Tuolla toisen ketjun kommenteissa eräs Suol24 käyttäjä kertoi että Vorssassa on mahdollista "ostaa leima". Pitääkö tämä paikkansa, ja onko kellään kokemuksia asiasta?
Kysyn koska en kuule asiasta ensimmäistä kertaa. Eräs tietokoneenostaja kertoi minulle jokin aika takaperin saman asian, kun kerroin kysyttäessä olevani katsastusalalla.
Katsastuskorruptiota Forssassa?
9
614
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, ostellaan ostellaan
- Anonyymi
Siult ei kysyty mitään eik sul kukaan kerro. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi
Hävettääkö olla noin vajaaälyinen teini?
- Anonyymi
Kysytään asia näin.
jos olet katsastushenkilö ja vakiduunissa.
Kuinka isosta summasta olisit valmis asettamaan vaaraan maineesi, työpaikkasi ja kaiken lisäksi saamaan rikosrekisterimerkinnän, sakkojen lisäksi.
Olisiko 100€ sopiva summa?- Anonyymi
Olen miettinyt tuota itsekin. Olen siis tämän keskustelun avaaja. Ehkä viisinumeroinen summa heikkona hetkenä voisi toimia.
- Anonyymi
Virkavelvollisuuden rikkominen olisi tuossa tapauksessa törkeä. Ei siitä sakoilla selviä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen miettinyt tuota itsekin. Olen siis tämän keskustelun avaaja. Ehkä viisinumeroinen summa heikkona hetkenä voisi toimia.
Missä on semmoinen henkilö, joka maksaa viisinumeroisen summan siitä, että auto menee katsastuksesta läpi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä on semmoinen henkilö, joka maksaa viisinumeroisen summan siitä, että auto menee katsastuksesta läpi?
Eihän sellaista henkilöä olekaan. Siksi en ymmärrä miten tuon tyyppistä korruptiota voi edes esiintyä.
- Anonyymi00010
Ulkomaalaiset katsarit ottaa rahaa vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613195Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741254- 661183
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180988Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47886- 60856
- 47819
- 47750
- 40731
- 39698