Kissinger Haagiin, kiitos!

Sotarikollinen ja murhaaja, Dresdrenin pommittaja ja Sotilasjunttien perustaja Henry KISSINGER pitäisi muiluttaa Haagin kv. rikostuomioistuimeen, mutta ehkä ensin USA pitäisi saada hyväksymään koko Haagin istuin!!!
Kyllä sinne Mladicia ja kumppaneita halutaan, mutta oma pesähän on puhdas?
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

syö pääs apinakommari!!!

Äänestä

Antaa miljoonia tappaneelle massamurhaajalle?

Kambotzhan pommitukset aluksi kiellettiin.
Kun asia tuli päivän valoon, paljastus johti Nixonin eroon.

Vaikka asia on 1970 luvulta. Usan ollessa sodassa Vietnamia vastaan, olin niin
USA.n lumoissa, että katsoin
Nixonin hallinnon oikeellisuuteen.

Katselin eilistä tv-juttua järkyttyneenä.

Kissinger on määrännyt, että kirjoittamansa muistelmat saa julkaista vasta
5v.kuolemansa jälkeen.

Mätää usalaista hallintoa kuten nykyäänkin!

korp. kotilainen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Chin G. kirjoitti:

Sotarikollinen ja murhaaja, Dresdrenin pommittaja ja Sotilasjunttien perustaja Henry KISSINGER pitäisi muiluttaa Haagin kv. rikostuomioistuimeen, mutta ehkä ensin USA pitäisi saada hyväksymään koko Haagin istuin!!!
Kyllä sinne Mladicia ja kumppaneita halutaan, mutta oma pesähän on puhdas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu