, joskus täysin hirveä. Nykymaailmassa ja nykyaikana.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tämä ei liity jo edesmenneisiin eikä ole tarkoitus yllyttää ketään toivomaan tai tekemään mitään, mutta ymmärrän hyvin ja osa teoillaan tekee sen itse. Varsinkin jos heille vuosia kerrotaan asioista tai oikeat syylliset ovat hiljaa ja antaa tapahtua pahaa muille. Koko juttu tai se homma mitä tekee on niin etovaa, ja tulos on liki aina huono, joskus täysin hirveä. Nykymaailmassa ja nykyaikana.

    jos esimerkkinä 10 naista, heistä 2 saa täysin käsittämättömän paljon kaikkea hyvää mikä on pois muilta, suurin osa kärsii vaikka elämä kantaisi hyvin mutta antavat ja nöyrtyvät osa lopulta tuskastuu ja kostaa tai tekee jotain että loppuu, sitten on täysin uhrattavat ja jotkut saa jotain ja luonteen mukaansa suostuu siihen, osa kostaa väärin ymmärryksiä lopun elämänsä ja kadehtii muita ja on katkera syystä tai ilman syytä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    jos esimerkkinä 10 naista, heistä 2 saa täysin käsittämättömän paljon kaikkea hyvää mikä on pois muilta, suurin osa kärsii vaikka elämä kantaisi hyvin mutta antavat ja nöyrtyvät osa lopulta tuskastuu ja kostaa tai tekee jotain että loppuu, sitten on täysin uhrattavat ja jotkut saa jotain ja luonteen mukaansa suostuu siihen, osa kostaa väärin ymmärryksiä lopun elämänsä ja kadehtii muita ja on katkera syystä tai ilman syytä.

    Joskus se on toiminut mutta ei enää, näkyy jo nuorten kuolemissa. Hyvä juttu uudet ammatit ja keinot tehdä töitä ja saada asutusta ympäri suomea ja mahdollistaa ulkomaan elämää myös, tosi hyviä juttuja. Mutta sitten on nämä väärin tehdyt jutut, mitkä vaikuttaa ihan hirveästi. Varmaan parhaiten toiminut silloin kun suurin osa teki samoja juttuja ja elintaso ei ollut kovin korkea, sitten nousu ja lasku, ja muut jutut, ensimmäisen kerran samaan aikaan elää näin monta sukupolvea ja kaikki tahtoo paljon ja ansaitsee paljon. Ei toimi enää.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Miksi sanot monikossa?
    Sanoks monikin noin?
    ~sunpäälläoleva

    Rivoa!

    Äänestä

Varmaan pikaistuksissaan tehny.

Äänestä

Samaa toivon aina kun tammerkoskesta löytyy naisvainaja. Kiusaajia ei kaipaa kukaan.

Äänestä
  • Psykoja vielä vähemmän. Karmako korjasi?

    Äänestä

Kirsi vai🫨 siksi hänest ei kuullu mitään

Äänestä

Todella pahat vain sotkee kaikessa, arvaamaton ja haluaa vain sekoittaa pakkaa kaikessa sanomalla jotain, mikä ei sit kuitenkaan ole totta. tuskin on Treelta, pk- seudulla heitä on ns. liikaa, ehkä hän on sieltä? Olen kohdannut ainakin yhden potentiaalisen, joka voisi toimia ikävällä/ pahalla tavalla (raukkamaisesti). Osaa esittää puhdasta pulmusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minä oikeasti toivoin hetken mielessäni, että hän olisi se palstan matkija kiusaaja. Eikö hän ole joskus sanonut sieltä lähistöltä olevansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu